Kandida

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. okt 2006 12:03

kolegica se je izogibala kvašeni hrani, pa navadni moki - pšenični, testenine so bile izključno sojine samo določenega proizvajalca ki ni imel še kakih primesi, pa sojino mleko isto, o sadju pa ne vem veliko, jo pa lahko povprašam. p, eko sem zvedela: sadje naj baje ne bi zaužival, edino grenivko, ker ima sadje prav tako v sebi sladkor, ki pospešuje kandido - je njena hrana za razmnoževanje sladkor pa samo kot umetna sladila dobro je da ješ fermental pa pomagale naj bi tudi kapljice iz grenivkinih pečk, jih daš v vodo pa piješ Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 27. okt 2006 12:55:26

fiona  

član od: 24.10.2006

sporočila: 8

1. nov 2006 22:07

Mi kdo ve povedat kakšna je cena za to bioresonačno terapijo? in kje jo delajo, koliko časa traja? Fiona fiona

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. nov 2006 6:48

fiona, na internetu poišči biospectrum. Tam boš dobila vse podatke. Lp, kobra 1

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

8. nov 2006 13:35

Sem vam vse lepo napisala, potem pa ni poslalao, skratka jezna sem !!!! No, še enkrat na kratko. Tudi jaz sem okužena z kandido. Dobila sem Krkine tablete Diflazon, seveda na recept. In ko sem pač radovednost kaj to sploh je potešila z brskanjem po netu, sem nekako povezala, vse zdravstvene teževe v letošnjem letu z to nadlogo,.... Seveda so zdravljenja z antibiotiki vse še poslabšala... No, včeraj sem dobila te tablete, ko sem spet obiskala gin. zaradi mnenja da se mi je vnetje zopet ponovilo,.....Zadeva se vleče že celo leto, od trebušnih krčev izrazitejših po hranjenju, mislili smo da gre za zajedalce, sledili so antibiotiki,... do kožnih izpuščajev pri karetih mazila za glivice niso pamagala, zato je zdravnica bila mnenja da gre za bakterijsko okužbo, zopet antibiotiki.... Skratka ginekolog je, ko sem slučajno omenila kožni izpuščaj... ocenil da gre za kandido širše in ne samo v nožnici. Seveda sem tudi sama takoj naredila test zjutraj in slina se je kar nitasto potegnila. Skratka šokirana sem, ko tako prebiram se vedno bolj najdem v simptomih te bolezni .... Danes na sporedu: TV PIKA ob 16:30 oddaja o KANDIDI ponovitev v soboto 11.11.06 ob 10:00 Mogoče koga zanima. Mene pa predvsem zanima kako je s prehrano, seveda sem takoj ukinila še belo moko, kupila sem graham testenine. Je to vredu? In kako je s sadjem? Katerega lahko jem? Kje bi dobila sirotko? LP, hvala za odgovore Rožica

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

8. nov 2006 18:46

Joj popolnoma me je šokiralo! Saj sploh ne vem kako naj si pomagam, razen tega, da naj ne jem nič sladkorjev, nič ogljikovih hidratov in malo mesa, ker pač ustvarja kislo okolje.... priporočajo sirotko, kislo zelje, kislo repo in kokosovo maščobo.... in kaj zdaj? Kaj naj poleg tega jem? Če pomislim, da zdravljenje traja od tri in več mesecev. Saj ne morem jesti le tega.... No res je da imam zdravila, vendar bom skušala stvar izboljšati še z prehrano. Uživa kdo sirotko? Kje jo dobivate, mogoče v kakšni trgovini.....????? lp.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. nov 2006 23:18

Rožica, a ješ kontracepcijske tabletke? Baje da tudi te poslabšajo stanje. Jaz sem jih nehala jesti in se je stanje popravilo (in drži že lep čas...). jasna

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. nov 2006 8:49

Ne jih ne jem. Sem pa danes še enkrat pljunila, saj veste za vsak slučaj, stanje enako slina se kar potegne proti dnu ni treba čakat, mogoče minutko. Ginekolog je imel prav, zdaj pa ne vem a naj se oglasim še pri osebni zdravnici. Zanima me če nardeijo mogoče kakšen test, s karetim potrdijo to gljivico? Povejte vse ostale ki jemljete tabletke, kako ste sploh izvedele za okužbo? LP.

fiona  

član od: 24.10.2006

sporočila: 8

9. nov 2006 11:11

Rožica, men je kandido ugotovil zdravnik(gastroeneterolog) pred 2 leti.kljub temu, da so takrat izvidi pokazal, da so v mojem telesu glive kvasovke zelo razširjene, so mi predpisali le antibitotike in nihče mi ni povedal kaj sploh to je. Šele red kakšnimi štirimi mesci, ko sem v Oni brala o kandidi, se mi je posvetilo, da je to verjetno. Testa s slino nisem delala, samo so mi v zadnjih dveh letih tudi drugi zdravniki ugotovil glivice (ginekolog, infektolog pa npr v ustni votlini). kar se tiče prehrane je res se treba veliko odpovedat...jaz jem velik beljakovin, amapk jem tudi ogljikove hidrate vsake tok časa, se jim nisem čist odpovedala, jih jem pa občtuno manj. pa seveda vse tist ostalo nč sladkorja, bele moke itd...drgač pa sem na internetu vidla, da obstajajo kuharske knjige (ne v slovenščini) za ljudi, ki imajo probleme s kandido. ne vem, kakšne so, ampak mogoče majo not kej dobrga...tko da človk vid, da tudi s tako dieto lahko dobr je. kakšne so pa kej te tablete diflazon? ti kej pomagajo? so narejene na naravni bazi? jaz jem Dido. trenutno malo več kot mesec. prebava se je sicer uredila, ostali simptomi pa še kar ne. lp fiona

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

9. nov 2006 11:34

Js mislim, da je več kot 60% ljudi okuženih s to gljivico pri tem načinu življenja in prehranjevanja. (vključno z menoj) Gljivice je treba prepričat, da je to telo živo in ne mrtvo, kot one mislijo.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. nov 2006 12:37

Hvala za odgovore. Glede tablet nevm kakšen je učinek , ker je šele tretji dan. Sem pojedla predpisano dozo naslednjo moram čez en mesec. evo to je to http://www.krka.si/si/izdelki/recept/pil/Diflazo Se strinjam Sy verjetno je okuženih veliko ljudi, ki za to sploh ne vedo. In sem presrečna, da zdaj vsaj vem, da si lahko pomagam s pravilno prehrano, da bolezen ozdravim in ne spet samo prekrijem simptome in čakam da bo izbruhnila na drugem mestu. Fiona ali ti je tiste tablete predpisal zdravnik? Ali so naravne in jih pač jemlješ po lastni presoji? In še nekaj. Je pitje kefirja (krepko) OK? Mislim če katera ve kaj več o vsebnosti probiotikov v kefirju. Na embalaži ne piše kaj o tem. Hvala. Lp. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 09. nov 2006 13:05:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti