Mleto meso

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 9. sep 2006 10:34 | ogledi: 4.675 | odgovori: 9

Bi se dalo kako skombinirati za kosilo mleto meso in bučke? Skupaj ali vsaka jed zase. Že cel dopoldan razmišljam pa se nič ne spomnim. Prosim za vašo pomoč.

ariella

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

9. sep 2006 10:41

ariela, naredi musako. Plast krompirja, plast mletega mesa, bučk, pa spet krompir......daj v pečico, peče se cca 50 min, malo pred koncem zlij gor bešamelno omako in zapeci do konca. Če rabiš točen recept vsega, napiši. LP Petra 1

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

9. sep 2006 10:47

polpete iz mletega mesa, omaka iz bučk, pire krompir pa skleda solate :) Marjeta Žniderčič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

9. sep 2006 11:03

Bučke nareži na kolobarje ali po dolgem, spaniraj - moka, jajce, drobtine. Meso prepraži na eni čebuli, v ohlajeno dodaj začimbe, ki jih pač daješ (sol, vegeta, poper, rdeča paprika, bazilika, česen). V dobro namaščeno posodo za v pečico posloži vrsto pohanih bučk - vrsto mesta, spet bučke - mesto. Po vrhu zalij s kislo smetano zmešano z enim jajcem. Peči v pečici, približno 40 minut. Ali pa, bučko prereči po dolgem na pol, izdolbi semena ter nadevaj z začinjenim mesom. Naredi rahlo omako (kot za polnjene paprike) pa v pečico. Proti koncu na bučke daj nekaj rezin sira in pusti še malo v pečici, da se zmehča. Pozdravček!

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

9. sep 2006 11:03

Petra 1, ali bučke prej kaj prepražim ali jih dam še surove na meso?Kako naredim bešamel? ariella Sporočilo je spremenil(a) ariella_3 dne 09. sep 2006 11:04:20

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. sep 2006 11:08

Kaj pa filane bučke v paradižnikovi omaki ? ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. sep 2006 11:11

Lahko pa lepo narediš omako za testenine pa še bučke v meso naribaš poleg ostalega (kakor pač pripravljaš ponavadi). Bučke lepo zgostijo. Jaz jih naribam tudi v golaž. jade

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

9. sep 2006 11:24

ariela, Če boš imela tanko narezane bučke potem ni potrebno. ker so tako nežne , da bodo same od sebe v 50 min skuhano pečene. Jaz jih nebi. Če bodo pa bolj na debelo, bi jih pa. Krompir dam jaz surov, za spodnji del dam malo debelejšega cca 4 mm, za vmes dam pa tako tankega kot za čips, na vrhu- zadnjo plast dam pa spet debelega 4-5mm. Meso prepraži...olje , čebula česen začimbe, posoli, tako da bo meso slano . In to je edina sol, ki jo daš na musako, če boš solila še krompir, pa bučke, se bo sol pri peki skoncentrirala in bo jed preveč slana. Bešamel naredim takoj, ko dam jed v pečico, zakaj...ker daš ko je ohlajeno notri tudi jajce, če je bešamel vroč, bo jajce zakrknilo. Kako ga narediš....v ponev daš margarino ..kar zajetno žlico, še preden začne cvrčat, toliko , da se stopi, dodaj moko, malo premešaj, moke mora biti toliko, da je še tekoče, ne smejo se naredit kepice. ob stalnem mešanju dodaj mleko in to toliko, da bo omaka še vedno zelo zelo tekoča,MEŠAJ, lahko z metlico, pusti to nekaj časa na srednji temperaturi, da se moka prekuha, ob tem mešaj, ko boš videla, da se tekočina počasi gosti ( moka)....ugasni in pusti , da se ohladi....tačas se musaka peče. Tik preden boš bešamel ( bešamel se je že ohladil) vlila na musako, dodaj jajce, ga dobro vmešaj v omako, posoli( malo), poper...jaz dam ogromno petršilja . Zliješ po musaki, z vilicami naredi omaki prostor, da gre tudi v notranjost..peči še cca 10 min...poglej, ko bo bešamel zakrknil in se malo zapekel bo musaka za jed. Bešamel daš gor takrat, ko probaš krompir in vidiš, da je jed fizično že za jest( krompir je mehek)...samo še finale z bešamelom. Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 09. sep 2006 11:29:05

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

9. sep 2006 15:32

Zdaj si verjetno že skuhala kosilo, ampak meni so najbolj njami bučke, polnjene z mletim mesom. Bučke po dolgem razpoloviš in izdolbeš sredico, da dobiš čolničke. Meso bučk (če ni v njem preveč pešk), sesekljam in prihranim. Na sesekljani čebuli prepražim mleto meso, dodam malo česna, prihranjenega mesa bučk,paradižnikovih pelatov, baziliko ali timijan ali peteršilj - pač začinim po želji in okusu. S to maso napolnim izdolbene polovice bučk, po vrhu potresem z naribanim sirom (gauda, jošt, super je tudi mocarela, v sili tudi toast lističi) in zapečem v vroči pečici kake pol ure na 180 stopinj. Zraven je dovolj še skleda solate, za bolj lačne pa še pire krompir.

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

9. sep 2006 20:19

Naredila sem bučke z mletim mesom na omako, s katero sem prelila špagete. Otroci niso mogli prehvaliti- niso vedeli, da so notri bučke. Hvala za nasvete, v kratkem bom naredila še bučke polnjene z mletim mesom in musako. ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti