Hrana vaših otrok

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

tema odprta - 10. apr 2006 10:22 | ogledi: 6.847 | odgovori: 33

Lep pzdrav drage mamice in očetje!

zanima me, če mi lahko poveste kaj kuhate svojim otrokom doma, kaj sami najraje jedo. Sm namreč kuhar zaposlen v cšod (center šolskih in obšolskih dejavnosti) kamor hodijo vaši otroci v šolo v naravi. Ker pri nas dajejo(mo) poudarek na zdravi prehrani brez konzervansov,maščob... Tako na primer pri nas otrok od pond-petka ne dobi pomfrija, dunajskih zrezkov, hamburgerjov.seveda otrokom naša hrana ne diši preveč, zato ponavadi kar je v zvezi z zelenjavo pustijo. Doma pa seveda rečejo da so kuhali zanič. primer jedilnika:zajtrk viki krema kruh, mleko (kakav) ali čaj. kosilo; porova juha, mleta pečenka, pire krompir,zelena solata,pecivo. Večerja;rižota z puranom(vmes je zelenjava,grah korenček). preko celega dneva imajo na razpolago sadje.

res je težko kuhati otrokom,se pa pozna iz katerih regij prihajajo otroci in iz kakšnih družin!

že vnaprej hvala za vaše odgovore,maestro

maestro1

Temo je spremenil(a) maestro1 dne 10. apr 2006 10:23:46

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

10. apr 2006 10:59

Moja dva imata najraje testenine - narejene na 101 način, pomfri je zakon, ostala hrana se poje vendar ne z velikim apetitpm, mesa pa samo za vzorec. Lp in veliko užitkov pri ustvarjanu. zinka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

10. apr 2006 11:18

Pri naši hiši smo vsi malo izbirčni, pa večino težav rešim z izgledom hrane. Da ja videti UAU. Ko je bil sin še majhen (zdaj sem jaz najmanjša v družini), sem mu npr. pražen krompir, ki mu ni bil ravno njami, okrasila z grahom za oči, malo koprca za lase, usta so bila iz nevemčesaže... Še več težav je bilo z mesom... Ampak ko se je vsa vesela druščina na krožniku smejala rdečemu pire krompirju, je bilo hitro vse v želodčku... Verjetno ti moja izkušnja ne bo kaj dosti pomagala, ker kuhaš velike količine hrane.... Morda pa komu drugemu Pozdravček! Vrana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. apr 2006 11:21

Ob mesu na najrazličnejše načine - no, najraje imajo zrezke v omakah - moji radi jedo na primer joto, ričet in enolončnice, pa tudi žganci jima zelo teknejo. Včasih sta znala biti doma izbirčna, ampak v šoli v naravi ( pa tudi sicer v šoli, saj sta po pouku imela še kosilo - sta vedno jedla vse, celo peso v solati, ki je doma sploh jesta. Pa hrenovke v testu - te so bile sinu tako všeč, da sem kuharico v šoli prosila za recept, ker tisto, kar smo naredili doma, ni bilo tako dobro. Se pa strinjam, da je otrokom težko kuhati, da vsem ne moreš ustreči pa je tako jasno. Mamamia mamamia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. apr 2006 11:26

Jaz imam srečo, ker je moj sin ni izbirčen in tvoj jedilnik bi šel gladko v promet- sploh večerja. Ima pa zelo rad pečene, še raje pa ocvrte zadeve (se mi zdi, da večina otrok). N.pr. ocvrta cvetača je zakon, samo kuhana pa bolj "zbada". V šoli, ki jo obiskuje, imajo konvektor (upam, da sem prav napisala), tako da tudi "ocvrte" stvari vsebujejo le malenkost maščobe...poleg ostalih prednosti konvektorja, seveda. Šolsko kuhinjo zelo pohvali (bravo, kuharice OŠ Brusnice). Ja, lazanja je pa favorit med jedmi. LP V.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. apr 2006 11:33

Zdravo, maestro. Sicer ne vem, v katerem centru kuhaš, vendar je bila našemu osnovnošolcu kuhinja zelo všeč, pa čeprav je bolj zbirčne sorte. No, pa poglejmo: ne paše mu zelenjavna juha, pri čemer ga prelisičim s tem, da jo zmiksam. Potem pa gre in še zanimivo je, ker je vedno drugačne barve. Najraje ima testenine, pa čeprav le s pelati oz. kečapom, zrezke v omaki, pire krompir. Tudi sarma, segedin in matevž s kislim zeljem, krompirjev golaž, špinača mu teknejo. Pa gobe - v juhi, omaki ali pečene.., polenta, prebranac (pasulj pa ne), čufti.. No ja, sem ravno ugotovila, da sploh ni zbirčen..he,he Tina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. apr 2006 11:34

Meni se malica Viki krema in kruh, ki je po možnosti bel, puhast, prazen... ne zdi ravno zdrava malica. Pa brez zamire. Jaz bom svoji punčki za v šolo verjetno sama pripravljala malice. V vrtcu bo pač jedla, kar bo dobila. Čeprav preračunavam, koliko me bo stal vrtec. Za enak denar jo dam v privatni vrtec, pa ji bodo kuhali zdravo domačo hrano. ??? Prijalteljičina hčerka je domače kokoške, zajčke, zelenjavo... Vem, kakšne so bile malice in kosila, ko sem sama hodila v šolo, zdaj gledam sestrične, kaj jedo, pa ni velikih sprememb... Pa je tudi pri nas bil namaz iz zelenjave, majoneze, posebne salame, pa mi povejte, če je to zdravo...

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

10. apr 2006 12:23

Od šolskih kosil sem bila nora na rižoto, čežano in miške, pa ocvrtega osliča... Se mi je pa vedno zdelo vse premalo slano Vrana

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

10. apr 2006 12:40

Meni je pa so bili najboljši čufti v omaki, krompirjeva solata, ki je bila močnata (doma smo jedli vedno bolj suho), spomnim se omake z gobicami,... Če bi lahko, bi še vedno hodila tja na kosilo. Se pa spomnim da ko sem bila v višjih razredih, to je od leta 91 naprej, smo imeli na vsakem jedilniku že napisane energijske vrednosti kosil, in da je bila glavna kuharica tudi nutricionistka. lp, Marija

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

10. apr 2006 12:42

[citat=--maestro1--] seveda otrokom naša hrana ne diši preveč, zato ponavadi kar je v zvezi z zelenjavo pustijo. Doma pa seveda rečejo da so kuhali zanič. Problem pa je verjetno tudi v tem, da otroci med obroki pojedo preveč čipsov, smokijev ter podobnih zadev, ter popijejo ogromno sladkih prijač! LP K KARMINA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2006 13:40

Jaz sem kot otrok najraje jedla za kosilo pire krompir in zrezek z grahom v omaki, če je kuhal ati. V šoli pa sesekljano pečenko s pire krompirjem ali pa čufte. Rižota je bila pa itak vedno zakon in je še zdaj. Pomfrija pa me nikoli niso naučili jesti. Za večerjo pa domača pica - mama je kar kruh narezala na šnite, premazala s paradižnikovo omako in gor naribala sir. Pa krompir iz pečice z maslom in včasih malo pancete. No, je pa res, da so včasih naši pujsi dobivali pomije iz šolske kuhinje. Noter so bila kar cela kosila in se ne čudim - pohanje in kisel krompir je zame še zdaj nočna mora. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti