Se gremo igrat?

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12669

5. jan 2018 12:23

proxima je napisal/a:

Elaphus se verjetno ni dalo zastavljati novega vprašanja; mopsika naj nadaljuje.

Knjigo Iz nevidne strani neba se pa tudi splača prebrat, ne samo googlat.

lp, proxima

 

   Proxima,   nimam nobene trenutne ideje za vprašanje, prosim, nadaljuj ti.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. jan 2018 12:31

Vprašaj strička googla. ;)

 

lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. jan 2018 15:24

Nobenega smisla nima, da se nekdo udeležuje igrice, pa se potem noče vključiti kot postavljalec vprašanja. Pri nas poznamo en lep "slovenski" izraz za to: špilfrderber.

Nikjer ne piše, da je treba zastaviti vprašanje takoj, v razumnem roku pač, recimo kak dan se že lahko počaka, sploh, če trenutni zastavljalec napove okvirni čas, v katerem bo zastavil vprašanje. Malo miselnega napora in brskanja pa nikomur ne škodi.

rimljanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2344

5. jan 2018 16:48

Oh, dajte no!  

Začasna rešitev z moje strani, pa meni odgovorite na vprašanje: Koliko časa pelje vlak v tunel? 

Vprašanje je  zelo lahko, tačas pa bo prava dobitnica nagradne naloge že zgruntala vprašanje. 

Katrin11

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12669

5. jan 2018 17:34

   Kaj pomeni beseda-prvopisan   

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

6. jan 2018 14:23

Kot je VilmaS napisala, jaz tudi upam, da boste moje smetenje vzeli za del igre...Rimljanka, tvoje mnenje je, da če ne znamo vprašat novega vprašanja, naj se igrice sploh ne igramo......Že dolgo spremljam tvojo ignoranco nad mopsiko, kjerkoli moreš, ji daš vedeti, da tebi ni dorasla........ampak, ti, kot ti, si ena velika persona na tem kul portalu, pa misliš, da si res ???

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. jan 2018 15:34

mopsika je napisal/a:

   Kaj pomeni beseda-prvopisan ?

Prvopisan.

Sem šla malo brskat in naletela na zanimivo diplomsko nalogo. Nisem še uspela cele prebrat, nadaljujem zvečer.  Odgovor naj pa napiše kdo drug. Morda celo kdo, ki se te besede spomni od doma.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 6. jan 2018 15:34

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12669

6. jan 2018 15:51

babka1951 je napisal/a:

Kot je VilmaS napisala, jaz tudi upam, da boste moje smetenje vzeli za del igre...Rimljanka, tvoje mnenje je, da če ne znamo vprašat novega vprašanja, naj se igrice sploh ne igramo......Že dolgo spremljam tvojo ignoranco nad mopsiko, kjerkoli moreš, ji daš vedeti, da tebi ni dorasla........ampak, ti, kot ti, si ena velika persona na tem kul portalu, pa misliš, da si res ???

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija) 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

6. jan 2018 18:17

Jaz sem nekje zasledila, da beseda PRVOPISAN pomeni vodja delovne skupine-predvsem v rudniku. Če pa je to tisto, kar se išče pa ne vem.

LP, Saša

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jan 2018 19:14

Na splošno prvopisan pomeni prvi na seznamu. Na kateremkoli. Ker je eno izmed pravil te igre tudi ta, da mora  vprašanje vsaj malo dišati po kulinariki, lahko rečemo, da imamo tudi prvopisanega kuharja. Drgač pa v mojih krajih beseda "prvopisani" pomeni gospodarja čela. Kaj je pa mopsika imela v mislih, pa žal ne vem.

lp

Ljudje, ki si upoja reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti