Glivice na nohtih

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. feb 2009 7:29

gogad je napisal/a:

Anamarija,kje se ta lak dobi?

lp goga

Sicer ga naročiš v lekarni, ker ga nimajo na zalogi, ker stane 22 Eurov, torej je drag. Če je cel noht glivičen

zdravljenje traja od 9 do 12 mesecev(raste nov noht) naneseš pa ga 2x na teden, Noge namočiš, vrhnji sloj nohta piliš in naneseš lak čez cel noht. Res je drag, vendar je vreden tega denarja. Kot sem napisala v prejšnjem postu, je potrebno pridno delati na tem, ker sicer res ne pomaga.

lp

Anamarija

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. feb 2009 17:24

anamarija ,hvala za pojasnilo.Moj noht na palcu se je prelomil in nekak mehak ratal,mislim da bi bile to glivice,Grem v lekarno.

lp goga

bertika  

član od: 20.2.2009

sporočila: 15

28. feb 2009 10:10

Hvala za nasvete. Se bom šla v lekarno za ta lak pozanimat. Mislite, da lahko nadaljujem z plavanjem, klor verjetno ne škoduje, a ne? Na nogah imam šlape vse do roba bazena, tako da sploh ne pridem v neposredni stik s tlemi. lep sončen dan želim! bertika

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. feb 2009 10:19

Glivično obolenje je nalezljivo, najprej si pozdravi nato pojdi v bazen!

Gogad, če nisi prepričana da je to glivično, ti svetujem, da obiščeš pedikuro, sicer noht pride tako odebeljen fuj, da ne moreš zgrešiti.

 

Srečno obema! Jaz pa mam nohtice kot princeska

Anamarija

bertika  

član od: 20.2.2009

sporočila: 15

1. mar 2009 11:50

kak cepec sem! sploh nisem pomislila, da bi se lahko kdo od mene nalezel! Od nekoga takega sem jih jaz dobila! Imas prav, najprej pozdravit. lp bertika

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

1. mar 2009 18:32

atic, na tv sem videla reklamo, da se dobi zdravilo za glivice kot nekakšno pisalo. Je v obliki svinčnika in s tem greš enostavno po nohtu, zagotavljajo da pomaga. Tudi sama bom šla povprašat, ker imam tudi sama s tem večen problem, bom pa poskusila tudi olje čajevca. LP MOON

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. mar 2009 20:30

Definitivno olje čajevca ( najboljše iz lekarne). Jaz sem si težave odpravila, vendar šele v drugem poskusu, ker moraš resnično biti discipliniran in olje nanašati vsak dan zjutraj in zvečer. Prvi teden sem z obližem prilepila kosem vate prepojene z oljem na noht. Že kmalu sem opazila kako mi izrašča bel noht( prej je bil cel grdo rumene barve). Nato sem nadaljevala z mazanjem in vtiranjem ob korenu in okoli nohta dokler ni popolnoma izginila še zadnja sled obolelega nohtu. To je trajalo dokler ni zrasel nov. Res priporočam, čeprav neznansko smrdi. Pa veliko uspeha. kara

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

1. mar 2009 22:30

Dober večer. Naj še sama napišem, nekaj na to temo. Tudi moja mama je imela glivično obolenje, na nohtih, na nogi. Res je, kar ste napisale, da je zdravljenje dolgotrajno. No, ona si je vsak večer, po kopanju z vatirano palčko, za noht, nanašala kremo Canesten (saj ženske vemo, zakaj nam jo zdravnice predpišejo ). Moram rečt, da so ji, po pol leta, mazanja izginili rjavi madeži, na nohtu in sedaj komaj čaka poletje, da bo zopet lahko obula, njene sandalče. Vso srečo ! Alja

poldka  

član od: 28.6.2009

sporočila: 25

10. jul 2009 17:56

poldka--Kje pa dobiš olje čajevca

poldka  

član od: 28.6.2009

sporočila: 25

10. jul 2009 18:04

poldka- jaz sem pa mislila da so to lahko samo glivice meni vsako toliko časa noht skoraj kar odpade sicer prej z majhnimibolečinami kot da mi ga negdo dol vleče poldka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti