Marmelade

Tim  

član od: 14.12.2003

sporočila: 11

30. jun 2006 13:57

Hvala za kortistne nasvete. Med tem časom sem že naredil marmelado iz češenj (temno redeče hrustavke), sladkorja, Želina in malce cimeta. Marmelada je odlična, tako vsaj pravijo domači. Bomo drugo leto še ponovli to vajo in mogoče dodali kaj od zgoraj navedenega. Hvala! Tim

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. jun 2006 14:49

Borovnice zmešam s sladkorjem in pustim da malo stoji. Kuham in ko je malo bolj tekoča zmeljem s paličnim mešalnikom. Kuhano nadevam v kozarce in zaprem. Kozarce obrnem na pokrovček in zadekam. Pustim da se ohladi in v stalažo z njimi. Sok delam v parnem sokovniku. Sladkor in borovnice pomešam in počakam da priteče sok. Stekleničim vročega. To je to, zdaj grem pa delat marmelado ker sem ravno prišla iz hoste s polno košarico borovnic. lp Vesna

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

30. jun 2006 20:15

V novi lisi so 4 recepti za marmelade. Iz hrušk in manga, iz papaje, jagodna z rabarbaro, nektarinami. Če katero zanima jih lahko poskeniram in pošljem, da ne bote revije kupovale po nepotrebnem. vanya

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

4. jul 2006 21:25

Pozdravljeni! Malo pozno a vendarle-kraljevski džem iz marelic in banan. Za 5 kozarcev po 250 g 70 dkg marelic, 60 dkg banan 80 dkg sladkorja Marelice operem, jih prerežem na polovico, odstranim koščico in vsako polovico še enkrat prerežem. V skledo nalagam izmenično marelice in sladkor , dokler mi ne zmanjka obeh.Pustim da 12 ur počiva. Sladkor se mora stopiti.Nato vse skupaj dam v kozico,dam na štedilnik in pustim da zavre.Vre naj kar močno 7 minut.S penovko pobiram pene in mešam, da se ne prime dna.Zdaj dodam na kolesca narezane banane,ki sem jih olupila in narezala tik pred tem, da ne potemnijo.Še enkrat zavrem in med stalnim mešanjem kuham še 7 minut. Preizkus kuhanja: na mrzel krožnik kanem malo džema in če se hitro strdi je kuhan.Kozico odstranim iz ognja,z džema poberem peno in še enkrat premešam. Džem dam v kozarce,jih zaprem in dam v ogreto pečico na 100 stopinj. Pečico takoj ugasnem in pustim, da se počasi ohladi. Poskusite ne bo va žal. Romanad

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. jul 2006 21:40

Romanad, še eno tehnično vprašanje - ali kozarce pred nadevanjem tudi segreješ? mislim, preden jih daš v pečico? In še glede banan - se pravi, da so v marmeladi koleščki banan ali se razkuhajo v 7 minutah? Jaz bom jutri naredila mešano marmelado iz baze: breskve, banane in maline. Vam poročam, kako bo uspela. Lep pozdravček, S.

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

5. jul 2006 8:32

Anomis kozarčkov ne segrevam, lahko pa jih. Banane se ne razkuhajo in v marmeladi so koščki banan in marelic.Boš videla res je nekaj posebnega. Lep pozdrav! Romanad

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. jul 2006 8:45

Hvala, Romanad. Pri nas kuhamo marmelado iz borovnic in banan, je tudi zelo zelo dobra. Se tudi čutijo koščki banan, pa zobe imaš čisto črne po zajtrku. Pa hitro je kuhana. Bom poskusila tole murmulado, ko bodo marelice doma. Če ne bodo vse dol popadale, kot vsako leto. Lep pozdravček, S.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

5. jul 2006 9:12

Anomis, v kakšnem razmerju daš borovnice in banane? Jaz sem ponavadi delala iz borovnic in ribeza, pa me sedaj ta z bananami zanima. klavdija

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. jul 2006 10:27

Mogoče katera ve, če je v ribezovo marmelado potrebno dati kaj manj sladkorja (jaz ponavadi delam marmelade z želirnim sladkorjem v razmerju 1:1) oz. če namesto želirnega sladkorja dam kar navadni sladkor, glede na to, da ribez sam po sebi zelo želira. Lp

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

5. jul 2006 10:36

Anomis lahko napišeš recept za marmelado iz borovnic in banan prosim. Romanad

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti