Jerebika

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

tema odprta - 3. sep 2006 23:47 | ogledi: 3.280 | odgovori: 1

Zanima me, če kdo ve kako in zakaj se uporablja jerebika.( rdeči plodovi) Vem. da je užitna to pa je tudi vse, kar vem o njej. Danes sem hodila po Gorjancih in tam je letos obilno obrodila, pa sem jo malo nabrala. Mogoče celo prezgodaj? Hvala za odgovore.

tutifruti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

4. sep 2006 5:19

Daj jo v zamrzovalnik ali pa vsaj v hladilnik, da se omedi. Lahko narediš marmelado, lahko jo namočiš v žganje. Moja čaka v zamrzovalniku. Bolje bi jo bilo nabrati kasneje, ko bi jo dobila prva slana, a takrat odleti z drevja. Sicer pa bi jo večinoma do takrat že pojedli ptiči. Zato zmrzal nadomestimo z zamrzovalnikom. Marmelada je trpka, lahko jo uporabiš kot dodatek k mesu ali pa kot bolj nenavadno marmelado, zato jo daj v majhne kozarčke. Lahko pa tudi mešaš jerebiko in jabolka. Ker ima jerebika veliko pektina, z želiranjem ne bo problemov. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti