Marmelade

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

3. sep 2006 2:44

Riba-ribica meni je domača marmelada zdržala celo sezono in pol (potem pa jo je zmanjkalo ). Zato nič ne skrbi. Lep dan in veliko se smejte

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

3. sep 2006 6:53

Za Mamatita o limonini marmeladi in marmeladah iz agrumov. V teh marmeladah se ponavadi uporablja želatina. Jaz sem jo pred 14 dnevi naredila po temle receptu: LIMONINA MARMELADA 1l vode 1dl limoninega likerja 1 kg sladkorja 6 večjih limon 6 lističev bele želatine Limone dobro operemo in jih skupaj z lupino narežemo na tanke lističe. Tako pripravljene limone zalijemo s hladno vodo in pustimo najmanj 6 ur stati. Potem jih zavremo z dodatkom sladkorja, pokrijemo in spet pustimo stati cca. 10 minut. Potem jih ponovno zavremo in kuhamo še 10 minut. Odstavimo in dodamo limonin liker in lističe želatine. Še vroče polnimo v kozarce in dobro zapremo. Marmelada je lepo uspela. Navadno vodo pa sem nadomestila z grozdnim sokom, ki mi je ostal od kuhanja grozdja. Izpustila pa sem limonin liker, tako da probala je pa še nisem. Pozdravček Marika

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

3. sep 2006 8:00

Pa ne pozabite na šipek,ker ste vajene grmovja,ste poskusile tisto naredit! Men osebno je šipkova marmelada ena izmed najboljših,pa še želina nič ne rabiš! lep dan ps: bi že šla nabirat pa še ni šipek zrel! val

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

3. sep 2006 13:32

En nasvet..Za šipkovo marmelado. Če imate doma japonski šipek, bo čiščenje šipka bolj učinkovito. Plodovi so precej bolj debeli od naših domačih vrst... Sicer pa, kako vi čistite šipkove plodove? LP juhica

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

3. sep 2006 13:42

Sem včasih delala marmelado iz šipka...mi je še sedaj slabo, ko se spomnim, kako sem tiste dlačice iz plodov čistila.....!Zato, kapo dol, pred gospodinjami, ki jo delajo. Marmelada pa je izredno dobra, pa še zdrava povrhu! Nena Nena-morje

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

3. sep 2006 13:43

Jaz šipek očistim ,ga kar celega dam kuhat,zalitega z vodo da je ves pokrit!(najraje v ekonom loncu) Ko se zmehča ,ga pretlačim in spasiram,,(šipek pasiram čez zaveso(tisto ki ima male kvadratke),spodaj posoda ,na posodi cedilao ,na cedilu zavesa not pa zmlet kuhan šipek),pa zvijam in stiskam tako dolgo ,da v zavesi ostanejo samo še semena! Ko izcedim ves sok,dodam sladkopr in kuham ,tako dolgo da postane masa lepo mazava! Dela da bog pomagaj ,samo marmelada je za prste polizat! lep dan! val

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

3. sep 2006 19:53

Nena-morje je napisal/a:
Sem včasih delala marmelado iz šipka...mi je še sedaj slabo, ko se spomnim, kako sem tiste dlačice iz plodov čistila.
Joj, jaz sem najbrž malo čudna, ampak meni je šipkova ravno zaradi dlačic najboljša Še zdaj se spomnim tistih domačih šipkovih marmelad, ki malo režejo na jeziku... Mmmm... Danes so vse kupljene prepasirane v nulo. No, najboljša kupljena je iz tele serije http://www.foodland.co.yu/Etno/pekmezi.htm (pa brez zamere za reklamo, so tako dooobre, njihov pekmez je praktično identičen domačemu - tudi kako koščico še notri najdeš ) Sasenka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

3. sep 2006 22:05

Val, se pravi, da uporabiš samo čist šipkov sok? Ja Nena-morje, čista groza je čistit šipek....Pri nas raste oni čisto drobni in nimam ravno veselja se ga lotit, zato sem lani posadila japonski šipek, ki se tudi drugače prideluje za izdelavo šipkove marmelade. Moj je bil očitno z napako, ker popke imajo rade uši, ko bi pa moral dozoreti, plodovi začnejo odpadati.. Upam, da bo letos kakšen ostal gor. Pa LP juhica Ps. Prvič imam tudi aronijo v vrtu, pa me zanima,ali ima "kosmat" okus tudi, ko je dozorela ali pa mogoče moja še ni??? Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 03. sep 2006 22:06:48

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

3. sep 2006 22:29

No sok,al pa taka gosta brozga je ! Samo do sedaj še nisem staknila pasirke v katero se nebi troglata šipkova semena zagozdila in ne ven ne noter,zato je zavesa najbolj praktična! (čeprav malo hecno izgleda) lep pozdrav val

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

3. sep 2006 23:36

Hvala za nasvete glede šipkove marmelade, saj sem med nabiranjem robid odkrila tudi nekaj šipkovih grmov. Vsekakor bom naredila tudi šipkovo marmelado, čeprav pri nas že živimo v marmeladni deželi. Za kakšen majhen kozarček se bo že še našel prostor. Lp iz Mb! riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti