Zgode in nezgode v kuhinji

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

30. jan 2007 20:17

a je že kdo pekel v pečici nož za rezanje s plastičnim ročajem? sicer se mi je skril čisto zadaj v pečico ampak spekel se pa ni pa plastike je blo tut dost povsod ki se hitro strdi ko vzameš mrežo ven iz pečice. pa smetanovo potico( slatko) sem tut delala z dodatkom muškata namesto cimeta...se pač zgodi

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

30. jan 2007 21:46

No, tale se je pa zgodila prejšnji teden kolegici iz službe.Malo pred prazniki se je po končanem treningu njen sin oglasil na obisku pri babici, ki mu je obljubila, da mu bo ob odhodu dala domače klobase. Doma sin vrečko odloži v kuhinji,z obrazložitvijo, da so v njej klobase. Kolegica vrečko odnese v zamrzovalno omaro.V soboto je hotela za kosilo skuhat klobase in zelje, gre po vrečko v zamrzovalnik in najde v njej superge. Babica je namreč sinu pozabila dati klobase, kupiti so mu morali nove superge, ker so mislili, da jih je pozabil na treningu in si jih je nekdo prisvojil. Kolegica je bila čisto iz sebe rekoč: "A si morte mislt, kaj sem imela cel mesec v zmrzovalniku?" Tanja

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

30. jan 2007 22:08

Za novo leto sem pripravljala kuhano vino. Ko sem hotela dodati klinčke, nisem dobro pogledala na embalažo in vino kar precej popoprala. Ker je bil to edini liter vina, sem ga precedila čez gazo, ampak pekoč priokus je ostal. Pa so me domači spraševali, kaj je to za eno vino, ki je tako močno, da kar peče, ko ga piješ. Sem jim odgovorila, da imam nov recept iz kulinarike Lp, polona

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

31. jan 2007 2:57

Lonygirl, ti bodo še prepovedali naše recepte uporabljati Lep dan in veliko se smejte

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

31. jan 2007 9:02

Mene je pa zadnjič sodelavka spraševala za en dober recept za torto. Naj povem da je to punca stara 23 let in popolnoma neuka peke in kuhanja. Svetovala sem ji torto Nutello, ki jo naredi vsak, tudi če ima dve levi roki.....pa reče da je pretežko zanjo (sneg itd...)..... Ok...čez nekaj dni jo vprašam če je naredila torto, pa se je sam za glavo primila.....je rekla da je kupila že pečene tortne oblate in skuhala puding ....IN DA JI TORTA NI RATALA.....

bojanz  

član od: 8.9.2002

sporočila: 42

31. jan 2007 12:55

Moja mama pa je v flašo od radenske dala malinovec, in ga dala v hladilnik. Oče pa je hotel enemu delavcu naredit dati "špricer" pa je šou u hladilnik po radensko pa vino, ni pa vedel da je s steklenici malinovec. Tip pravi očetu, da naj mu da samo vino, da redenske pa ne bo, pol pa pije vino, izraz na obrazu je mel čist resen , potem je pa šla mama v hladilnik po malinovec, da bi si naredila sok, pa gre ven vprašat očeta, kje je malinovec - tako so pogruntal kaj tip pije, tip pa reče, da je blo čist u redu vino sam bl sladko ;) P.S. Pil je iz 2dcl kozarca ;)))) Bojan Z. Sporočilo je spremenil(a) bojanz dne 31. jan 2007 13:13:55

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

31. jan 2007 13:19

Naša najnovejša: mož se spravi delat krofe, medtem ko me ni bilo doma. Pridem, nekaj diši po kuhinji, krofi so že zameseni. Samo neke čudno zelene barve so bili. Me mož vpraša, kje imam rum, ki pa ga je že zmanjkalo. Pa to je že ugotovil : V rumovi steklenici je bilo bučno olje. Mož veselo nagne, zlije najprej olje. Ko skuša popraviti zadevo,vzame drugo rumovo steklenico in v krofe zlije še "jegermajster". Krofi so bili malo bolj "polni", pojedli smo pa vseeno vse.. Tina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. jan 2007 13:43

Uh, moj oče je pa enkrat, ko je bilo to pri nas še redka dobrina, dobil vino. Prazno steklenico je mama kasneje uporabila za kis. Oče pride domov, vidi v špajzi še skoraj polno flašo, ves vesel si natoči kozarec, spije na eks in . To se mi je tako vtisnilo v spomin, da z vsake steklenice ali kozarca takoj odlepim etiketo. Včasih še iz tistih, ki gredo med odpadno steklo. Cila

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

31. jan 2007 15:27

Hojla! No pa še moja zgodba- bližal se je moj roj. dan.Moji trije sinovi so me hoteli presenetiti s torto,pekli sojo celo dopoldne, delali so po receptu ni vse bi bilo ok če ne bi dobesedno vzeli sladkorno moko kot moko pomešano s sladkorjem. Torta je bila trda kot kamen in seveda neužitna.Še danes vidi njihove žalostne in razočarane obraze.Hec je bil še večji ko je majmlajši začel jokati za njim še ostala dva ker pa je bilo hudo gledati kako jokajo sva še midva z možem začela tuliti.Vse imamo posneto na kameri ker jo je mož pozabil izklopiti.Ha-ha še danes se smejimo ko gledeamo posnetke. Želim vam lep dan mijamarija

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

31. jan 2007 18:02

Če je že mijamarija napisala, da so z branjem, oz. razumevanjem receptov lahko problemi, predvsem pri manj izkušenih, naj dodam, da lahko nastanejo tudi pri branju, posebej če spregledaš podpičja. Dokler je živela babica, je bila kuhinja njena. To pomeni, da nas je razvajala kolikor se je dalo, pekla pa je tako za vso žlahto. Takoj po njeni smrti, pa je mamina prijateljica, ki je bila navajena pri nas dobro jesti na glas ugotavljala, da je sedaj pač tega konec in da bomo tudi mi spoznali kakšna je industrijsko pripravljena hrana. To je mamo vzpodbudilo in takoj naslednji dan je sklenila, da bo ocvrla flancate. Poiskali sva kuharsko knjiga in jaz sem ji prebirala kaj vse potrebujeva. Ob receptu je pisalo: 20 dkg moke, 1 dkg sladkorja, 3 rumenjaki, 3 žlice smetane ali mleka, malo soli, 2 žlici ruma; 1/2 kg olja, 5 dkg sladkorja za posipanje. Ob tem je pisalo: iz naštetih sestavin zamesimo na deski testo in ga pustimo, da malo počiva. Potem razvaljamo... Zamesili sva testo, seveda iz vseh sestavin, saj ni bilo nikjer napisano, da naj uporabiš olje za cvrenje. Toda na napakah se učimo. Kmalu je prijateljica spet prihajala, predvsem poskušat različna peciva in moja mama je danes prav tako odlična kuharica kot je bila babica. Recept za flancate, pa še danes uporabljam, samo, da olje vedno uporabim za cvrenje in ne kako drugače. Otilija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti