Ankaran - pomoč

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 7. jul 2006 12:09 | ogledi: 1.512 | odgovori: 6

pozdravljeni

Brala sem kako je Simonu uspelo, mogoče bo tudi meni.

Lani sem bila na dopustu v Ankaranu v privat hiši, vem da je bila Bevkova ulica, na desni strani ceste. Hiša je imela na vrhu manjše dvosobno stanovanje - to so oddajali. Ponavadi je bila prazna - nenaseljena, le sem in tja je prišla neka ženska , za nekaj ur. Imeli so tudi majhnega kužka. Garaže ni bilo, avto smo pustili na ulici - pločniku.

Oglas smo našli lani v Salomonovem oglasniku. Apartma je oddajala neka ženska, ki pa ni bila na tem naslovu.

Zelo radi bi šli zopet tja, vendar sem izgubila naslov, niti se ne moremo spomniti kako ji je bilo ime.

Če bi mi znal kdo pomagat, vsaka informacija je dobrodošla se lepo zahvaljujem.

Mislili smo že poklical po telefonu koga v tej ulici, pa smo imeli občutek da sosedje niso kdo ve kako povezani - ne tako kot pri nas, ko "babe na vsakem oglu čvekamo"

Hvala vsem vnaprej

LP

smrkolina

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

8. jul 2006 14:12

Smrkolinka! Sem sicer 1/2 ankarancanka (moja babica zivi tam), ti na morem rect kdo bi to bil sem vprasala mojo babi pa ne ve. Najbolje je da poklices na turisticno drustvo, tam imajo evidencov seh ki oddajajo aprtmaje. TURISTICNO DRUSTVO ANKARAN REGENTOVA ULICA 2b, 6280 ANKARAN Tel.: +386 (0)5 652 05 60 Tel.: +386 (0)5 652 05 61 karmen Karmen

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

10. jul 2006 8:42

Hvala za odgovor, vendar mislim da ta apartma ni prijavljen, zato je tudi tako poceni.... Saj veste kako to gre, nam pa tudi paše...)) LP smrkolina

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

10. jul 2006 9:37

Zdravo.Jaz bi pa tako probala:poklicala bi na pošto u Ankaran in vprašala kdo raznaša pošto tam okoli,po mojem ti bojo z veseljem pomagali,moraš pa jim povedat kaj bi rada in kje je problem,prosi če imajo številko mobitela za poštarja ,ki raznaša v tisti ulici.,in ko boš enkrat na zvezi z njim bo že korak bližje.Tudu če gospa,ki jo omenjaš ne prejema pošte ,jo gotovo njen najbližji sosed.A veš od kje meni ta ideja,da pokliči na pošto:dve leti nazaj se je izgubil naš pes,kar izpuhtel je izpred hiše,in jaz cel dopoldan na telefonu nakar pokličem eno vaško pošto ,in ne boš verjela poštar ki je raznašal tam okoli mi pove,da ga je videl pri eni hiši,kjer ga še prejšni dan ni bilo,in to 30 km stran od nas.Smo ga šli iskat ,pa sem imela na koncu občutek da ga niso imeli namena vrniti ,je izredno lep čistokrvni rotvajler-zelo miren.Toliko iz mije strani:poizkusi na ta način-preko pošte in poročaj! kuharca37

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. jul 2006 9:56

O kuharica37, verjamem, da čistokrvnega rotvajlerja nebi nihče rad vrnil nazaj. Seveda pa te razumem, da si hotela svojega kužka nazaj. Zadnjič smo našli malega mucka in v življenju še nisem imela v rokah lepšega (je bil tigrasti dolgodlakec) in pridnega mucka. In res igriv, neboječ. Cel dan sem bila z njim, spal je pri meni (sva se lepo umila ) in potem je še celo dopoldne skakal po sobi. Sicer imam doma že 6 muckov, ampak bi ta absolutno ostal pri hiši- če nebi jaz "poštena trapa" šla vprašat enega kmeta, če je slučajno njegov. Ja, bil je njegov in mogla sem ga vrniti, saj je tudi njemu pri srcu. Ampak najhuje pa je, da je ta kmet tak pijanec, da iz dneva v dan ne ve zase in mi je bilo zelo težko mucka vrniti nazaj v take roke. Lahko veste, da sem jokala še cel dan in zdaj mi gre spet na jok. Če bom videla, da z muckom grdo ravna (ampak na žalost živi daleč od mene- mucka pa smo našli tako, da ga je pripeljal na travnik kjer pase krave in ga kar spustil na kozolec- HALO. To je zraven naše hiše.) , pa mu ga bom vzela kar brez besed. Mi je prav vseeno, samo živali v takih rokah res ne morem videti. Se mogoče motim? Lep dan in veliko se smejte

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jul 2006 11:35

Tudi bratca od našega labradorca (starša sta oba izredno dobra reševalna psa v svetovnem merilu, Rvno tako so se izkazali mladiči)) so hoteli odnesti čez vrtno ograjo, pa je slučajno ravno takrat poštar okoli hodil in videl cel podvig. So jo popihali. Naš Zeus gre pa sam po pošto in je prav hecno, ko je poštar na dopustu in ga nadomešča kdo drug. Seveda mu ni jasno, ko prileti pred motor naša mrcina in laja na ves glas ter čaka, da dobi pošto v gobec. Poštar bi pa najraje kam pobegnil. Zdaj nam poštar že pove, kdaj ga ne bo. Loni Makaroni

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

10. jul 2006 12:47

Prav zabavno, do česar pripelje vprašanje o iskanju naslova. Res sem se nasmejala. Sicer pa mislim, da bi bilo najbolje, da se odpelješ v Ankaran, poiščeš hišo in gotovo bo mogoče najti kakšen priimek ali telefonsko številko. No, seveda če nisi iz povsem drugega konca Slovenije. Iz Ljubljane do Ankarana je pa natančno ura vožnje. ddarinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti