Gobe

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

30. maj 2006 11:33

Reca, to je morala biti neka druga reakcija. Če bi to držalo, da je tako nevarna kombinacija vino in gobe, bi morali eni v peklu "pocrkati". hik pa brez zamer. LP Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

30. maj 2006 11:51

Prvič slišim. Kolikor se spomnim, mi še po nobeni gobovi juhi, ki se je nadaljevala s kosilom, ob katerem sem spila kak kozarec vina, ni bilo slabo. Reca, po enem dogodku najbrž ne velja kar obsoditi gob in refoška, da sta vsega kriva. A ostali za mizo pa niso užili te kombinacije? Vem, da se tintnic NE SME uživati hkrati z alkoholom, pri nobenih drugih običajnih gobah pa tega še nisem zasledila. rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. maj 2006 12:12

Ne vem, res pa je, da nisem ne vem kakšen jedec in da po večini jem le lahko hrano. Tokrat sem se pa le preveč napokala. Do trenutka ko sem bila še pri zavesti se spomnim strašne bolečine v želodcu, potem pa me je zmanjkalo. Tudi ko sem se zbudila nisem imela nobene moči. Bila sem dobesedno kot cunja, nisem čutila ne nog ne rok. Najbrž to za neklatere res ne drži. Jaz sem svojo familjo pošteno prestrašila in tale rojstni dan si bom pošteno zapomnila. No ampak ne boste verjeli, danes bomo jedli pečene šanpinjone (gojene seveda). lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. maj 2006 12:22

Reca je mene že zjutraj nasmejala s temle pripovedovanjem, seveda, ko sem izvedela, da je bilo na koncu vse v redu z njo...

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

30. maj 2006 13:02

Ognjič, še dobro, da si danes moj glas.. Meni namreč ni delalo, pa mi je prijazni šefe Jernej vse zrihtal. Galja, upam, da so ti teknile. V zvezi z gobami pa se spomnim, kako je moja mama bruhala, ko se je najedla štorovk, povrh pa spila mošt. po tistem štorovk še videti ni mogla. No, mi pa imamo malo bolj "plehnate" želodce, ki prenesejo marsikaj.. Tina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

30. maj 2006 13:22

kristy, poračun za piarovstvo bo konec leta...morda se do takrat še kaj nabere Ognjič

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

30. maj 2006 13:38

Ej, Ognjič - mislim, da bova morali prej poračunat.. Tina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

30. maj 2006 14:08

Reca, hvala, da si nam to povedala. Si bom zapomnila. riba-ribica

DROT  

član od: 8.3.2005

sporočila: 42

30. maj 2006 18:43

Prav zanima me ali vsako bruhanje iizzove stud do hrane,če je nekomu slabo po mesu ali ponfriju ali se ga bo odpovedal??Mislim,da ne. Zakaj je nekomu slabo po hrani je lahko nešteto vzrokov,ko so gobe polegsopač krive gobe.Škoda. Sicer poznamo nekatere vrst gob,ki v kombinaciji z alkoholom škodujejo(kot je bilo omenjeno tintnica,ne vsaka,samo prava tintnica,medtem ko z veliko tintnico lahko pijemo alkohol.Seveda ne toliko ,da nam je slabo po alkoholu,potem so pa gobe krive! Goba lahko škoduje ,če je slabo kuhana ali pečenaTo so takozvane pogojno užitne gobe,med katere spadajo tudi nekater štorovke.(pazi niso vse gobe na štoru štorovke,med njimi so tudi smrtno nevarne gobe--kučmice,pa še bi se našlo).Goba lahko škoduje če je bila predolgo v pvc vreči namesto v košari.Že po parih urah se razvijejo snovi ,ki škodujejo.Gobe nekatereso težje prebavljive,zato je potrebno količino prilagoditi posamezniku.Gobe lahko škodujejo ,če to verjamemo! Nekoč sem pripravljal degustacijo pri prijatelju gostincu in te gobe je jedlo cca 150 ljudi,seveda brez problemov-dvomim,da niso pili alkohola.Ko je bilo že konec sem se s prijatelji vsedel pred lokal na zasluženo pivo in glej ga hudiča,fant,ki me je prestrašeno spraševal (med degustacijo),če so gobe sigurne,teče z materjo in očetom sem pa tja.Vstal sem,da me je videl.Prestrašeni pritečejo k meni in po dolgi debati ,ko mu dopovem,da količina gob ,ki jo je pojedel ne more škodovat je pomirjen odšel.STRAH PRED GOBAMI.V tem primeru sem raje ,da ne jeste gob. Nočem delati reklame ne za gobe,še manj za alkohol,vendar zadevo je treba jemati taka kot je! Gobe so lahko kulinarična poslastica,če so taprave,če so bile zdrave nabrane,če so bile pravilno hranjene,če so bile okusno narejene in seveda ,če si jih z veseljem pojedel. Pa brez zamere. Lep pozdrav iz Bovca,upam,da mi ne zmrznejo gobe že v gozdu! DROT

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

30. maj 2006 19:03

Ej, Drot - ne bodo ti zmrznile, ker jih bo prej zametlo . Lp Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti