Leče! kdaj so primerne?

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

22. avg 2006 18:15

Malo pozno ,vendar iz srca:Vse najboljše za rojstni dan! O lečah pa očalah pa nebi nič ,ker veš kok je Prešeren napisal:Le čevlje sodi naj kopitar!! Pa še enkrat vse lepo ! val

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. avg 2006 19:02

Tamalaurša, vse naj-naj in veliko novih, iskrenih prijateljev Vse ostalo so že dugi napisali kobra 1

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

22. avg 2006 19:22

Moja starejša hčerka nosi mehko lečko že 20 let ( ko jo je dobila je bila stara 3 leta ). Nosi jo samo v levem očesu kjer ima dioptrijo -9.5. Desno oko ima popolnoma zdravo in do sedaj ni nikoli imela problemov. Drugo poglavje je mlajša hčerka, ki ima na obeh očesih dioptrijo -6. Leče smo ji kupili, ker smo mislili, da se bo boljše počutila ker ji ne bo potrebno nositi očal. Ampak v vsem času jih ni osvojila, pa ne zato ker jih ne bi mogla nositi, ampak zato ker so očala bolj komot. Zjutraj si jih enostavno natakneš na nos in že vse krasno vidiš. Tako mi je povedala hči ko sem jo vprašala zakaj ne mara nositi leč. Dipsi

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

22. avg 2006 19:48

Hvala vsem za voščila in za nasvete okoli nošenja leč. Ko sem povedala očetu in mami sta se že malo bolj ugrela da bi jih dejansko noslia in mislim da mi bo z malo prepričevanja uspelo. tamalaursa

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. avg 2006 20:31

Z lečami nimam nikakršnih izkušenj, ti pa želim vse najboljše za rojstni dan. Sporočilo je spremenil(a) aki dne 22. avg 2006 20:34:43

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

22. avg 2006 21:32

Tudi jaz nosim leče že 15 let. Uporabljam Bausch&Lomb - mesečne. Sem super zadovoljna in zaenkrat (trkam po lesu) še brez kakršnih koli problemov. Nosim jih praktično cel dan - ven jih dam preden grem spat. Tako da kar pogumno. Pa vse najboljše za te....:)) lp, modrijan

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

22. avg 2006 21:34

Živjo Tamalaurša ! Sem opaz"la zanimivo tematiko pa sem se odločla, da še jaz delim svoje izkušnje z lečami s tabo in seveda z vsemi prisotnimi bralci te teme. Sama imam sicer bolj kot ne malo dioptrijo (-1.25), a že od vsega začetka,to je že kakih pet, šest let, nosim mehke kontaktne leče. Očala imam za skrajno silo in jih nataknem samo na vsake par mesecev. Nikoli nisem imela nobenih problemov, razen enkrat eno manjše, nedolžno vnetje, ki ga pa ne pripisujem lečam.Leče nosim od zgodnjega jutra pa do večera, se z njimi celo potapljam z jeklenko, študiram vedno z njimi, z njimi je preprosto pri športu...kjerkoli...včasih je zoprno v zelo zakajenih prostorih, ampak temu se že zaradi nekadilske narave bolj ali manj izogibam. Skratka, leče so edinstven izzum in brez njih bi meni trda predla. Glede na to pa, da si ti še zelo mlada ti priporočam še vzporedno nošenje očal. Saj ni treba, da jih imaš v šolo,za v kino...imej jih doma, ko gledaš televizijo... V primeru, da se odločiš za leče ti želim prijetno nošenje in čimmanj zapletov. P.S. Najlažja pot za naročanje leč-na dom, brez poštnine,pa še drage niso-je 08015323. Na internetu 080-1-leče. Lep pozdrav, Nina pina colada

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

23. avg 2006 21:40

Že nekaj let nosim mesečne mehke leče C.Zeiss, sem zelo zadovoljna. V optiki sever stane pregled za očala in lečke 4500,pri pregledu dobiš tudi en par testnih leč. cena za en paket lečk (6 kom.) pa je 7900 sit. Enake lečke, le z večjo dioptrijo nosi tudi hčerka, pa je tudi zadovoljna. Veliko sreče in lep pozdrav menci

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

23. avg 2006 23:26

Tamalaursa, vse najboljše za rojstni dan, veliko uspehov v novi šoli in dobro kuho ter peko ti želim Lp iz Mb riba-ribica

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. avg 2006 9:08

Tamalaursa, sicer pozno, pa vseeno iz srca, vse najboljše! O lečah pa nimam pojma, ker nosim očala, pa še ta sem dobila "na stara" leta lp Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti