Omakce, prigrizki

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

tema odprta - 12. apr 2006 15:41 | ogledi: 2.459 | odgovori: 8

Pravkar sem izvedela, da dobim zvečer obisk. Rada bi ponudila nekaj malega za prigriznit. Mislim, da bom šla kar po koruzni čips (poco loco mi je najbolj všeč), zraven pa bi ponudila kakšno omakco. Recept za salso že imam. Imate morda še kakšno idejo? Če ne za omakco pa za kak hiter prigrizek?

Hvala!

Tamči

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

12. apr 2006 15:44

za obiske jaz ponavadi pečem piškotke

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. apr 2006 16:28

Jaz pa mafine! riba-ribica

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

12. apr 2006 16:55

Mislim da se da najhitreje sčarati kakšno jed z listnatim testom! Nadev je lahko sladki, slani, mesnati,.... vse poželji. LP gordana

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

12. apr 2006 17:14

V študentskih stanovanjih smo pogosto prakticirali tole: se dobijo v trgovini (jaz sem jih kupovala v šparu) mešanice začimb za omakice - mislim da so 3 vrste, najboljša je česnova, ne vem znamke, so pa verjetno med začimbami. To se zmeša s kislo smetano in noter pomaka grisine! Ni sicer domače, je pa za prste obliznit in zelo hitro pripravljeno! ladybug

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2006 17:27

Na hitro: vlečeno testo kupiš, nadevaš z na tanko narezanim saldkim zeljem, ki ga prej malo prepražiš na čebuli in česnu, soliš, popraš, morda dodaš še nariban korenček. Testo premažeš z oljem, nadevaš, zviješ kot zavitek, premažeš po zunaji strani z oljem in pečeš na 200 stopinjah okoli 20 minut. NArežeš na koščke in na mizo, toplo ali hladno. Ali pa pa razvaljaš ploščo listnatega testa, jo prepikaš z vilicami, premažeš s kečapom, obložiš z rezinami pršuta, pancete ali delikatesne slanine, zapečeš v pečici in potem samo še narežeš in postrežeš. Tačas, ko je v pečici, pa ti že nazdraviš z gosti. Ali pa krekerjih naloži vloženega lososa, okrasi s črnim kaviarjem pa s kakšno rezino jajca, in naloži na oval, na katerega si prej dala čisto drobno zrezano zeleno soalto, da nastane taka zelena posteljica. Mogoče pa bo kaj uporabnega? Mamamia mamamia

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

12. apr 2006 17:40

Krekerji in losos - to bo to!!! Ladybug, poznam te omakce, a se jih ne da več dobit - vsaj jaz jih med začimbami ne najdem več. Ja, česnova je bila dobra, a meni je bila še boljša tista z zelišči in gorčico (ali nekaj takega). Zdaj sem videla, ravno včeraj v Intersparu, da imajo le mešanico za liptaver namaz. Škoda! Hvala vam za pomoč! Tamči

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. apr 2006 18:30

Tamči je napisal/a:
Ladybug, poznam te omakce, a se jih ne da več dobit - vsaj jaz jih med začimbami ne najdem več. Ja, česnova je bila dobra, a meni je bila še boljša tista z zelišči in gorčico (ali nekaj takega). Tamči
Če kdo še kje vidi te mešanice naj sporoči, midva bi umrla za česnovo. Ja vem, se da doma nardit, ampak je bla ta za prste polizat. lp, Marija

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

12. apr 2006 20:18

ja ma so v zelenih vrečkah men je zlo fina curry omakca drgač pa se mi zdi da so od kotany pa pr začimbah so se mi zdi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti