Zgode in nezgode v kuhinji

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

12. dec 2006 21:38

Jaz pa se za pusta lotim delat krofe. Na kulinariki (seveda) dobim recept in vem, da je bilo veliko govora, da moraš dati natančno količino kvasa. V receptu je pisalo 9 dkg, jaz pa sem si zamislila, da je to le 9 gramov. Še prav posebno sem pazila in na digitalni tehtnici natančno odmerila, da bo ja le 9 gramov. No ko pa test ni vzhajal sem pa začela razmišljat, ja pa kako je lahko tako malo kvasa, saj ga vendar v kruh dam precej več. Sem še enkrat preverila recept in me je skoraj kap. Ker sem bila čisto v šoku je moral oče prevzeti vajeti in je naredil flancate. No naslednjič sem dala dovolj kvasa Lp, polona

pjakli  

član od: 14.4.2006

sporočila: 33

12. dec 2006 22:47

ojla! sama imam sicer tudi kakšen pripetljaj iz kuhinje in okoliških prostorov, a se jih trenutno resnično ne spomnim - sem se pa resnično do solz nasmejala ob vaših zgodbah! no, upam da gospod, ki si glavo umiva z oljem še ni plešast!! napišite še kakšno - jo bom tudi jaz ob priliki! lp in uspešne dni malček

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. dec 2006 7:48

Jaz pa dam zadnjič pred nameravanim sprehodom s kužkom kuhat zelje v AMC na najvišjo možno moč plina. Načrt: zelje zavre, plin ugasnem, grem na sprehod, vmes se bo zelje pol ure kuhalo od akumulirane toplote. Po kakšne pol ure sprehoda se spomnim, da plina najbrž nisem ugasnila. Po pol ure na močnem plinu je lahko že vse zažgano, Tek nazaj na vso moč. Ko pridem domov, ugotovim, DA JE PLINA IZ JEKLENKE ZMANJKALO, ŠE PREDEN JE ZELJE ZAVRELO. Lp Cila

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

13. dec 2006 8:54

Jaz pa zadnjič delam jogurtovo pecivo in ko je bilo že pečeno, na pultu opazim pripravljeni jogurt. Vseeno ga ni nič ostalo. Sprva pa se mi je kar stemnilo pred očmi, ker je bilo peciva za globok protfan od pečice. Oddahnila sem si, ker je bilo pecivo kljub temu užitno. Nihče ni opazil kiksa, jaz ga pa tudi nisem razglašala. Lp Dolores

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

13. dec 2006 9:33

Ko smo bli enkrat pri babici, smo bli še otroci, je moj mlajši bratec po vsej sili on hotel skuhat kavo za odrasle (je bil 5) in jo je res skuhal in prinesel in so jo probali in je bilo smeha. se je zmotil in je dal sol in potem je hotel uravnovesit in je dal ful sladkorja. otroška logika lp goga sam da se kuha..

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. dec 2006 11:40

Še ena, prav tako huda. Hvalabogu, več jih ni bilo. Pred odhodom na delo dam kuhat neolupljen krompir, da bo popoldne kosilo hitreje pripravljeno. Saj veste, kako je zjutraj. Pa še z možem skupaj sva se vozila in možje ponavadi kar naprej nekaj priganjajo. Skratka, plošče nisem ugasnila. Čez kako uro ali več v službi me nenadoma prešine, da sem zjutraj nekaj izpustila. Takoj telefon sosedu, naj pogleda skozi okno, na štedilnik. Odgovor: kuhinja je polna pare. Hitro telefon možu, skoči domov in izklopi elektriko. Od takrat dalje ima sosed en izvod našega ključa. Lp Cila

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

13. dec 2006 14:21

no ttole glih ne soada v to temo mal pa saj se jae dogajalo v kuhinji do tega trenutka se4m zelo rada pekl a od takrat pa do leos sem bila neudelezenka a no bilo je na velikonoc vesna gre kuhat mleko za mlincevko a namesto mlincevke sem pristala vv bolnici mleko mi je vrglo v obraz in mehurcki in mleko na mojem obrazu tako da so me mogli lepotni kirurgi popravit no sedaj se smejem ker so me pomladili pa se en manj zazelen praznik pri meni vesna kovačič

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

13. dec 2006 15:12

Ta je bla pa res huda! Drugič mogoče kako vejico in piko uporabi, ker se je težko prebit skozi ves sestavek. vanya

petruša  

član od: 27.11.2006

sporočila: 27

13. dec 2006 15:57

na mojo srečo (moram potrkat), še nism doživela nezgod v kuhinji. sm pa poslušala sodelavko, ko je razlagala, da je enkrat pekla mufine in je v njih namesto sladkorja dala sol. je pa ta ista sodelavka danes razlagala, da je delala tiramisu. namreč, piškote je kr stresla v posodo s kavo in jih pustila notri, da so se čisto napili kave, seveda so se ob tem tudi čisto razpadli. narejen tiramisu je romal v pečico. seveda je delala po navodilih na škatli, kjer pa ni pisalo, da se ne peče. na koncu je bil tiramisu tekoč. petruša

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. dec 2006 16:13

Ma za to pa moreš bit en patron, to je glih tako, kot je ena pripovedovala, da sta z očetom kuhala polento, pa ni in ni hotela bit kuhana. Z očetom namreč nista vedela, da je treba kuhat v vodi. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti