Kitajska kuhinja-kaj jesti?

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

tema odprta - 18. sep 2006 10:12 | ogledi: 8.136 | odgovori: 25

Živjo!

Sama sem bila že v kitasjki. Rada preizkušam nove jedi, vendar nikoli ne vem kaj bi jedla v takšni restavraciji kjer hrane ne poznam tako dobro. zato me zanima kaj se splača jesti v kitajski restavraciji? Kaj ponavadi jeste, kaj je dobro, kaj ni dobro?

Vem da je odvisno v katero kitajsko greš, vendar vseeno.

Hvala za pomoč

Bernarda85

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

18. sep 2006 10:16

Spomladanski zavitki, pražen riž (ali rezanci) z zelenjavo, koščki ribe z bambusom in gobami v omaki + riž + pekoče zelje v solati... Tole je meni najljubše v restavraciji, kamor zahajamo. Živi

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. sep 2006 10:20

Ker sem velik ljubitelj kitajske kuhinje, jem tam pač tisto, kar se mi v tistem trenutku "zalušta". Zelo mi je všeč kombinacija mesa in zelenjave s sadjem, zato posegam bolj v tisto smer, pa slado kisli okusi so mi tudi všeč. V začetku, ko smo bolj preizkušali kitajsko hrano, si je vsak vzel različno hrano in potem smo preizkušali od vsakega nekaj, da smo ugotovili kaj je kaj in kaj nam je všeč. To priporočam tudi tebi, da poskusiš čim več različnih jedi in potem boš ugotovila, kaj ti je všeč. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. sep 2006 10:24

Govedina s čebulo, suho pražena govedina, obvezno pečen riž ali pečeni rezanci, piščanec z arašidi v pikantni omaki, sladko kisla svinjina, govedina z bambusom, pa pekinška raca, ocvrta zelenjava... Najbolje, sploh če vas gre več, da naročite dva različna menija in imaš naenkrat kar kakšnih osem jedi za poskusit. Mamamia mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. sep 2006 10:25

Različno in predvsem res stvar okusa...Dober je hrustljavi piščanec in hrustljava račka (če ti je temno račje meso všeč), meni najljubša red pa so praženi oz. pečeni rezanci z rakci ali piščancem in zelenjavo. Nekaj dajo zraven, da imajo okus kot bi bili malo dimljeni ali kaj in so mi prva liga. Obvezna uvertura je kislo pekoča juha, ki se precej razlikuje od ene restavracije do druge, ampak zelo zanič variante še nisem jedla. Dobri so tudi spomladanski zvitki, če jih ne uničijo v prestarem in prehladnem olju, kar jih naredi premastne. Moraš biti pripravljena tudi na to, da kakšna jed potegne zelooo na sladko, kar je včasih dobro in zanimivo, v glavnem je pa našemu okusu precej tuje. Potem ko obiščeš več kitajskih restavracij, ugotoviš, da ima večina hrane pravzaprav enak okus, kljub temu da so sestavine različne. Izrazito pa ne maram njihovih ribjih zadev in lignjev, so tako nekako čudno kuhani. Tisti njihov "rakov čips" kot predjed se mi zdi ena sama kemija. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

18. sep 2006 10:35

Jst sem v kitaski jedla hrustljavo račko z ananasom pa bom rekla takole. Zlo dobra jed, če bi jo dala samo 5× v usta. Pol je pa postala tko nasitna in tako sladka preveč, da sem proti koncu že mela vsega dosti. (to sem jesdla v kitaski na Bledu) Zadnjič k sm pa sla v kitajsko na Jesenicah (ta novo-ne ta požgano) sem pa jedla ocvrtega piščanca (ne vem kako se točno reče) bil je pa brez omake in je blo potlej vse bolj suho, tko da sem pri fantu ukradla mal omake k je pa jedu piščanca z bambusom pa ga je tud pohvalu. Zdej k pa ste dal tako fine predloge, bom pa probala piščanca z arašidi (sliši se mi okusno ), ali zraven paše riž ali kaj bolj drugega (sama namreč nisem kej preveč ljubitelica riža, amapk v kitajski je pa dober). Bernarda85

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. sep 2006 10:43

Riž ti tako ali tako ponudijo k vsaki jedi, če ga ne maraš preveč, naj ti ga nadomestijo s praženimi rezanci. Ker je piščanec z arašidi v eni taki omakici, se bodo tudi lepo podali zraven. Mamamia mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. sep 2006 10:51

Hja tole sem pozabila dodati - naša tamala hči, ki je bolj kot ne "kulinarični idiot" v kitajski restavraciji je dve stvari - juho s koruzo in piščancem ter njihov navaden bel riž. Tega je sposobna zmazat cel krožnik, drugih stvari pa žal tudi preizkusiti noče. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

18. sep 2006 10:54

Kakšne so pa kej cene takih jedi? Zmerej k pogledam kaj bom jedla tud mal ceno zraven pogledam, sploh tiste stvari k so na konc jedilnika so ponavad zlo drage k so njihove specilitete. Kaj pa porcije, vam je ena dovolj, preveč? Zame je ena preeeeveeeč! Jst namreč pojem samo eno glavno jed pa je dosti zame! Kaj pa sladice? Jedla sem pohan sladoled pa je bil mjam. Aja še to kaj pa pravte nato, da je kitajska kao nezdrava, pa tolk zastrupitev k je blo zarad njihove kuhinje, k nič ne pucajo zraven-pač nihovi običaji? Bernarda85

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

18. sep 2006 11:12

za 2 če naročiš (vse po 2x)predjed solato juhico glavno jed sladico in če 2x naročita eno pijačo plačaš nekje okoli 6 tisoč se mi zdi ... sedaj pa to lahko variera ... odvisno od hrane ... midva z dragijom se tako nabaševa da nama čez ušesa gleda za ta denar pa ponavadi ostane veliko na krožniku tako da odneseva včasih tudi domov :d

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

18. sep 2006 11:33

Jaz pa v kitajski najraje jem jedi z omako. Zelo mi je všeč pekoča omaka osmih zakladov, pa piščanec z mandlji, pa mongolsko mešano meso, pa pijana kokoš v gnezdu..., zraven pa solata s kalčki. Na koncu se priležejo pečene banane. Na splošno mi je zelo všeč kitajska hrana in mislim, da lahko vsak najde kaj zase. Je pa ena porcija res velika, tako, da ponavadi pojem pol porcije, da ostane nato še prostor za banane LP naja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti