Kateri sesalnik mi priporočate?

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. avg 2006 12:23

Tudi moja hčera je asmatik - pa sem takoj nabavila vodni sesalec. Tiste čase je bil še hudo drag. Po nekaj testiranjih pri zdravniku pa smo ugotovili, da dobiva asmatične napade zaradi vsega drugega samo od praha ne - namreč ni alergična na prah!! Ja, res te mine tisto pucanje. Ampak tile sesalci, ki jih sedaj reklamirajo povsod - ko, kao, ne rabiš vrečk za smeti - ej, to je šele ena packarija - prah oz. smeti tud slučajno ne padejo kar ven iz posodice, kot to kaže reklama - pol pa z roko vlačim ven vso tisto svinjarijo, pa perem in sušim,.... Pa še nekaj - modni trend v zadnjem času je laminat - čemu sploh potem ne vem kakšni močni globinski sesalci, pa vodni,.... vanjatajnsek

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. avg 2006 12:34

mžnost za nakup Vorwerka je pi prodajalcih, majo pa tudi štant v Cityparku... http://www.parnad.si/ LP Drejček

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 13:07

Vanjatajnsek, a pri Dysonu? Teh sploh ne reklamirajo, tko da...

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

9. avg 2006 13:51

Pri nas imamo pa že nekaj let Kirby sesalec. Vem, da je bil grozno drag, smo ga odplačevali kar dolgo po mesečnih obrokih. Res da zelo dobro globinsko posesa preproge in sploh je zelo močan, vendar je zelo neroden, in težek za prenašanje. Pred tem smo imeli vodnega (mislim, da od Batagela), pa smo se ga po hitrem postopku rešili, ker je bilo res ogromno dela s čiščenjem. Zdaj sesamo tako, da za sprotno manjše čiščenje uporabimo kar enega malega, ki smo ga kupili v Merkurju za deset tisočakov.j sila

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 13:55

Vodnega imamo mi za čiščenje avtomobila, če se kaj polije, kdo bruha... Pa za čiščenje sedežne enkrat na leto, ali še to ne. Še za to sem jaz skoraj znorela, ker sem kar naprej točila svežo vodo noter, pa usrano ven. Cela dnevna je bila mokra in usrana...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. avg 2006 14:19

Jaz imam dva. Enega vodnega, ki ga uporabim enkrat tedensko, da vse prečistim. Menjavanje vode me ne moti, tudi čiščenje ne. Z možem vsakokrat z zadovoljstvom ugotavljava, kako lepo sva spucala, ko vlijeva stran tisto svinjsko vodo Imava ga pol leta in sva res zelo zelo zadovoljna. Sesanje in čiščenje sesalca me še ni naveličalo. Drugi sesalec je pa tak "običen" od Elektroluksa, prodajajo ga v Bofu za 7.000 tolarjev. Za vsakdanje sesanje/pometanje je meni zelo uredu. Močen je (1600 W), ima gumb za reguliranje moči, vrečke imaš na izbiro papirnate (ki jih kupuješ) ali pa njegovo iz blaga, ki jo izprazniš, kadar je polna. V bližnji prihodnosti bom sicer tega zamenjala za t.i. električno metlo. Izbrala sem si Batageljevo zverinico ( http://www.batagel.com/sesalniki/superstick.htm ). tjas

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 15:10

Tjaš, a veš ceno te metle? Jaz bi tudi nekaj podobnega imela, ker kar naprej sesam za malim otrokom, kar naprej drobtine, smeti, hrana po tleh... Tko, za na hitro pospravit bi bilo?

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. avg 2006 15:45

Lidka, polna cena je 30.000. Pokličeš jih in ti jo pripeljejo domov, predstavijo, da jo lahko sprobaš, in se potem odločiš, ali jo boš vzel ali ne. Trenutno jo pa imajo v akciji v eni spletni trgovini za 26.000 ( http://gluhi.com/shop/page/detail/gitm/656/Ses ) Lp, tjas

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. avg 2006 16:27

muffin mi smo imeli glede sesalnika prav iste želje kot vi - majhen, močen in predvsem funkcionalen (da nimaš tisoč in enega dodatnega priključka). Kupili smo Electroluxov Oxy3 System, ki je zadovoljil vsa naša pričakovanja. Je majhen, močen, luškan, vse ima pri roki, ima samo eno krtačo, ki se sama avtomatsko nastavlja glede na sesano površino, pa še zrak čisti obenem. Nam je zelo všeč. Cena je bila nekaj čez 100 tisoč, ko smo ga kupili, zdaj mislim, da je nekaj cenejši. Dobiš ga v katerikoli prodajalni s tehnično opremo. Jaz sem ga vzela na Pika kartico na 6 obrokov. P.S. Moja mama ima Vorwerka in je nad mojim sesalcem zelo navdušena. Njo pri Vorwerku moti predvsem to, da mora nonstop menjevat priključke, pa vrečke in rezervni deli so dragi. Anja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. avg 2006 18:28

Mi imamo Kirbija, pa mi gre kar na živce. Je težek, kar naprej je treba nekaj šraufat, ta, pa oni nastavek... Vrečke so obupno drage... Glavna fora pri prodaji je, ko ti pokaže, koliko svinjarije ti potegne iz posteljnega jogija... Vmes da na cev en filter in tam se pokaže vsa ta svinjarija... ampak jaz mislim, da bi to naredil vsak malo boljši sesalec. Anja27, si mi dala mislit! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti