Šolska prehrana

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

tema odprta - 14. sep 2006 16:23 | ogledi: 2.024 | odgovori: 38

... escada me je napeljal na to temo ...

Kaj se vam je v zvezi z vašimi nekdanjimi šolskimi malicami in kosili najbolj vtisnilo v spomin?

Ali je bila kakšna jed res posebna in bi jo radi iz nostalgije zopet poskusili in ali se vam je kaj še posebej zamerilo, ker ni bilo preveč okusno?

So vas v šoli silili, da vse pojeste?

mandarinca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. sep 2006 16:27

Evo jaz sovražimmmmmmmmmmm špinačo, ker smo morali v osnovni šoli pojesti vse. Jaz nisem marala špinače pa sem prosila kuharico naj mi je ne da, pa je iz čiste zlobe polila po tistem kropirju polno šeflico špinače. Seveda nisem hotela jesti. Imeli pa smo eno profesorico, ki je stalno čuvala, da ja ne bi kdo kaj pustil na krožniku. In je vešča stala zraven mene pol ure in me silila naj pojem. Seveda sem v joku pojedla potem pa vse ............, da ne pišem kaj. In od takrat sovražim špinačo, že, če jo vidim, da raste na vrtu se mi želodec obrača. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 14. sep 2006 16:28:41

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. sep 2006 16:48

Smo imeli v nižjih razredih OŠ (nekako 1., 2., in 3. razred - to je bilo ohoho nazaj pred kakimi štiridesetimi leti) za malico nekakšno enolončnico s testeninami in obupnim okusom po eni žaltavi maščobi - sem MORALA to pojest - se spomnim, tršica (ki je bila drugače čisto OK) me je postavila v kot s tisto šalco in žlico in menda sem tam stala dve uri in počasi goltala - tej grozoti smo rekli kar godlja. Se pa spomnim kruha z dvema rezinama ljubljanske salame in kupčkom kislega zelja - mljask, še zdaj si to velikokrat privoščim. LP cervus

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

14. sep 2006 16:49

uh.....spomnim se ribovega namaza in blek jajcnega namaza...zelo njami njami...mineštra in čokoladna krema....no na splošno so bila nasa kosila v osnovni soli super.....za srednjo sola pa tako mislim, da smo bili vsi na istem....sendviciiiiiiiiiiii ...da jih se danes redko naredim.......za jest.....so se mi postavili do roba grla.... l.p vegeterianka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. sep 2006 17:26

Edini spomin iz vrtca: če nisem pojedla juhe dovolj hitro (sem bila bolj počasna), sem dobila solato kar v juho - delili so namreč na isti krožnik. Sovražila sem kosila v vrtcu!!!! Šola: nihče me ni silil z ničemer, če smo želeli repete, smo ga dobili, čeprav je pire krompirja vedno zmanjkalo... Spomnim se slastnega biskvita s čokoladno polivko, pa odlične jote... Ena kuharca je bila pa res zakon: iz šole domov smo morali po stopnicah mimo kuhinje. In tam nas je pri priprtih vratih vedno čakala košara polna kruha. Kar predstavljam si kuharičin obraz, ko je videla samo stegajoče se roke, ki so jemale kruh...in že smo tekli naprej. Vedno znova ga je rezala, ker ga ni nikoli zmanjkalo. jasna

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

14. sep 2006 17:45

Ugani , kaj je bilo meni.... escada

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. sep 2006 17:51

meni pa ne gre iz glave mlečni riž in gres z dodatkom plavajoče smetane, bljak ko ni in ni hotelo po grlu navzdol, pa bela kava s podobnimi dodatki, najbolj pa so mi šle na živce salame z velikimi belimi mastnimi pikami, grrr še danes me strese ko se spomnim...to sem vse porazporedila fantom, k iso se grebli kot ne vem kaj bi imela:), npr mortadela, pariška, šunka, šunkarica... p

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

14. sep 2006 17:57

Ja, smetana na mleku, beli kavi in kakavu v tistih plastičnih vrčih ... S sosolko sva bili zmenjeni - ena naliva, druga pa piha smetano s povšine ko nora. Kolk smo napljuvali zraven, zdaj ne smem niti pomisliti. mandarinca

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

14. sep 2006 18:06

escada je napisal/a:
Ugani , kaj je bilo meni.... escada
Menda ja ne mesni namaz, escada?! Blanchy

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. sep 2006 18:17

Za vrtec se ne spomnim, oziroma se samo čokoladno vanilijevega pudinga, ki so ga rezali v kocke in sem si vedno želela dobit čokoladni del, pa sem fasala vanilijevega. V osnovni šoli smo imeli pa že 20 let nazaj najboljše kuharice. Meni je bilo dobro vse, sploh tisto, kar je bilo drugačno kot doma . Všeč so mi bili namazi, tako ribji pa zelenjavni, jedli smo ajvar na kruhu pa rezino sira, tekoči gris, ki je bil doma vedno grudast in ga nisem nikoli jedla, špinača, ki je bila tekoča, našo doma si pa lahko na steno vrgel pa se je prijela... Najboljši so bili pa čufti v omaki, na katere bi šla takoj, če bi lahko. Skratka, njami. Niso nas pa nikoli silili jest, tako da se spomnim ogromnih količin hrane, ki so jo otroci metali stran. Aja, pa še vedno mi je zakon pašteta na koruznem kruhu, ampak res tistem koruznem, trdem. lp, Marija

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

14. sep 2006 18:35

Iz vrtca se mi je najbolj zamerila rdeča pesa, ki je še danes ne jem. Tudi mi smo dobili krompir/meso v juho, če je nismo dovolj hitro pojedli - groza! Pa da ne povem kako so škrtarili z zlatimi kroglicami, nikoli jih nisis dobil več kot 10. Iz oš (pa vrtca tudi) se tudi jaz spomnim ogabne v meku/kakavu/beli kavi plavajoče smetane! Bljak! V kakavu ali beli kavi si se ji lahko še izognil, ker je bila vidna, v mleku pa ne. Zato mleka v šoli nisem nikoli pila. Tudi vseh salam ipd. sem se izogibala, ker so bile narezane na debelo in jaz tega ne prenesem. Mi je pa bil strašansko všeč ribji namaz (iz sardin?), sir na koruznem kruhu, banana+jogurt, zakosilo pa riba zraven pa krompir v zeleni solati (tega drugače ne jem...), rižev narastek z jagodnim prelivom...njamnjam... teya84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti