Aparat za peko kruha

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

26. nov 2003 11:50

Moj Severin ima 2 programa za hitro peko, enega za 750 g, drugega za 1 kg. Ponavadi naredim kruh iz 500 g moke in pečem na programu za 750 g, pa se kruh ne speče dovolj (vsaj meni se tako zdi). Zato ga dam za 10 minut še na program "peka". Borovnica! Ne poznam tvojega avtomata in najbrž boš morala kar malo sprobavat glede koruznega kruha. Nekoč sem ga pekla, pa se ne spomnim več razmerja, mislim pa, da če zamenjaš 1/3 bele moke s koruzno in daš namesto vode mleko, da bi moral biti kruh kar dober. Lp, Asja

brigit  

član od: 17.10.2003

sporočila: 20

26. nov 2003 12:10

Borovnica, tudi jaz na hitrem programu ne morem določiti stopnje zapečenosti in teže kruha. Se pa ne glede na to, kruh vedno lepo zapeče. Tudi sama vedno pečem na hitrem programu. Enkrat sem pekla kruh iz celega pšeniččnega zrna na programu za polnozrnat kruh - normalno dožino celega programa, pa se mi je sesedel. Brigita Sporočilo je spremenil(a) brigit dne 26. nov 2003 12:10:51

borovnica  

član od: 14.11.2003

sporočila: 5

27. nov 2003 9:39

Včeraj sem poskusila s koruznim kruhom pa mi je prav lepo uspel. Smo ga že skoraj pojedli, tako da bo treba danes vajo ponoviti, pa nič zato, bom to z veseljem naredila. Pekla sem ga na hitrem programu. 250 g koruzne moke 500 g bele moke 2,5 dl mleko 2.5 dl vode 1.5 žličke soli 1 žilčka sladkorja 1 suhi kvas 1 žlico margarine Lep pozdrav

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

27. nov 2003 10:20

Super, borovnica! Me veseli, da ti je uspelo. Če boš delala tudi polnozrnatega (več polnozrnate kot bele moke) in ti bo uspel, se priporočam, ker pri meni jel vedno zbit. Lp, Asja

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

6. dec 2003 16:37

Meni je prinesel Miklavž aparat za peko kruha. Ker je italijanski nimam prevoda. Ali ima kdo aparat ALICE? Prosim, da mi odgovori. LP Irena Irena Likar

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. dec 2003 9:17

Lahko ti pa kdo pomaga s prevodom navodil...

Metkaa  

član od: 21.1.2004

sporočila: 4

21. jan 2004 19:23

Imam Clatronic BBA 2787. Kruh ki sem ga spekla, je odličen. Se mi je pa že drugič zgodilo, da ko sem spekla kruh na "normalno" se mi je zdel malo premalo zapečen , sem ga dala še na dopeko in mi je aparat "kar crknil". Aparat so mi prvič že zamenjali.. Jutri ga nesem ponovno.. Ali je že kdo imel take težave in mi svetuje? LP, Hvala Metka Metka Burnik

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

4. mar 2004 7:07

Pozdravljeni ali me lahko kdo prepriča da se ta stroj splača kupiti glede na ceno kruha , recimo kok se prihrani hvala Dule

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. mar 2004 8:51

Spoštovani Marta in Kaja Da se ne bosta preveč trudili vama na hitro odgovorim. Aparat za peko kruha dobimo že skoraj v vsaki trgovini. Sama imam Kenwoodov aparat BA 200. Peče tudi peciva in kuha marmelade. V trgovini Adut v BTC-ju so ga imeli v akciji za 20.000,00 sit. Je čudovit. Speče maksimalno 800 gr kruha.Če vam je to premalo naj vam zaupam, da je kruh pečen v 1 uri, tako da količina nebi smela biti problem. Kruh ni nič scefran spodaj, je izvrstnega okusa in zelo lepo zgleda. Tako kot na škatlji v kateri aparat kupite. Seveda pa sem vse recepte naštudirala popolnoma sama. Ne uporabljam nobenega suhega kvasa pa mleka v prahu in podobnih stvari ki vsebujejo aditive. Tudi drože delam sama doma. Ta kruh je mnogo boljši in podaljša se mu svežina. Pečem različne vrste kruha: pirin, ajdov, koruzni, francoski, s semeni, polnozrnati... Vsi recepti so nastali v moji kuhinji.če koga zanima mu jih z veseljem zaupam in tudi drože lahko dobi. Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. mar 2004 10:27

Ojla, Reca je ravno omenila. Pa sem se spomnila, da ima tudi moj Severin program za marmelado delat, ampak recepta pa ni nikjer v navodilih. A ima kdo kaj več za povedat v zvezi s tem Reca, več kot vesela bom kakršnega koli namiga v zvezi s čaranjem v kruhomatu. Ko boš na volji in na cajtu, mi lahko kar pošlješ kako študijo. Svečano obljubljam, kot včasih pionirčki, da bom kar se da hitro zalaufala Severina. Prejšnji teden sem eksperimentirala z bananinim kruhom iz polnozrnate in bele moke, oslajenim z medom. In s svežim kvasom, tudi jaz ne maram tistega v vrečkah. Ga je hitro zmanjkalo. Komaj čakam. Pa še mama mi je zrihtala domačo moko iz mlina. Jo grem ravno jutri iskat. Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti