Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

4. jun 2009 11:23

Uporabnike konvekcijske pečice lepo prosim za pomoč: za kakšen namen se uporablja kovinski pladenj z luknjami. Ali posodo, v kateri kuhate obaro, juho,...postavite v stekleno posodo? Kot sem že omenila, moja pečica ima zelo pomanjkljiva navodila, tako da bi bila zelo hvaležna za kakršno koli informacijo glede uporabe. Hvala in lp,

Tanja05

Sporočilo je spremenil(a) Tanja05 dne 04. 2009 11:25

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. jun 2009 12:27

Jaz sem pečico dobila in to hitro! Na navedenem linku (mimovrste), ne glede na zapisano, da je nedobavljiva. no, morda pa je ponovno pošla... Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 04. 2009 12:29

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

4. jun 2009 13:14

Tudi jaz sem pečico dobila na "mimovrste" in sedaj delamo poizkuse. Tanja05 v tisti posodi se peče pomfri. In moje izkušnje: pomfri ni nikakršen. Smo poizskusili iz svežega krompirja (po receptu). Piše 10 min. Pa kaj še, po 30 minutah je bil še bel in surov. Poizskusili smo z zmrznjenim pomfijem. No nekako je šlo. Ampak ga nisem pekla v kovinski posodi, temveč kar v stekleni, da sem ga lahko premešala. Peče se zelo dolgo . No, ni bil tako slab, masten pa sploh ne. Pekli smo svinjski vrat. Pekla sem v steklenem okroglem pekaču (ni priložen), položila sem ga na spodnjo rešetko.Obvezno je treba meso namazati z maščobo, če ne je presuho, in ga obračati. Prav tako piščančja nabodala. Drugič bom meso marinirala in ga šele potem dala peči. Je pa res,da po receptih iz knjižice še nisem delala. Najbolj me veseli to, da nimaš posvinjane kuhinje. Vaše izkušnje? lp

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

4. jun 2009 14:10

Meni se je pa krompirček odlično spekel in tudi dokaj hitro (za 2 osebi). Je pa res, da to ni pomfri. Pomfri lahko narediš samo tako, da krompir namočiš v olje. Tanja05 - Pečica po moje ne najbolj primerna za kuhanje obare in podobnih zadev. sonic

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

4. jun 2009 14:20

Aha, torej pečica ni primerna za kuhanje, ampak bolj za pečenje?

Tanja05

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. jun 2009 14:41

Tudi nam pomfri ni uspel. Naredili smo čips, torej na tanke liste in peklo se je kar 40 minut. Na koncu je bilo dobro, a 40 minut je odločno predolgo za tako malo količino - 2 krompirčka...smo ga pa pokapali z oljem. Tudi jaz bi bila vesela še kakih idej, no, brezmesnih, če gre....

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. jun 2009 14:44

Za kuhanje res ni primerna ta posoda, nam pa je lepo uspel pohan sir (resda zmrznjen), pa tofu tudi. Je kdo že kaj pekel v sopari? npr. štruklje?

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

4. jun 2009 15:22

Jaz sem kuhal v sopari zelene šparglje. So bili super. sonic

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. jun 2009 7:57

Sonic, kako konkretno si jih kuhal? Si dal na dno samo vodo (koliko?) ali tudi notri limonin sok? Si jih dal na spodnjo ali zgornjo rešetko, kako dolgo si jih kuhal? Kako si jih pripravil za kuhanje? lepo prosm? Jih imam ravno v hladilniku...

bozickus  

član od: 18.9.2005

sporočila: 7

15. jun 2009 15:23

Prejšnji teden kupil Perfect PKP 787M. Po navodilih jo je treba prej 6 minut segret in potem naložit hrano. Kar se krompirčka tiče, morate ga dati na zgornjo mrežico pa se bo spekel. Če pa se predolgo peče, poklicat servis, ker je možnost nedelovanja grelca. Jaz sem svojo kupil v Sparu. Se že veselim čevapčičev in ražnjičev. Bom pa danes probal globoko zamrznjen štrudl / pecivo. Tašča pa bo poizkusila piščanca. Sedaj da pekipapir v lonec, pa je res veliko maščobe. Na tak način pa, domnevam, da bo še manj masten. Sonic A vodo pa lahko dam na dno? Pač, da bo pri peki bolj sočno. bozickus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti