Odstranjevanje vonja po potenju

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

tema odprta - 18. sep 2006 19:15 | ogledi: 8.073 | odgovori: 34

Že nekaj časa opažam, da mi v majčkah ostaja vonj po potenju. Tega s pranjem ne spravim ven, tako da majčke po kratkem času uporabe večinoma zavržem. Ali kdo ve, kako bi ta vonj odstranila, z namakanjem v kaj ali?

Hvala že vnaprej za nasvete.

Patricija

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

18. sep 2006 19:24

joj to pa je neprijetno.nisem vedela da je to tudi mogoče.probaj z mehčalcem, saj potem oblačilom pusti prijeten vonj-rožce,ocean............. lepo se mej _pikica_

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

18. sep 2006 19:27

mogoče bi pomagalo, če jih namočiš v vodo, v katero daš kis za vlaganje... obleki ne bi smelo škoditi, vonj bi pa znalo odstraniti... probaj, zgubit nimaš kaj LP Drejček

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. sep 2006 19:46

Patricija, kakšnega deodoranta pa uporabljaš? Jaz se tudi veliko spotim, in če bi si mazala s kakšnim navadnim deodorantom , bi verjetno tudi moje majce smrdele po potu. Jaz si dajem najprej stick , nato spray deodorant in pomaga. Ne vem pa ti povedati kako bi iz majc spravila ta neprijeten vonj, morda, da jih večkrat opereš. lp Anamarija

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

18. sep 2006 20:05

Zelo je odvisno, iz kakšnega materiala so oblačila. Iz sintetičnih se vonj res zelo težko odstrani, ker jih za povrhu peremo še pri nižjih temperaturah. Mehčalec nekaj pomaga. Pa izberi si deodorant, ki ti, kar se tega tiče, najbolj odgovarja. Jaz imam D... poleg tega nikoli nisem v istem oblačilu ves dan - doma se preoblečem izključno v bombažne majice. Skratka, peri pri najvišji možni temperaturi za tiste majčke in dodaj mehčalec. mandarinca

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

18. sep 2006 20:19

Deodorantov sem zamenjala že kar nekaj, majčke imam več ali manj 100 % bombaž, sem pa tja ima kakšna še malo elastana. Problem imam par let (kar se bližam štiridesetim). Zdravnik mi je že delal preiskave za ščitnico, vendar je vse bp. Majčke perem na 40, morda bi poskušala pri višjih temperaturah, poizkusila bom s kisom. Ali se dobi kakšna kemična reč? Patricija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. sep 2006 20:22

drejcek je napisal/a:
mogoče bi pomagalo, če jih namočiš v vodo, v katero daš kis za vlaganje... obleki ne bi smelo škoditi, vonj bi pa znalo odstraniti... probaj, zgubit nimaš kaj LP Drejček
Se mi zdi, da bo tole kar držalo - ni pa nujno, da je kis za vlaganje, lahko je tudi tisti za solate. Mi pa ne potegne, kako imajo oblačila tudi po pranju še vonj po potu? LP cervus

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

18. sep 2006 20:30

To se tako zažre noter, da ne moreš verjet. Že namakam v jabolčnem kisu. Upam, da bo kaj pomagalo. Patricija

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

18. sep 2006 20:33

Ne vem, jaz vse kose oblačil iz bombaža ali pa če imajo 5 % elastana zraven, perem na 60 stopinj. Na 40 stopinj perem le sintetiko. In teh težav nimam. Itak dandanes na vsako coto nalimajo listek, da se lahko največ na 40 stopinj pere, pa če je to kuhinjska krpa ali pa elegantna majčka. Naj bo vsak naš dan s soncem obsijan

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. sep 2006 20:40

Patricija, prijateljičina sestra je imela probleme s potenjem, ko sta se razšla z možem. Zaradi stresa se je nenormalno potila in pot je strašno smrdel. Po določenem času, ko je šla čez najhujše, se je uredilo. Je mogoče tudi pri tebi kakšen stres ali kaj drugega podobnega krivo? Potem bi morala najprej razščistiti samo s seboj. Kakšne vaje za sprostitev bi prišle prav. Saj vem, da pametujem in nisem v pomoč. A si poskusila uporabaljati tekoče praške? Ti bolj dišijo. Uporabljam nekega modrega (znamke ne vem; verjetno Ariell ali kaj podobnega, ne najcenejšega), ki strašno lepo diši.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

18. sep 2006 20:53

Običajno mi po potu zasmrdijo samo tiste majčke, v katerih doma kaj fizično delam. V takem primeru namažem majčko pod pazduhami z vanishem ali bio shoutom, dam oprat in zagotovo ne smrdi več. Poskusi!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti