Kandida

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. okt 2006 15:11

fiona je napisal/a:
Zanima me, ali je tudi pri kateri od vas močno vplivalo na psihično počutje-nihanje razpoloženj, jeza... fiona
vse to sem doživela. Poleg tega sem imela tudi probleme s koncentracijo. Andrejka, še vedno jemljem tablete dida. Sedaj se mi končuje 2. škatlica in mislim, da jih bom še naprej jemala. Počutje je vredu, edino vsake toliko čutim, da mi bije srce. O tem piše tudi fiona. Še vedno se držim diete, vendar ne tako strogo. Še vedno uživam kapsule s probiotičnimi bakterijami in pijem taheebo čaj. mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. okt 2006 16:26

Ladies in seveda Gents, ker to v bistvu zadeva vse: moj ginekolog mi je že pred časom svetoval preventivno in zelo koristno tvarino - ananas. To make a long and a bit juicy story short: ananas zelo lepo uičinkuje na našo presnovo in posledično tudi lepo regulira notranjo floro in favno - da imamo tisto, kar potrebujemo in deluje kot naravno varovalo sluznice, tako da se glivice ne morejo zarediti. ne v ustih in ne v nožnici. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. okt 2006 17:20

Če že, potem ananas regulira prebavo, presnove nikakor ne. rimljanka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

26. okt 2006 20:19

Ojla! No, danes sem se tudi jaz vrgla v raziskovanje tele zadeve. In seveda, simptomi se vsekakor pojavljajo tudi pri meni in sicer zelo zelo, sploh v zadnjem času. Zdaj pa me zanima, kdo lahko najbolj zanesljivo ugotovi, če imam to gljivico? Je test s slino res zanesljiv, glede na to, da je ena izmed vas omenila, da je bil pozitiven pri celi družini, vključno z moškimi člani? Ginekolog z odvzemom brisa ali to naredijo pri splošnem zdravniku v laboratoriju z analizo urina? Naj sama preberem o tem in tako kot mnogokatera med vami, postavim samodiagnozo in se držim diete, za katero menim, da je najboljša? Naj grem v lekarno in tam vprašam - mi je kar malo nerodno, ker je vedno ogromno ljud okoli. Kaj naj storim, saj sem že sita vseh teh simptomov, za katere do zdaj nisem vedela, od kje izhajajo. Hvala, Karmen. jessy6

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

26. okt 2006 21:41

ojla! ja, kandida je glivica v nasem organizmu, ki lahko ovzroca kar precej tezav. Hrani pa se s sladkorjem in zato te je mogoce kdaj popadla neznanska zelja po sladkem. pomaga pa kis, namrec ce ga uzivas zjutraj na tesce razredcenega z vodo in ce se razkisaš tako, da se okopas v vodi, ki ji dodas nekaj kisa. v bistvu pa se jo da odpraviti z bioresonančno magnetno terapijo(upam, da sem pav zapisala) lp pekarnica

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

26. okt 2006 21:43

Kako s kisom, če sem pa pri predhodnicah prebrala, da ne uporabljajo kisa več na solati...??? Kaj zdej? jessy6

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

27. okt 2006 1:29

Malo sem polistala po http://www.zazdravje.net/kandida.asp in v Skupaj odkrivamo pravkar prebrala tudi Cena belega nasmeha. Priporočam! Lp! Nelly

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

27. okt 2006 9:29

PEKARNICA, kis se NE SME uživati, kje si pa ti dobila ta podatek da pomaga, a lahko to prosim napišeš.In prosim vse, da ne pišete kar neki samo da kaj napišete, ker to lahko nekdo uporabi in mu potem škoduje. Torej kis se ne sme uživati, da ne bo kateri še slabše zaradi takšnih nasvetov. binca2

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. okt 2006 9:44

kis pomaga pri "zdravem" človeku ki ima težave s sladkorje, preverjeno, ampak pri kandidi pa sem 100% da se sme uporabljat samo limona, je bila kolegica na dieti in je kar precej strogo... p

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

27. okt 2006 11:53

Katero vrsto sadja pa se sme uživati pri tej dieti? Slišala sem da se grozdja in jabolk ne sme uživati. Kaj pa banane, kaki, kiwi, grenivka? Kaj je tudi pri sadju omejitev na sladko-kislo sadje; za hrano vem, da se moraš odpovedati sladkarijam, OH in kislim jedem. kažotk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti