Ticino masa

Jade, a pol sva samo medve tako šparovne? stana
torej-ce katero zanimajo samo okraski za na torto,poznam cisto enostaven-ampak ucinkovit postopek za izdelavo .Imenuje se cokoladno listje in je zelo lepa in elegantna dekoracija za torte z belo cokolodno glazuro ali pa za kot okras za torte posipane z mletim sladkorjem(kontrast-temnorjavo-belo).Ne vem,ce je bila kdaj govora o tem,pa ne bi rada ponavljala.Ce vas zanima,pa sporocim.lp lucka52
Lučka,ti kar napiši! Bolje dvakrat, kot nobenkrat! kobra 1

Lucka bom napisala kako jih delam jaz, potem pa še ti napiši svojo verzijo.

Jaz za čokoladno listje stopim čokolado, dodam košček kokosove maščobe. Ohladim na tako temperaturo, da se začne že malo gostiti. Pripravim si manjše liste (bršljan pride zelo lepo) in jih dobro operem. S čopičem namažem čokolado (malo debelejšo plast), in pustim, da se strdi. Dam na hladno v shrambo, da ostanjelo lepo svetleči. Ko se strdi, če se mi zdi pretanko namažem še enkrat. Ko je dobro strjeno list odlepim dol in evo ga čudovito čokoladno listje. Enako naredim z belo čokolado.

 

jade

stana.r je napisal/a:
Jade, a pol sva samo medve tako šparovne? stana

Očitno stana. Moram se takoj možu pohvalit kako šparovno ženo ima.

jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 04. okt 2007 07:18:08
pridne ste katka
jade in stana.r, bomo pri Goljatu z njo razmetavale, pa bo, jaz jo imam sicer doma v piskru, a ne premiero še čaka. Loni Makaroni
jade uporabiš še kakšne druge liste kot bršljan? in ko daš list vstran potem so ti čokoladni listeki verjetno užitni, ne? mika me da bi poizkusila kaj takega. nektarina
Listi vrtnice se tudi obnesejo. Loni Makaroni

Jaz sem zaenkrat samo z bršljanom. Pojedli smo jih seveda, samo, da list (tapravi) prej stran vzameš, da ne boš zelenja žvečila.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti