Se gremo igrat?

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

29. dec 2017 16:28

Jaz bi tole zadevo preimenoval v Se gremo Googlat ?? :)

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

29. dec 2017 16:48

Tudi to je veščina, veš, Hedonist. Namreč, kako nekaj najti s pomočjo brskalnika.

Moje vprašanje ni bilo ravno na prvo žogo, kot je videti, tebi ni uspelo najti odgovora.

rimljanka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. dec 2017 19:21

Danes se mi ne da več razmišljat o tem vprašanju, ampak jasno mi pa še vedno ni..........Gajžla, Gajžlja, Gajž0/A..........Knjige ziher zaradi tega kupila ne bom, bom pa v naši knjižnici vprašala, če j0 lahko dobim na izposodo, ne letos, drugo leto.......Sem bila prepričana, da smo veščine letošnjega leta osvojili, ampak vidim, da mi spet uhaja en L, ma bom o tem razmišljala drugo leto 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

30. dec 2017 17:11

Še moje mnenje na to temo. Profesor geografije nam je pri testih vedno dovolil uporabljati knjige, zapiske in atlas. Njegovi testi so bili kratki. Največ pol ure. Kdor je vsaj parkrat odprl vsaj nekaj od neštetega je vedel kje in kaj iskati. Tako je pa tudi z googlanjem. Če več kaj in kako iskati ti bo uspelo. Tudi to je veščina. Pri tem se pa še nekaj naučimo. Ali ni to poanta vsega tega...?

LP, Saša

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. dec 2017 20:20

Venturini je napisal/a:

Še moje mnenje na to temo. Profesor geografije nam je pri testih vedno dovolil uporabljati knjige, zapiske in atlas. Kdor je vsaj parkrat odprl vsaj nekaj od neštetega je vedel kje in kaj iskati.

LP, Saša

Hehehe, takole jaz mojim rečem zadnje tri minute kontrolke, naj vzamejo učbenik in prepišejo iz njega.  Kdor se je učil, in to z glavo, bo točno vedel, kje odpreti in prepisati. Tudi to je (po moje) znanje (kako ribo uloviš, če smo že glih pri tem - in ne kako jo poješ).

In, hedonist - na googlu je danes toliko vsega, da moraš presneto pazit in biti dovolj realen, da lahko rečeš - to je res, tole mi pa ne gre glih logično skupaj. In današnja mladina mnogo, mnogo preveč zaupa googlu - še huje, sploh ne znajo nekaj iskati z njegovo pomočjo.

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. dec 2017 6:37

elaphus je napisal/a:
Venturini je napisal/a:

Še moje mnenje na to temo. Profesor geografije nam je pri testih vedno dovolil uporabljati knjige, zapiske in atlas. Kdor je vsaj parkrat odprl vsaj nekaj od neštetega je vedel kje in kaj iskati.

LP, Saša

Hehehe, takole jaz mojim rečem zadnje tri minute kontrolke, naj vzamejo učbenik in prepišejo iz njega.  Kdor se je učil, in to z glavo, bo točno vedel, kje odpreti in prepisati. Tudi to je (po moje) znanje (kako ribo uloviš, če smo že glih pri tem - in ne kako jo poješ).

cervus

Bravo!   Ker ti kljub učenju lahko znanje, ki ga imaš, v kritičnem trenutku zašteka. Tudi potem v službenem življenju ti ni treba vsega vedeti iz glave. Važno je, da znaš poiskati. 

Kaj pa novo vprašanje????   Ga komaj čakam

Cila

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. dec 2017 10:24

Nisem mislil več pisati tukaj ampak sem bil dvakrat izvan: igro Se gremo igrat sem sem prvotno dojel povsem drugače. Namreč, vsak od nas zagotovo ve kakšne nenevadne zadeve v zvezi z kuharijo- nazive jedi, pripomočkov, opreme, ......in še in še , ki se močno razlikujejo od pokrajine do pokrajine , od vasi do vasi.....in o tem naj bi ugibali, razpravljali, se učili.....zdej se je pa to sprevrglo v iskanje podatkov na Guglu, iskanje neki, kar je zapleteno, nevsakdanje, prikrito-zavito,.....seveda z namenom dviganja ega, češ, matr kok sem pameten. In to mi ni kul in zato ne bom več tukaj sodeloval. Brez skrbi, znam brkljati po netu , ne sam po Guglu , tudi drugje ampak nikoli v življenju se nisem kitil s tujim perjem in se tudi ne bom.

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

31. dec 2017 11:33

 

Eh, hedonist, preberi najprej prvih 500 strani, pa boš našel marsikaj od tega, kar pogrešaš.

Katarinči, izziv je tvoj, ne skrivaj se!

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. jan 2018 18:11

hedonist je napisal/a:

...zdej se je pa to sprevrglo v iskanje podatkov na Guglu, iskanje neki, kar je zapleteno, nevsakdanje, prikrito-zavito,.....seveda z namenom dviganja ega, češ, matr kok sem pameten. In to mi ni kul in zato ne bom več tukaj sodeloval. Brez skrbi, znam brkljati po netu , ne sam po Guglu , tudi drugje ampak nikoli v življenju se nisem kitil s tujim perjem in se tudi ne bom.

hedonist

Hja, hedonist, torej to pomeni, da se nikoli nisi učil iz učbenikov, da nisi prebiral knjig drugih avtorjev in iz njih pobiral podatkov? Noben avtor se ne sramuje "kitenja s tujim perjem", kakor ti temu praviš, ko na koncu kakega dela objavi seznam literature, ki jo je pri pripravi tega dela uporabil in izkoristil. Kitenje s tujim perjem jaz razumem kot nekaj, kar predstaviš kot svoje lastno dognanje, v resnici si pa snel iz neke literature, In mislim, da tukajle vsi napišemo (že zaradi dokaza, da naše ugotovitve držijo), od kje smo črpali informacije. In hvalabogu, če z levim mezincem obvladaš iskanje podatkov, ne samo po guglu, ampak tudi drugje, pa bodi tako prijazen, pa omogoči še nam drugim, da se izučimo te veščine. In ne, v tej igri nikoli nisem imela občutka, da tisti, ki odgovarjaj(m)o, želij(m)o s tem dokazati "matr, glejte me, kolk sem pameten", ampak se preprosto igramo. Daj mi, prosim, povej, kakšen smisel ima, da vesoljno Slovenijo sprašujem, kakšno posebno začimbo da v ajnpren sosedova Micka v Krapjem, če to ve samo ona, njena familja pa par sosedov? Če črpamo iz knjig, ki niso vsem na "dohvat ruke", ni prav nekaterim, če brskamo po guglu, ni prav drugim ... eh, dejte se mal sprostit in uživat, no.

Pa brez zamere, prosim.

lp

P.s. Srečno in novih podatkov polno, pa magari iz gugla, 2018!

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 1. jan 2018 18:12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti