Kandida

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. jun 2006 22:52

Zanimivo, naslov te teme me sploh ni pritegnil, čeprav se že nekaj časa pojavlja tu na forumu. ZAdnje čase sem bila sitna in se mi tudi brati ni dalo. Sitna... zanič sem se počutila, kar "vzhajala" sem, moj trebuh je bil vsak dan večji, tudi na wc nisem kaj prida hodila, splošno počutje za oceno OGABNO. Pa sem pojamrala farmacevtki v lekarni in svetovala mi je neke kapsule ogabnega okusa (in s kriminalno ceno, da bi se skoraj sesedla tam ob lekarniškem pultu). Ampak, ob takem počutju človek požre tudi vrtoglave cene... V službi sem začela brati "spremno besedo" na škatli in tam je pojasnjevalo, da imajo problemi, ki že nekaj časa pestijo mene, običajno vir v slabi in neredni prehrani, stresu in ravno tejle bakteriji, o kateri teče debata tukaj. Farmacevtka mi je dejala, da ljudje tiste kapsule full hvalijo, da je izboljšanje počutja takoj opazno, predvsem pa da kmalu opazijo plahnenje vzhajanega trebuha. Verjeti ali ne, tudi pri meni je bil učinek hiter; začela sem hoditi lulat na 20 minut, že po dveh dneh sem bila občutno lažja in tudi trebuh je vidno splahnel. No, na navodilih na škatli seveda tudi poudarjajo pomen redne prehrane, čim manj skadkorja, belega kruha oz. ogljikovih hidratov sploh, kvasa. Priporočajo zelenjavo, stročnice, puranje in piščančje meso in esencialne maščobne kisline. In ne boste verjeli (oz. sama nisem mogla verjeti!!!), učinki so takojšnji. Danes že nisem več sitna, tudi vse bedarije v službi sem preživela brez hujših pretresov in jeze, predvsem pa ne zgledam in ne počutim se več kot balon. Je hudič tale kandida, res, sploh za "živčkote" kot sem jaz, tudi ginekologinja mi je rekla isto. Mimika, a mi napišeš kaj več o svoji dieti? Kako si se organizirala? Tudi jaz bi se rada lotila drugačne prehrane. Lep večer, tjas

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

23. jun 2006 23:42

in kaka je ta vratonomna cena če smem vprašat

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. jun 2006 23:54

Pet tisočakov z aeno škatlo. Vsaj zame je to vrtoglavo za prehranski dodatek. tjas

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

24. jun 2006 0:25

Tjas, kako pa se imenujejo te tablete?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. jun 2006 16:34

Tjas, moja prehrana izgleda takole: zjutraj na tešče žlička lanenega olja (je zelo ogabnega okusa), nato pa 1 kapsula acidoph... in en probijotični jogurt ali kefir (1/2 l). Za kosilo ogromna solata, kjer si del kisa nadomestim z limoninim sokom (v službi imamo kuhinjo z 2 hladilnikoma, tako da si prinesem od doma pripravljeno zelenjavo). Za večerjo kos mesa (riba, puran, piščanec) in že spet solata. Vmes sadje. Kavo pijem grenko. Kot sem napisala: nič alkohola, gob, oreščkov. Če imam kruh z drožmi, potem ga jem, sicer se poskušam omejit. Če že kruh, potem od pekarne Grosuplje (dolenjc, krjavelj in malnar), ki imajo samo 1 % kvasa (to ni reklama, samo pomagati skušam). Po novem pijem grenko kavo. Vsake toliko tudi kakšen kos domačega peciva, industrijskih sladkarij ne jem. Moj največji problem je odrekanje testeninam in s tem prehranjevanje v službi. V treh tednih sem jih jedla samo enkrat in samo en trikotnik pice. To je kar uspeh. Ko sem lačna, jem sadje ali pa probiotični jogur. Dnevno popijem liter taheebo čaja. Kako sem bila nervozna!!! Kolikokrat sem nadrla šefa. Bila sem razdražljiva kot osa. Tako da sem začela vaditi avtogeni trening. Ne vem čigava zasluga je (avtogeni trening ali dieta), ampak že nekaj časa sem mirna in sproščena. Tjas, tvoje kapsule sploh niso tako drage. Prek spleta prodajajo neko reč proti kandidi (in tudi drugim nadlogam), ki stane prek 10.000. To se mi pa zdi mnogo preveč. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 24. jun 2006 16:35:17

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

25. jun 2006 10:13

tjaš, kako se imenujejo tiste kapsule?? Kupila jih bom za sina, ki ima tudi težave, ne bi pa imel preveč drastične in dolgotrajne diete. lp, Robiad

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

25. jun 2006 11:33

Tudi mene zanima, katere kapsule so ti pomagale, Tjaš. Hvala zelda1

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

25. jun 2006 17:50

Ola, jaz sem včeraj vzela prvo dozo in danes drugo in sem totalno zanič. Boli me želodec, črevesje, vsak čas se mi zdi, da bom eksplodirala, boli me tudi glava, celo noč nisem spala - skratka počutim se tako zanič, kot ne pomnim. Zdaj pa ne vem, ali je moje počutje tako zaradi tablet ali česa drugega :((((

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. jun 2006 21:33

Andrejka, mene je prva dva dneva sicer po malem res bolel želodec, ampak nisem povezovala s kapsulami, bolj s tem, da sem v vročini samo pila (mrzlo). Na škatli nič ne piše o stranskih učinkih, mogoče je bolje, da prekineš in v lekarni najprej povprašaš, če je mogoče krivda v kapsulah. Jaz težav drugače nimam, končno pa seje moja prebava malo uredila in tudi napihnjena nisem več po vsakem obroku. Je pa res, da sem nekoliko tudi spremenila perhrano, črtala škrob kolikor je možno, jem veliko jogurta z musliji, sadje, zelenjavo... Punce, kapsule se imenujejo Dida, ne maram delat reklame, ampak vseeno, da ne bom vsakemu pošiljala ZS Lp, tjas

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

28. jun 2006 9:14

No, baje da te kapsule nič ne koristijo. Ena je šla na bioresonanco in ko so testirali uspeh teh tablet proti Candidi je bil uspeh ničen.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti