Jagodov sok

modri trak  

član od: 24.8.2004

sporočila: 40

tema odprta - 29. maj 2006 22:19 | ogledi: 4.390 | odgovori: 11

Pozdrav,

Zanima me ali kdo ve, če se obnese izdelava gostega soka iz jagod - na enak način kot sok iz breskev in jabolk, ko se krhlji zavrejo, čežana se zmelje s paličnim mešalnikom, doda sladkor in dosti limone ter vroče zapre. Takega sem v jeseni naredila in se je obdržal.

Hvala za odgovore.

Čau

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

30. maj 2006 6:45

In zakaj ne bi šlo z jagodami? Doadala bi še malo limoninega soka, morda bo sok obdržal lepšo barvo, Če jagode za marmelado mariniramo z limoninim sokom in sladkorjem, ohranijo lepo barvo, marmelada je lepo rdeča. rimljanka

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

30. maj 2006 7:11

delam ga že par let, dodam kar dosti limoninega soka in dovolj sladkam in se obdrži brez problema. Pri nas sicer gre za med, se nam je pa lansko leto ena steklenica skrila in smo jo našli šele pred nekaj dnevi in je sok še vedno tak kot takrat, ko sem ga ustekleničila. Kdor pa dela gosti sok iz breskev vam pa povem, da zraven odlično paše rdeč korenček. Probajte. peresce

rega  

član od: 21.6.2005

sporočila: 20

30. maj 2006 8:23

Jaz dodajam vsem sokovom in tudi marmeladam ( malinovi, gozdni sadeži, marelični, borovničevi itd.... ) poleg želina in limoninega soka še malo citronke, ker je čista citronska kislina. Tako dodam limonin sok skoraj čisto na koncu, da še malo povre - minuto. Vsi sokovi in marmelade ohranijo zelo lepo naravno barvo in ne oksidirajo. Kaj je čisto malo? To je odvisno od količine, npr. na 5 litrov soka ali marmelade 1 jedilno žlico, ne preveč na vrh. Sladkam bolj po okusu, ker imamo vsi raje bolj kiselkast okus. V glavnem uporabljam za sladkanje sokov in marmelad sadni sladkor - fruktozo, ker je bolj zdrava. Lepo se imejte in veliko uspehov ! rega

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

30. maj 2006 9:11

Peresce, priporočam se za recept.Hvala! LP Stanka Stankaa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. maj 2006 11:19

Jagodnemu soku lahko za barvo dodate ČISTO MALO soka od rdeče pese (sok, ki se odcedi od spasirane kuhane rdeče pese). Ampak ne preveč, da ne bo dala okusa. Se pa tudi jaz priporočam za recepte! Veri

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

30. maj 2006 11:26

tudi js se priporočam za recepte, ker po opisu sodeče mora biti sok zelo dober. brkn83

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

30. maj 2006 19:52

Mene pa zanima, kje dobite sadje za sokove in marmelado?Ali jih strogo pridelate sami, kupite pri kmetu ali prodajalcu zelenjave? Ko sem bila še doma na kmetiji, sem rada vkuhavala sadje in bi ga tudi sedaj, pa se mi zdi, da se pri teh cenah sadja (ki je škropljeno in obdelano s konzervansi) to ne splača? Vaše mnenje in nasvet? Hvala za odgovor! Pika Nogavička

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

30. maj 2006 20:49

Zakaj se ne bi splačalo? Saj kupljene marmelade, sokovi,... tudi niso narejeni iz "bio" sadja. Kupiš pač v trgovinah, kjer prodajajo na debelo, ali pa takrat in tam, ko je cena ugodna. Se zanesljivo splača. rimljanka

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

31. maj 2006 7:36

moj recept: 1 kg jagod 50 dag sladkorja 1/2 l vode sok 2 limon po želji še majčkeno citronke Jagode operem in zmiksam s paličnim mešalcem. Vodo s sladkorjem prekuham in ohladim. Med prekuhavanjem poberem vse pene, ki se naredijo na vodi. Zmiksanim jagodam dodam limonin sok in prelijem z osladkano vodo. To segrevam nekje do 80 stopinj in natočim v vroče steklenice. Potem te steklenice dam v lonec za vkuhavanje, ki sem ga naravnala na 80 stopinj in 10 minut. Ko še nisem imela tega lonca, sem nadevala steklenice v navaden lonec, prilila vode do 3/4 višine steklenice in pustila, da je prevrelo 3 minutke. Jaz osebno ne dam citronke, ker nas ne moti, če malce zbledi barva. Lahko pa jo daste brez problema. Pri nas se ta sok obnese in ga imamo zelo radi. Po istem postopku lahko naredite tudi breskov in mareličen sok. Marelice: 1 kg marelic (olupljenih) 80 dag sladkorja, ker so marelice bolj kisle 1/2 l vode sok 2 limon Breskeve: 1 kg breskev (olupljenih) 10 dag kuhanega rdečega korenčka 50 dag sladkorja 1/2 l vode limonin sok po okusu Ostali postopek je isti. Jaz nimam sadja doma. Kupim ga pri kmetu pa čeprav je škropljeno, ker je še vedno boljše kot kupljeni sokovi v trgovini. peresce

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

1. jun 2006 7:36

Peresce, koliko l soka pa pride iz teh količin? Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti