Recept-sladoled brez jajc

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 14. jun 2006 11:22 | ogledi: 12.889 | odgovori: 14

Živjo,

Če se prav spomnim, je pred časom nekdo spraševal za recept za sladoled brez jajc - no, nekaj sem našla na inetrnetu, in če komu ustreza, naj poskusi (je pa v angleščini):

<http://www.epicurious.com/recipes/recipe_views/views/10>

LP

Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

14. jun 2006 19:17

samo sporočam, da sem danes preizkusila sladoled po prvem receptu in sme zelo pozitivno presenečena......nisem dodala čokolade, ampak 4 žlice grenkega kakava in zato 4 žlice sladkorja več, ter še 3 žlice navadnega (nesqick) kakava. Obe vrsti kakava sem vmešala kar v mleko med segrevanjem. Okus in struktura - presenteljivo dobra! Zdaj grem delat še vanilijev in jogurtov sladoled..... LP Zala

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

18. jun 2006 23:11

Zala po kakšnem receptu pa delaš jogurtov sladoled? gladiola

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

20. jun 2006 11:30

Zala, a si uporabila koruzni škrob? A misliš, da bi šlo tudi z Gustinom? Bom jaz tudi poskusila. Lp hope

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. jun 2006 11:39

Delala sem z gustinom in dodala precej kakava (namesto čokolade) - nekaj žlic grenkega (zato tudi več saldkorja) in nekaj žlic navadnega nesquick kakava sem zamešala v vroče mleko emd sregrevanjem, posebej razmešala mleko, gustin in sladkor ter skuhala kot običajen puding (bolj redek). zmes sem ohladila, tako da sem posodo postavila v kuh. korito s shaldno vodo in ves čas mešala.... Ohlajeno sme dala v tupperware in vsaki 2 uri temeljito premešala...če je tak "sladoled" zelo dolgo v zmrzovalniku postene zelo trd, zato ga moraš seveda pustit zunaj 20 minut pred serviranjem... LP Zala

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

20. jun 2006 14:02

Jaz ga bom naredila z aparatom za sladoled. Poročam, kako se mi bo zdelo. LP hope

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. jun 2006 17:27

Hope, GUSTIN = koruzni škrob! Navedeni recepti so vsi za strojček. Taka sta tudi moja dva, ki sem ju pred časom že imela pri podobni temi na forumu: KAKAVOV SLADOLED (lahko mu rečemo čokoladni), brez jajc 3 zravnane žlice pravega, grenkega kakava 170 g sladkorja 1 vaniljev sladkor 250 g sladke smetane 200 g mleka 2 žlički čokoladnega likerja ali ruma (po želji) Kakav, sladkor in vaniljev sladkor na suho zmešamo, dodamo malo mleka, da zmešamo brez grudic, nato dodamo preostalo mleko in smetano, na koncu pa še liker ali rum, če nam je to všeč. Zlijemo v strojček in pustimo mešati do ustrezne gostote. SLADOLED STRAČATELA (tudi brez jajc) 150 g sladkorja 1 vaniljev sladkor 250 g sladke smetane 250 g mleka 50 g jedilne (grenke) čokolade Sladkor in vaniljev sladkor zmešamo z malo mleka, dodamo preostalo mleko in smetano. Zlijemo v strojček in pustimo mešati do ustrezne gostote. Ko je sladoled praktično gotov, stopimo čokolado nad paro ali v mikrovalovki in jo v tankem curku zlivamo v sladoled, ki se še meša. Čokolada se takoj strdi v primernih koščkih. Okusno ohladitev vam želim teta torta

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

21. jun 2006 8:05

Hvala, teta torta! (Jaz sem pa mislila, da je Gustin škrob iz pšenice). Zgornji kakavov sladoled je pri nas stalno na sporedu, odkar je bil objavljen pred kratkim. Bom poskusila pa še stračatelo. Lp hope

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

21. jun 2006 16:10

JOOOOOOOOOOOOOOJ, sama sem danes delala sladoled po prvem receptu. Ker nisem razumela izraza cornstarch, sem vprašala kolega, kaj bi to lahko bilo. Rekel je, da koruzna moka... :(( Vse skupaj je prišlo ven okusno, ampak ali bo kaj narobe s sladoledom... Se bo sploh strdil... Gustin je namreč nekaj čisto druga kot koruzna moka, ne? Tamči

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

21. jun 2006 22:05

ja, gustin je v bitvu škrob, takšen kot je v prašku za puding........pa poskusi še enkart, lahko uporabiš kar zavojček vanilijevega pudinga! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti