*češnje na rumu*

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

tema odprta - 4. jul 2006 19:58 | ogledi: 6.215 | odgovori: 3

Zdravo!

Prosim prosim, ali kdo ve (več glav več ve), kaj je boljše...

Rada bi dala češnje + sladkor na sonce, pa pol čez prelijem rum (nekateri dajo šnops).

Ampak ne vem, kaj je boljše, da dam cele češnje ali jih lahko prerežem in dam koščice ven???

Po kolikih dneh pa potem prelijem z rumom?

Prosim za čimprejšnje nasvete, ker jutri mora že to stati na soncu, zdaj ko se je spet končno pokazalo. (haha)

tanikka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jul 2006 20:43

tanikka, češnje vsaj malo prebodi, da bo prej iztekel sok. Jaz jih ne bi izkoščičila, ker tudi peške prispevajo k okusu. Nalahaj v plasteh, izmenično s sladkorjem, zgoraj daj debelejšo plast sladkorja. Pa ne povsem do vrha, na soncu se vsebina segreje, zato se ji volumen poveča in bi lahko vsebina stekla čez rob kozarca. Ko je sladkor stopljen, najbrž bo zadosti nelkaj dni, doadaj alkohol. Meni se zdi rum premočnega okusa, najbrž okusa češenj sploh ne bo zaznati. Najbolje je uporabiti žganje nevtralnega okusa. Lahko pa se ravnaš po receptu, ki ga je objavila Dušanka. Samo, v tem priemru pa nimaš alkoholiziranih češenj, dobiš samo liker. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6825 rimljanka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

4. jul 2006 21:56

jaz višnje že 2 tedna namakam na sončku in se je sladkor komaj 1/2 stopil tako da imam sedaj spodaj debelejšo plast sladkorja ki še ni stoplena , delam pa kar brez recepta , namakalo se bo pa dokler ne bo stopljeno , jaz tako delam z vsemi stvarmi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jul 2006 23:41

Kdaj pa kdaj malo pomešaj, bo prej. Če pa je zelo sladko, pa se sladkor mogoče sploh ne bo stopil, ker bo raztopina nasičena. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti