Breskvov kompot

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 16. avg 2006 10:20 | ogledi: 4.854 | odgovori: 7

Zanima me kako se naredi breskvov kompot in kako dolgo ga lahko hranimo?

Pa pa

CARLY

Temo je spremenil(a) CARLY dne 16. avg 2006 11:59:13

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. avg 2006 13:58

Mislim, da je bilo o tem že nekaj napisanega, pobskaj po forumu. Sicer pa jaz breskve vlagam takole: v čiste, oprane kozarce dam na koščke narezane in olupljene breskve, dodam par žlic sladkorja (pač po okusu, glede na to, ali vam je všeč bolj ali manj sladko), dolij vodo malo pod robom kozarca, zaprem s pokrovčki na navoj (te vedno razkužim tako, da vato navlažim s 70% alkoholom in z njo premažem notranjost pokrovčka in navoj kozarca). Zaprte kozarce z breskvami dam v večjo posodo tako, da se drug drugega ne dotikajo, v to veliko posodo nalijem vode do 3/4 višine kozarcev in pristavim na ogenj. Pustim, da zavre in nato zelo rahlo vre še kakih 5-10 min - spet odvisno, kako trde breskve želiš v kompotu. Ogenj ugasnem, kozarce pa pustim, da se kar v loncu z vodo ohladijo. Tako pripravljen kompot zdrži zelo dolgo, zadnjič sem slučajno našla en 3 leta star kompot, ki je bil še vedno OK. Vsekakor ti čez zimo zdrži, če ga prej ne pojeste :)))))) Obstaja še varianta vkuhavanja v pečici, vendar je ne obvladam.

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

16. avg 2006 14:00

Najlepša hvala za odgovor. Bomo poskusili. pa pa CARLY

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. avg 2006 15:53

Delam popolnoma enako kot andrejka in vedno uspejo. rimljanka

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

16. avg 2006 16:24

Carly jaz breskve vlagam še malo bolj enostavno.Breskve olupim narežem na grižljajčke in ji dam v kozarec ,kolikor jih pač daš v kozarec.Potem v lonec naliješ vodo in daš na 1 l vode 30 dag sladkorja.To zavreš in z vrelim sirupm zaliješ breskve in še vroće zapreš. Počasi ohlajaš. Jaz breskve vlagam vsako leto in mi zmeraj uspejo.Je pa pri tem receptu res da moraš kasneje ko rabiš kompot,sok malo razredčiti. Upam,da sem ti kaj pomagala . Radi in lepo se imejte ursa40

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. avg 2006 18:54

ali pa enostavno na hitro skuhaš kompot (z žbicami, kakšno cimetovo palčko, limonovo lupino in vanilin sladkorjem), vliješ vrelo v kozarce, zapreš in pod odejo počasi ohlajaš čez noč. Lisa

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

17. avg 2006 8:02

Jaz pa breskve vlagam v pečici: krhlje breskev naložim v čiste kozarce, dodam 3 žlice sladkorja in zalijem z vodo. Kozarce zaprem in jih dam v pečico v pekač, v katerega sem nalila za prst vode. Pečico nastavim na 150 stopinj. Ko lučka od pečice ugasne, pustim še pribl. 1/2 ure (odvisno od trdote breskev) oz. opazujem, kdaj začnejo breskve v kozarcu vreti (drobni mehurčki). Kozarce poberem iz pečice in jih obrnjene na pokrovček zložim na desko in jih pokrijem z odejo. Ko so ohlajeni, jih obrnem in odnesem v shrambo.Tako mi vedno uspe narediti dober in obstojen kompot. Lp Balenka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. avg 2006 8:11

Delam kot Lisa,vedno so dobre. lp Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti