Posodice za juho (ki tesnijo)...

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

11. okt 2006 16:41

Al pa plastenke od fruca ali od sokov, ki so v steklenicah z širokim vratom in imajo podoben pokrov kot kozarci za vlaganje. To je preizkušeno, transport gobove juhe na vikend v nahrbtniku. LP juhica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

11. okt 2006 19:13

Veri, všeč mi je tisto o paradižnikovi kaši, to je res nekaj, kar ne sme doma nikoli zmanjkati. Zato imam vedno zalogo, majhno konzervico paradižnika imam celo v kuhinji na polici na vidnem mestu in se šalim, da je to zame prva pomoč. Tudi jaz večkrat prenašam kuhano hrano (tudi juhe), uporabljam pa posodice od majoneze Remia (držijo 0,6 litra), ki tesnijo dovolj dobro. Res pa je tudi, da vedno dam še vrečko čez, preventiva pač. Prevažam pa tudi v nahrbtniku in s kolesom, ne spominjam se kakšnih večjih težav. Lp iz Mb! riba-ribica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. okt 2006 19:33

Ker imava oba z možem tako službo, da malico dostikrat nosiva s sabo, imam za ta namen obvezno TW posodice. Za prenašanje juhe in omake imam najraje tiste okrogle z ventilom, ki se lahko uporabijo tudi v mikrovalovni pečici. So zelo lahke za prenašanje in zelo praktične, se hermetično zaprejo in sigurno nič ne puščajo tekočin.Preverjeno vsaj 100x. Cenovno so malo dražje, ampak imajo garancijo 10 let,pa še čistiti jih je enostavno. Kyara

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

12. okt 2006 1:11

Veri. Najbol enostavna zadeva za prevoz juhe v službo na "kolesu" je kolesarski bidon. Grlo bidona je dovol veliko, da spraviš not kar precej velike kose zelenjave. Tesni stoprocentno, saj sem že tovoril v njem razne pijače in navadno vodo, pa ni pocejalo. Imajo tudi aluminijaste, če se ti "takšna pisana kolesarska" plastika ne dopade. Pa še v za to namenjen nosilec na kolesu paše. Najmanjši držijo pol litra, so pa raznih velikosti do litra in pol. LP Matjaž Sporočilo je spremenil(a) matjaž dne 12. okt 2006 02:55:01

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. okt 2006 7:25

matjaž, super ideja! Doma jih imam kar precej. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. okt 2006 12:58

Hvala vsem za odgovore! Evo,d a grem po vrsti: Loni, hvala za link, takele posodice sem ravno zadnjič kupila, no, upam, da bojo res tako dobro tesnile! Sem se odločila, da bom delala slepe probe in jih bom nosila na začetku polne vode, pa da vidimo, če res nič ne curi, potem gre not še kaj drugega:) fakin, kozarec za vlaganje sem že probala, pa imam to smolo,da se mi pokrovček vedno mičkeno odvije in potem pušča, se sicer ne razlije po celem nahrbtniku, ampak vseeno. Malo rajši bi sicer nosila plastiko, ker je lažja, pa če me kdo zelo grdo izsili, se ne razleti na koščke... Lidka, posodico v vrečki sem tudi že prakticirala, ampak me vseeno moti, če se razlije, ker je packarija, pa v službi je to malo bolj zoprno kot doma... Pa potem tudi vse vrečke ne tesnijo najboljše, vsaj tam ne, kjer imajo lukno,...pa smo spet tam... Pa skoz tiste vrečke sem pa tja:) Potem mam knjige v eni vrečki, da se ne umažejo, pa posodico v eni vrečki, pa jabolka v drugi vrečki,... Ja, saj vem, da veliko pojem:) oliva, to je pa fajn ideja - moram sprobat! Do zdaj sem nosila samo tiste od kefirja, ampak kot sem napisala, če ležijo, potem malo včasih spustijo tudi v okolico... Ker nosim tudi knjige in članke in tako, si pa tega ne morem privoščit:) Ampak olitrske plastenke vode! To bi pa skoraj moralo it! Moram najt kake take, ki niso narebrene, da jih bom lahko dobro očistila. Korenček pa itak narežem, ker med poizkusi v službi tudi ne morem celega naenkrat v usta zbasat:) Sicer ga pa kar surovega nosim v službo, samo da ta ni problem, ker ga lahko butaš, stiskaš, nalagaš nanj,... pa ostane v redu:) Ga mam zelo rada surovega in me že vsi v službi zafrkavajo s tem... Oče pa itak pravi, da sem zajc in da mi bojo ušesa zrasla:) Hehe, mamamia, tega se pa ne bi spomnila, da bi juho v dveh posodicah nosila - če nič drugega ne bo šlo, probam še to, sicer pa rajši v eni, ker mam že tako več kot preveč vsega za sem in tja nosit... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. okt 2006 13:07

juhica, tista od fruca je fajn, sem že probala, samo to je smotano, da jo je tako težko očistit od znotraj, s tistimi rebri in to... Zato sem jemala tiste od kefirja... riba-ribica, te majoneze pa ne poznam, moram pogledat, v kakih posodicah je pakirana:) Preventivna vrečka itak, že zato, ker včasih dežuje in si ne želim, da bi prišla voda v juho, hehe:) Pozdravček nazaj:) kyara, tw ne poznam prav dobro, ker se ga ne da kupit v trgovini, moram pogledat enkrat, samo si tako težko vzamem čas za take predstavitve... Bi vedno rajši kaj ustvarjala ali kuhala:) matjaž, e bidon se mi tudi zdi posrečena ideja! Moj je sicer za to neuporaben, ker toči - poleti sem si nosila sabo vodo, ker sem dostikrat bila cel dan zdoma, pa da sem mela kaj za pit vmes in je bil nahrbtnik vedno malo moker - poleti sem navadno na rolerjih... Pri stiku toči, pa če se zadavim! Ampak verjetno ne točijo vsi bidoni, a ne, hehe:) Fajn ideja se mi zdi tudi, da juho tako res lahko peljem kadar sem z biciklom kar v držalu za bidon, kjer bo itak pokonci, pa tudi če se kaj razlije, ni taka panika, kot če se mi to zgodi v nahrbtniku... Za na rolerje, pa bom najprej sprobala z vodo vsak bidon, hehe:) Pol litra juhe bo po moje zame več kot dovolj:) Do plastike čutim prej naklonjenost kot kaj drugega, ker je res fajn material:) Kovina je težja in bolj mrzla... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. okt 2006 10:05

poročilo: v petek sem preizkusila tiste posodice, ki sem jih imela doma in jih je priporočala Loni (Curver, bolj poceni), nalašč sem jo do 3/4 napolnila z vodo in dala poševno (oz. s stranjo navzdol) v nahrbtnik - je preživela in tako sem si danes prinesla sabo ribjo juhco:) Nič umazanega, hehe:) Trkam na les:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 19:10

Matjaž hvala, našla bidon, ki ne toči, hehe:) V njem potujejo juhice drugi teden z mano:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti