Zgode in nezgode v kuhinji

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. feb 2007 21:18

To z narobe postavlenimi črkami mam tudi jaz problem. Berem oglas: Kupim težave bele barve. Se čudim, kak te zaj že težave majo svoje farbe? Pa kdo bo težave kupoval? Še enkrat pogledam, pa v resnici piše: Kupim maltežane bele barve. tumpika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. avg 2007 12:57

Kako me veseli, da zadnje čase  v kuhinji in okrog nje vse lepo in gladko teče . No, do danes. Ne ravno v kuhinji, pač pa v shrambi. Grem po alpsko mleko za jutranjo kavico , vzamem iz kupa, krepko stisnem, da mi ne bi padlo iz rok  in  mleko brizgne s curkom po celi špajzi .  Je bil plastični zamašek tako slabo pritrjen, da je cel komplet odletel stran.  Ha, ha, imam pa spet čisto špajzo.

Nauk: bolje je piti  kavo brez mleka

Cila

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

16. avg 2007 23:24

Kako sem bila jaz tumpasta pred cca 10 leti. Neki moški nam je postregel krasne piškote iz testomata, ki jih je sam spekel. Rekla sem si, da če on zna, bom pa tudi jaz kupila tisti strojček. Vse si pripravim, napolnim testo v testomat in nisem znala delat piškotov. Celo testo sem porabila tako, da sem s pomočjo testomata kar v zraku delala trakove na pladenj in jih nato razrezala na manjše kose-kot za piškote, ki se delajo z mašinco podobno za mletje mesa. Si morete misliti, ni mi potegnilo, da bi pritisnila testomat na pladenj in pritisnila na ročko. Šele čez nekaj časa sem pojamrala pred sestro, kakšen smotan testomat sem kupila in mi je potem razložila kako se dela. ann

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. nov 2007 13:56

Kaj sem jaz danes naredila ... Odločila sem se speči sacher torto. Izbrala sem recept iz baze od Mamamie. Garantiran uspeh sem rekla. No, točno po navodilih delam, dam testo v pečico (sem vzela tisti silikonski model iz Lidla - medvedek). Testo se peče, grem obesit perilo. Pridem nazaj in poškilim v pečico. Kar ne morem verjeti, testo se je nekako izpihnilo. Ponavadi naraste, zdaj je upadlo. "Ja kakšen recept pa to je, pa take pohvale so bile v mnenjih", sem rekla. "No, mogoče zato, ker nisem dala pecilnega praška?" In potem mi potegne: ne samo pecilnega praška (ki ga sicer v receptu ni), tudi moke nisem dala. Kakšna sem. No, sedaj se peče drugi poskus, tokrat z moko. Atina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

10. nov 2007 14:04

atina pa ni bilo testo pretekoče? tako sem jaz enkrat delala mufine, smotka na celo maso sem dala lonček moke in vse skupaj je bilo tekoče pa sem mislila da pa mogoče pa bo vredu. je bilo ja, druga runda ko sem dodala moko. nektarina

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

10. nov 2007 14:23

Pri nas pa je bil na "obisku" zavarovalniški agent. Z atijem sta se vsedla za mizo in se pogovarjala o zavarovanju hiše (ati je ob misli na to koliko denarja se bo rešil pošteno švical). No skuhala sem jima kavo. Mami je dan prej zamenjala stare posodice za sladkor, sol in kavo z novimi. No na koncu je bila kava slana in agent je kar hitro odšel, brez da bi kaj pokomentiral mojo odlično kavo. Šele ko jo je ati kasneje poskusil, je povedal kako ogabna je. Smo se pa dodobra nasmejali tej fori. aja, stara sem bla kakih 10 let. p.s. danes imamo drugega zavarovalniškega agenta saš

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

10. nov 2007 15:18

To zgodbo mi je pripovedovala tašča, bilo je pa približno tako:

pri hiši je bila od nekdaj kmetija in veliko dela. V tovarni v nešem mestu, je delalo kar nekaj možakarjev, ki so prišli s trebuhom za kruhom z otoka Paga. Tast, ki je tudi delal v tej fabriki, se je z dvema spoprijateljil in ko sta nekoč prišli ta dva možakarja obiskat njuni ženi, je tast vse skupaj povabil na obisk.

Ker pa je bilo poletje in čas košnje na vrhuncu, je bila tašča čisto ven iz sebe in je zadevo rešila v svojem stilu - na mizo jim je dala mleto meso, pokazala jim je, kje ima makarone in na vrt je tekla po solato ter rekla ženskam, naj same skuhajo.

Ko se je vrnila domov, ni mogla verjet svojim očem - na štedilniku je bilo kakih pet kozic, polnih makaronov - ženske namreč še svoj živi dan niso kuhale testenin in se jim ni niti sanjalo, da se zadeva nakuha -  no potem so imeli še pujsi veselico.

To se je zgodilo veliko let nazaj, daleč "pred mojim štetjem" pri tej hiši

rrr

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

10. nov 2007 15:22

u jaz sem se spomnila še dveh takih nekulinaričnih dogodkov naše mami,.... vedno se je imela navado obečti skoraj dokonca(najlonke in srajca,..)krilo pa na koncu predno je odšla od doma, zato da ni bila vsa pomečkana, saj je morala "uštimati" še mene in mojo sestro, no pa se je zgodilo, da je krilo pozabila, oblekla palšč in ko se je v dvigalu hotela še malo popraviti je zgotovila da je na pol gola ,...... drugič pa je odšla od doma in hotela odnesti še smeti ampak ker je pozabila je lepo na avtobusni postaji stala z vrečko smetmi, vstopila na avtobu št.9 se pripeljala v center lj. ter odkorakala čez celega bavarca do svoje takratne službe,........šele v pisarni ko je odložila vrečko je ugotovila kaj je naredila plopsa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. nov 2007 15:38

Smeti smo pa mi prepeljali z morja. Ko smo šli z apartmaja,  smo še smeti vzeli v avto, ker je caa 200 m do smetnjaka in smo rekli, da jih bomo mimogrede odložili. Doma razpakiramo in študiramo, kaj je v črni vreči. Še dobro, da niso cariniki šnofali po prtljagi. Lijana

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

10. nov 2007 16:22

Saj so nekulinarične nezgode tudi hecne, nič hudega. Še jaz eno dodam.

 

Ko sem hodila v osnovni šoli na avtobus tudi ob sobotah k verouku, sem bila nekoč zelo pozna. Zagrabila sem vrečko, v kakršni sem imela ponavadi zvezek in šibala na postajo. Pridem dol, odprem vrečko, da bom vzela ven denar, ...O GROZA! V vrečki ni bilo ne zvezka, ne puščice, ne denarja, samo POL ŠTRUCE KRUHA! Dobro, da nisem tega naredila že na avtobusu. Kaj čmo! Šibala sem domov po tapravo vrečko, ampak avtobus mi je ušel. Potem pa sem lahko spet šibala...peš k verouku.

 

 

JAMONI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti