Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

2. avg 2009 18:50

Jaz tudi že parkrat. Edino kar je treba pazit je, da je koža piščanca na vrhu. Drgače ni hrustjava, ker mast, ki se izceja, teče po njej in ostane mehka. sonic

kati-puma  

član od: 11.8.2009

sporočila: 10

13. avg 2009 10:53

Pozdravljeni! Sem nov član vašega foruma in me marsikaj zanima-trenutno na to temo. Pred parimi dnevi sem kupila to pečico,ki je še neuporabljena. Prebrala sem kar nekaj vaših mnenj,izkušenj...mogoče sem bila površna,vendar nisem zasledila sledečega- a se mora (lahko) meso prej začiniti, da je okusno?Pravzaprav a se morajo živila pred peko začiniti? A se lahko kuha npr. samo v stekleni posodi al obvezno na rešetkah? Če dam v pekač jena posodo,a je to ok? Na reklami izgleda vse odlično...Nasploh pečem vse na tefalu ali peki papirju z malo olja, pečenko pečem v pokriti jena posodi brez dodatne maščove-v lastnem soku z veliko mešane zelenjave...odlično,vsaj zame...Prosim, napište mi svoje izkušnje, oz. me napotite kje jih naj preberem...če vam ni težko...Ste pa odlični,saj sem v prebiranju vaših postov našla marsikatero odlično idejo, njami recept,itd...Hvala! Lp, Kati kati-puma

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

14. avg 2009 18:31

Pozdravljena kati-puma. Jaz meso začinim prej. Mogoče se da tudi kasneje, ampak jaz to prej porihtam. Kar se tiče pečenja v raznoraznih posodah, je vse enako kot pri klasični pečici, ki jo imaš v kuhinji, le da se ta prej segreje, ker je manjša. Če zadevo kuhaš, je najbolje na rešetki, zavito v alu folijo. Se super skuha, pa še vse koristne snovi ostanejo v hrani, ker se ne raztopijo v vodi, kot pri običajnem kuhanju. sonic

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

17. avg 2009 10:09

Sem lastnica konvekcijske pečice že zelo dolgo in takrat nisem dobila mrežice za pomfri. Se jo da kupit kje posebej? Aki[pikapolonica] Sporočilo je spremenil(a) aki dne 17. 2009 19:57

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

18. sep 2009 19:37

Tudi jaz razmišljam o nakupu konvekcijske pečice FlavorWave turbo kakšne imate izkušnje z njo. Nikjer pa nisem zasledila mnenj kako zdrav je ta način kuhanja z infra in halogensko tehnologijo ali pa to še ni dovolj raziskano, da se kuha peče brez maščob to je že zdravo samo spet kakšni žarki ... Blitva

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

19. sep 2009 8:42

Ali mi kdo ve povdati kakšna je razlika med turbo FlavorWave iz top shopa in konvekcijsko pečico Perfekt, ki jo Merkur prodaja za okrog 70 € ta ima še en rosfrajast vmesni nastavek tako da če imaš velikega piščanca da ga spraviš pod pokrov. Svetujte mi prosim iz izkušenj Blitva

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

23. sep 2009 19:43

Nekje sem slišala, da lahko v tej pečici pečeš tudi pohano meso ali pa pohane gobe .... kaj pravite tisti, ki jo že imate, ste poskusili ???? Blitva

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. sep 2009 11:21

Blitva, po moje ni omembe vredne razlike...no ja, cena!

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

24. sep 2009 21:52

Kaj še nihče ni poskusil peči pohanega v tej pečici? Blitva

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

25. sep 2009 8:17

Jaz sem že pekel pohane marele in perutničke in so čisto fajn. Ne pričakuj pa da bojo iste kot tiste, ki se kopajo v olju. So drugačne, a meni še vedno super. sonic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti