Kateri mufini v vročih dneh?

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 30. jun 2006 15:45 | ogledi: 6.628 | odgovori: 14

Naredila bi mufine, ampak mi ni za preizkušat novih receptov. Katere bi priporočali za te vroče dni? Da niso pretežki?

PS: Še eno vprašanje: ima kdo strojček za sladoled? Se ga splača nabavit, ga sploh uporabljate ali vam samo leži doma? Katera znamka je ok, na podlagi česa ste se odločili za nakup?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jun 2006 22:49

Jaz bi naredila kake sadne, na primer višnjeve ali pa borovnicove so sedaj aktualne, mogoče kokosove, meni so pa zakon čokoldne, ne glede na vreme. Strojček za sladoled imam neke čudne itelijanske firme, Ricar ali tako nekako. Uporabljamo ga čez celo leto, največ pa seveda sedaj, ko je vročina. Ampak, ker je že star, se mi zdi, da nekako čudno dela in da mi bo sigurno letos crknil.Bom malo tudi jaz za novimi pogledala. Kyara

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. jul 2006 8:38

glede PS: imam, Boschev. Nabavili so mi ga za rojstni dan, ker sem že imela Boschev mešalnik MUM in je bil ta dodatek potem samo ca. 5000. Nima samostojnega hlajenja kar pomeni, da lahko naenkrat naredim samo 1 banjico sladoleda (1L). Šmrc! Sicer je to dovolj, da nam zdrži dva dni (ko ni sestrinih otrok v bližini), ko pa delam kakšno kasato je pa malce nerodno... Definitivno mi ne stoji v omari, ker ima naša mama strašno rada kakšno kepico v kavi po kosilu. Če bi ga še enkrat kupovala bi gledala na to, da ima samostojno hlajenje - baje tudi drugače kristalizira - bolj drobni kristali = bolj kremast sladoled. Količinsko mi je 700 ml do 1 L čisto dovolj - raje narediš dva ali tri različne sladolede. Pa vseeno mislim tole: malo poglej tudi na znamko - saj vem, da jo dostikrat preplačaš, ampak jaz recimo mojega Boscha ne dam. LP, Staša

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

21. jul 2006 11:19

Da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tukaj (upam, da bo kdo opazil!): poznate kakšen recept za mufine, ki bi vsebovali mleti mak? Pospravljala sem shrambo pa vidim, da imam dva paketa maka - pa nobene ideje, kako ga porabiti. Mufini pri nas še kar gredo v promet, bi poskusila z njimi - če ima kdo recept. Pa tudi sicer je kakšen predlog dobrodošel - če kdo dela kaj z makom, bom vesela ideje !

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. jul 2006 11:41

Saj ga lahko kar tako daš noet v testo. Varianta, makovo testo, napol napolniš košarico, noter daš košček čokolade, napolniš do konca in daš pečt. Potem imaš makov muffin s presenečenjem, tako so meni najbolj všeč! Mak kombiniraš z ribanimi bučkami, lahko s korenjem, tudi jabolka bi šla. Morda v sredini žlička skutinega nadeva... Ribezove marmelade?... Jaz sem polna idej, zdaj bom še sama delala makove...

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

21. jul 2006 11:49

Če imaš mleti mak ti toplo priporočam tale recept: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2223 Sicer niso mafini, ampak je pa SLASTNO!!!!! Še posebej če biskvit, ko je pečen, namočiš z mešanico toplega mleka in ruma. MissLady

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

21. jul 2006 11:50

Jabolčno-makovi muffini Potrebuješ: 2 jabolki (Boskop) 150 g polnozrnate moke 2 čžl. pecilnega praška ½ čžl. jedilne sode 50 g mletih lešnikov 150 g mletega maka 150 g masla 120 g rjavega sladkorja 4 jajca 1 ščep soli Priprava: Pečico segrej na 190 °C. Jabolko operi, olupi in naribaj. Moko, pecilni, sodo, lešnike in mak zmešaj skupaj. V posebni posodi penasto zmešaj maslo, sladkor, jajca in sol. Mešanico z moko in jabolka dodaj mokri masi. Peči cca. 20 - 25 minut. Bananino-makovi muffini Potrebuješ: 2 banani 230 g moke 60 g mletega maka 2 čžl. pecilnega ½ čžl. jedilne sode 1 jajce 100 g masla 120 g sladkorja 250 ml mleka Priprava: Banani zmečkaj z vilico. Suhe sestavine premešaj, posebej penasto vmešaj jajce, maslo, sladkor, mleko in na koncu dodaj banane. Suho in mokro zmes na hitro zmešaj skupaj. Peči na 190 °C cca. 20 - 25 minut. Makovi muffini Varianta 1 Potrebuješ: 280 g moke 1 čžl. pecilnega praška 1 ščepec soli 60 g mletega maka 120 g masla 240 g sladkorja 2 jajci 180 g kisle smetane 1 čžl. vanilijeve arome Priprava: Pečico segrej na 190 °C. Moko, pecilni, sol in mak zmešaj. Maslo in sladkor penasto zmešaj, dodaj jajca, kislo smetano in sladkor. Mokre in suhe sestavine na hitro premešaj skupaj. Peči cca. 15 - 20 minut. Varianta 2 Potrebuješ: 340 g moke 2 čžl. pecilnega 2 čžl. naribane limonine lupine 1 ščep soli 150 g meletega maka 130 g sladkorja 80 ml olja 2 jajci 200 ml mleka Priprava: Pečico segrej na 190 °C. Moko pecilni, limonino lupinico, sol in mak zmešaj. V posebni posodi razmešaj sladkor, olje, jajce in mleko. Združi suhe in mokre sestavine. Peči cca. 15 - 20 minut. Smrketa, nekaj kopiranih predlogov iz Muffin paradies-a. Sicer pa mak uporabi za Sandokan kocke od Keke - recept je v bazi in meni je zelo všeč. Katka

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

21. jul 2006 11:53

Ne morem verjet kako hitro ste mi odgovorile! Ženske zlate ste! Že prepisujem, zvečer bomo pa pekli!

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

21. jul 2006 11:55

Ta je pa za Saro in je moja verzija, obljavljena nekje v bližajočih dneh: Marelično - kokosovi muffini 2 skodelici* moke 100 ml sladkorja 1 skodelica* kokosove moke 1 pecilni prašek ščep soli 1 veliko jajce 330 g breskovo - mareličnega jogurta (npr. Sparov) 1/2 dl mleka 1 kopasta žlica masla (merjeno v trdnem stanju) marelična marmelada Maslo stopi. Suhe sestavine zmešaj skupaj, mokre posebej. Na hitro jih združi. V obložene modelčke daj 1 veliko žlico (res kopasto) testa, nato pa z malo žličko, pomočeno v vodo, naredi luknjo. Napolni jo s približno polovičko čajne žličke marelične marmelade, nato pa pokrij z malce testa. Peči na 160"C (ventilacija) cca. 20-25 minut. Če imaš navadno pečico, povišaj temperaturo na 180"C. Rahli in osvežujoči. Katka Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 21. jul 2006 11:55:49 Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 21. jul 2006 11:57:36

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jul 2006 12:49

sara, sadni: višnjevi ali borovničevi super pašejo v vročini! so dobri tudi, če so sparjeni, kar ni ravno pogosto za pecivo... Strojček za sladoled Joj, si pa zadela! odprla pandorino skrinjico! To se bojo spet vsi križali, če se razpišem:).... skratka, ja, meni (in vsem, ki me kolikortoliko poznajo:) se je super splačal! Gara ko hudič! Sladoled zunaj sploh ni več tako dober, ne vem, kako so se lahko vsi najini najljubši sladoledarji tako pokvarili v zdanjem mesecu, odkar imam strojček! sva ravno zadnjič ugotavljala, da nikjer ni več tako dober sladoled... Čudno res! Ja, a zakaj se splača? Evo, 10 razlogov: 1. sladoled je boljši (kot kupljen) 2. sladoled je tak, kot si ga želiš - okus in sestavine 3. sladoled je bolj zdrav, nima raznih dodatkov (beri "zlobnih Ejev") v normalnih količinah to sicer ni tako važno, ampak pri količinah, ki jih pojeva midva, se pa bi celo znalo poznat, hehe 4. sladoled lahko narediš brez maščbe, če pride prijateljica, ki hujša 5. sladoled lahko narediš brez mleka ali jajc, če pride na obisk alergik 6. sladoled lahko narediš točno tistega okusa, ki ti je trenutno zapasal 7. lahko se igraš in experimentiraš z okusi, ki jih ne boš dobila v nobeni sladolednici:) Zeleni čaj z ingverjem, recimo - ne moreš verjet, pride prav dobro! Ali pa figov sladoled! ali .... 8. sladoled lahko narediš kadarkoli, lahko ga ješ ob 12h ponoči, če si ga zaželiš, tudi če ga od prejšnje runde ni več v zmrzovalniku:) rabiš za večino sladoledov cca 1 uro z zmrzovanjem vred, odvisno kakega delaš, nekateri so gotovi v pol ure:) 9. lahko delaš eksotične kupe, kakršne si prej samo sanjala, s kombinacijami okusov, ki so ti všeč in probavaš nove:) 10. ker je "ful kreativno":) oz. lepše povedano zelo ustvarjalno Sladoled iz strojčka nima velikih kristalov in je lepo mazav, kar je sicer težko dosešt, da se samo z določenimi recepti, ki pa so vsi brez izjeme narejeni s precej mastnimi stvarmi: veliko smetane, jajc, mascarponeja... V strojčku so pa tudi sorbeti lepo mazavi:) Sladoled naredita oba strojčka lepo, je pa ta, ki sam zmrzuje bolj praktičen, če delaš več sladoledov zapored, pa ni ti treba met non stop tiste posode v zmrzovalniku... Je pa velik in drag in se splača samo, če delaš reeees veliko sladoledov in to ne samo poleti. Ampak meni se je vseeno splačal, ker mam toliko veselja z njim:) Za začetek pa si rajši kupit tistega cenejšega, jaz sem si takega za 7 jurjev, pa sva se lepo mela skupaj, zdaj gre na morje, pa bo tam delal:) Veri

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. jul 2006 13:12

Veri mi lahko prosim poiščeš na netu ta dva strojčka, ki ju imaš in pošlješ link. Rada bi videla kako izgleda (vsaj slikice). Takole ko te berem, tudi mene prijemlje, da bi ga delala sama. Glede na to, da gre pri meni banjica na dan, nebi bilo slabo. Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti