Čiščenje inoxa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jul 2006 12:41

Čistil za inox je en cel kup, tako, da ne bo problema. Sama sem se pri nakupu nove kuhinje izogibala predvsem RF hladilniku in kaminski napi. To slednjo tako radi v trgovinah v načrt tlačijo, pucaš jo pa na koncu ti. Sem se raje odločila za izvlečno in bel hladilnik. Štedilnik imam tudi inox, še od prej, pa nimam problema s čiščenjem, saj umaže se vsak. Me jezi nekaj drugega, ni vsak inox samo inox, izgleda, da dajejo čez eno prevleko, saj, če jih v trgovini pogledaš od več firm, so različne barve. Enkrat sem morala čistit z nečim, kar je to prevleko delno odstranilo, tako, da je zdaj lisast in ne pomaga nobeno drgnjenje. Ne vem pa s čim sem takrat čistila, da bi do konca dol prevleko spravla. LP

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jul 2006 12:46

Pa še za staro - štedilnik se meni zdi še najmanj problematičen, razen, če nimaš majhnih otrok in ti pacajo po njem. Za napo pa mi je enkrat prijateljica potožila, da ji je precej žal, ker je toliko čiščenja, para in prah naredita ta svoje. Lepe pa so, ni kaj. Mene v moji kuhinji najbolj jezi RF pomivalno korito od Blancota. Imam zelo svetlo kuhinjo, ampak največ časa čistim korito, če hočem, da izgleda kolikor toliko. LP

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4315

6. jul 2006 14:42

Tudi jaz imam pečico z inox vrati, inox pomivalno korito in kaminsko napo - ampak - kar je, je. Napo obrišem vsak dan z mikro krpico, pomivalno korito očistim po opravljenih dejavnostih v kuhinji, pečica pa je sicer vgradna v višini oči in kar naprej "masiram" moje moške, naj se je ne dotikajo, tako da z njo ni hudega dela. Izvlečne nape nisem hotela, kaminske pa so v glavnem vse iz inoxa. Bila mi je sicer všeč ena od proizvajalca Vortice, vendar pa bi jo lahko videla le v eni trgovini v Trstu, pa sem bila lena in se mi ni dalo v Trst, no pa tudi spoznam se ne na samo mesto. Sicer pa sem to napo videla v katalogu. Ugotavljam, da bi bilo kar prav, da bi poiskala koga, ki bi me takrat zapeljal do Trsta. Sedaj vrnitve ni. Aja - enkrat na teden napo očistim s čistilom za inox Mr. Muscolo, pa se mi ne zdi ravno ne vem kaj, zato bom naslednjič kupila Stahl fix, ki sem ga nekoč že imela in sem bila z njim zadovoljna. In ne nazadnje - veste kaj, če hočemo biti sužnje lastnega stanovanja, lahko drgnemo od jutra do večera, pa ne bo nikoli konec, zato vse do svoje meje. Lep dan! MALC

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

6. jul 2006 16:34

Evo, sergy, pa sem prispela do doma. Moje čistilo se imenuje BLANCOPOLISH, od proizvajalca pomivalnih korit, uvaža ga pa Tehnounion. Ne vem, v kateri trgovini je bilo kupljeno, ker mi ga je prinesla kolegica iz Ljubljane (če želiš, jo bom vprašala). Po vsakodnevnem kuhanju štedilnik očistim kar s sredstvom za pomivanje posode, če je malo hujša umazanija (ker se kdaj tudi zgodi, da kakšna stvar prekipi), pa si pomagam s tekočim Arfom, ki ga nanesem na mehko stran gobice in s tem nežno zdrgnem madež, saj s pasto, s katero enkrat na teden spoliram štedilnik, dosežem, da se umazanija veliko manj prijemlje. Sigurno bi delovalo tudi pri napi, pomivalno korito pa itak ni toliko problematično. Ena tuba paste je bila cca 2.000 SIT, imam jo pa že zelo dolgo, ker se je zelo malo porabi. Na embalaži piše, da odstrani celo rjo (nepreverjeno). Pa nikar se preveč ne obremenjuj s tem, da bi moralo biti vedno vse "v nulo zglancano"! Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 06. jul 2006 16:36:07

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

21. nov 2006 20:02

Pozdravljena Sergy! Tudi jaz sem se zjokala, ko sem prvič čistila kuhinjo. sedaj jo imam 8 mesecev in jasno več ali manj so aparati v inoxu. Da ne govorim o hladilniku Liebherr, ki je cel v inoxu. V Etisu v Kranju mi je prijazni prodajalec ponudil po mojih jokih in stokih čudečno čistilo za bleščeči inox. Imenuje se NEOBLANK in stane 3192 tolarjev (250 ml). to je sicer drago, vendar ga jaz nisem porabila niti 1/3. Hladilnik najprej očistim s blagim čisrilom in mehko krpo. Nato ga zbrišem z krpo iz mikrovlaken. Vzamem papirnate brisače in nanje kanem nekaj kapljic tega olja. Z njim premažem hladilnik in ga nato spoliram s čisto papirnato brisačo. To olje je tudi neka zaščita proti madežem oz. hitreje sčistiš ko pobrišeš z papirnato brisačo. Veliko sreče in veselja z inoxom. JORDI

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

21. nov 2006 22:19

No, mi bomo prihodnje leto menjali kuhinjo in iz vsega zapisanega mi je samo še bolj jasno tisto, kar sem si po tihem mislila že prej: noben aparat ne bo iz inoxa. Raje počnem kaj drugega kot čistim, moja Milica pa več kot enkrat tedensko ne more priti, da bi sproti čistila za nami. Ker smo štirje uporabniki kuhinje in skoz nekaj prijemamo,odpiramo in zapiramo - saj zato imamo kuhinjo,ne pa da jo gledamo - bodo vse naprave iz materialov, na katerih se prsti kar najmanj poznajo in se zlahka čistijo...In steklokeramična plošča bo gladka, brez gumbov - tako imam zdaj in čiščenje je pesem...ko pa gledam taščo in svakinjo, ko z zobotrebci in krpicami "glancata" gumbe na steklokeramiki - ha, jaz jima tačas skuham kavo ali ponudim kozarček penine.... Ne rečem, pa da inox nima svojih prednosti. Moja mama ima tudi aparate, vključno z napo, iztega materiala, in je zadovoljna, ampka jaz sem pač drugačen tip. Pa saj je izbire dovolj za vse. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. nov 2006 5:05

Prej sem tudi jaz imela vse iz inoxa, ko pa sem menjavala kuhinjo, pa sem vse vrgla ven, ker sem dobesedno "popizdila", ko sem morala čistiti. sem sedaj kupila vse steklokeramiko, in sem zelo zadovoljna. Zato ti želim veselo čiščenje, jaz pa sedaj samo pobrišem z čistilom za posodo, z kuhinjsko krpo na suho pobrišem in imam kuhinjo lepo in čisto. Inoxa pa več v moje stanovanje ne bo, definitivno. Kyara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. nov 2006 7:13

se popravljam, kupila sem emajlirani štedilnik, neko trdo plastično korito in vse stroje bele barve, pa se čudovito in lahko čisti. Kyara

neznan uporabnik

22. nov 2006 9:32

Imam štedilnik s steklokeramično plošlo - čudovito čiščenje, nakup bi gotovo še enkrat ponovila. Ostali del štedilnika je inox - dnevno ga ponavadi očistim kar s stelexom ali krpico z malo detergenta za pomivanje posode - nerazredčeno in zbrišem do suhega. Ko pa se spravim nabolj generalno čiščenje pa vse inox površine premažem z istim čistilom kot za steklokeramično ploščo - čisto na tanko, počakam kakšno minutko in spoliram. tako se mi zdi da se še najlaže in najlepše očisti. Hladilnik in pomivalni stroj imam tudi inox in ga ponavadi samo pošpicam s stelexom in do suhega takoj zbrišem. Imam občutek pa da sta oba bolj barva inox kot inox, ker sta tudi na otip drugačna kot štedilnik. Nikoli pa ne bi imela nape kot je pri današnjih kuhinjah. Res je napa zelo dekorativna najsi bo inox ali kakšna drugačna. Ne predstavljam pa si čiščenja in ker bom v letu ali dveh najbrž menjala kuhinjo se že bojim, da bom težko dobila klasično omarico in samo napo, kot je pri malo starejših kuhinjah. Uspešno čiščenje in l.p. Tedi tedi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti