Kam na dopust?

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

7. maj 2006 21:24

Našla! :))) teya84

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

8. maj 2006 7:47

No, pa da še jaz povem svoje. Prvo leto sva šla s fantom v hotel, ki je bil sicer zelo ok in oh in sploh. Ni pa nama bilo všeč, da imava točno določen urnik za zajtrk, kosilo in večerjo...ker na dopustu ne gledava na uro. Razen tega je blo vse samopostrežno in ker so itak vedno še oči lačne, sva probala vsakega po malem in nazadnje padla "nažrta" že ob 20h v postlo, se nama tud na sprehod ob obali ni dalo. Torej: hoteli odpadejo, pa naj bodo še tako dobri. Apartmaji...seveda lahko zelo uredu, pa si spet mislim, da je isto, kot doma v stanovanju, kot bi vso zadevo premaknila teh par sto km na jug. In tako probala še kampirat...prvo leto šla čist na blef, z malim šotorčkom, za mizico sva mela kartonsko škatlo...itd :) res skoraj robinzonsko. Ampak bilo je fantastično. Naslednje leto zapravila celo premoženje za kamp opremo in zdaj imava čisto vse. Velik šotor za 6 oseb, 6x4,5m...po tleh topli pod...hladilnik, vse viseče omarice, posebej kuhinjo, žar, kamot veliko mizo in stole...ni da ni...letos nabavila še gumenjak...in komaj komaj komaj čakam, da greva...v Primošten. Ni mi boljšega od kampiranja...pa da ne boste mislila, da je kaj ceneje. Da sva nabavila vso opremo, naju je prišlo za 3 dopuste..ampak nama ni žal, ker oba noro uživava v naravi...in prepuščena spontanemu ritmu. Sva bila lani v Grčiji ( ker sem slučajno zadela pri oddaji E+ ) in sva res res pogrešala najin šotor. :) Drugače bila tudi na Pagu, blo zelo lepo, dosti sence in niti ne tako drago, je Istra brez pretiravanja cca. 40% dražja. ( Rovinj, Poreč, Umag ) Pa da povem še nekaj o Grčiji, za vse tiste, ki jo imajo namen obiskat: Šla sva na Krf, tako kot je že nekdo povedal..LJ-Benetke in nazaj sva šla z busom. Iz Benetk do Krfa pa z ladjo. Če bi hotela it z letalom, je bilo doplačila samo cca. 15 tisoč na enega, ampak bi šla zato en dan kasneje...tako da bi bila enako dolgo časa na Krfu....tako se odločila za ladjo. Po najinih izkušnjah rabiš na ladji samo spalko ( * mogoče kak armafleks ) in osebne stvari...seveda, če si palubni potnik, za kabine ne vem. Res je luštno,skoraj 36 ur pluskanja valov, galebi in breskrbnega lenarjenja. Na ladji imaš čisto vse, res da malo dražje kot pri nas, ampak ni tako hudo. Ne vem, špageti bolonesse 6Eur..pa nekej ostalo do 10 Eur. Se niti ne splača ne vem koliko sendvičev jemat s sabo.Pijača pa malo dražja, ampak res ne vem več koliko, ker res ne spremljam toliko cen..ko sem na morju, sem na morju....na to čakam celo leto, če bom pa še takrat šparala, pa naj gre vse k vragu. V glavnem, hoteli so na Krfu bolj srednja žalost, ampak mi je bilo tudi to vseeno, saj sem tam samo spala. Agencija je namreč organizirala veliko izletov, med njimi samo dva taka bolj poučna, ostalo sila zanimivo. Pa še po vsakem ogledu kakšne zanimivosti smo šli potem na kopanje na različne plaže. To se definitivno splača...mislim, da so ti izleti kakšnih 150 Eur na osebo + Grški večer ( obvezno, se splača! nekje 30 Eur - še tov em samo zato, ker imam še vedno listek, kjer so cene za te izlete. ).Ko sem ravno pri plažah, res je tako, kot na slikah....enkratno, čista voda, da se reče...nekje malo bolj hladna, ampak se prileže, saj so temperature še malo višje kot doma...nekje do 40 stopinj, tudi kakšna več. Je pa res, da te vročnie ne opaziš toliko...zaradi še višje vlage...in to vse skupaj stabilizira zadevo. V glavnem, zadnja dva dni smo imeli pa čisto frej, zato sva najela še štirikolesnik ( imaš na voljo tudi skuterje, močnejše motorje, če imaš izpit zanje seveda ), ampak sva hotla sprobat tega buggija.:)...blo je res kul...prevozila sva skoraj cel otok...ker ni tako velik...vse je zeleno in plaža ena lepša od druge...tista zeleno trkizna barva...res je takšna voda. Bomba v glavnem. Vsem priporočam! Tako, sem se natipkala...upam, da sem bila komu v pomoč. ( za podrobnejše informacije lahko tudi na zs ) Lepo dopustovanje vsem.... jessy6

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

8. maj 2006 12:06

Šele danes sem na brznino prebrala to temo. Zanimivo! Dopust, to je nekaj lepega. Možen je skoraj za vsak žep, odvisno kaj hočeš. Tisti, ki imajo malo več v žepu, si provoščijo potovanje, dopust v tujini, drugi pa dopust blizu doma ali pa so vedno doma. Tisti, ki smo veliko živeli zunaj po svetu, veliko videli, si želimo domov. Slovenija je tako lepa. Vedno bolj. Seveda pa ti dopust ostane v lepem spominu, če imaš ob sebi prijetnega partnerja, prijetno družbo. Ponavadi pridemo domov iz dopusta utrujeni, šele doma se odpočijemo. Moj dopust letos bo hoja po slovneskih gorah, kolesarjenje in druženje z družino in prijatelji. Smo pač različni. Se pa pridružujem Jessy6, kampiranje ima svoj čar, vsaj zame. Lep dopust vsem, tudi tistim, ki bodo doma. Migla

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

9. maj 2006 14:30

Z možem bi letos šla na Dugi otok. Ali mi lahko kdo svetuje kakšen miren zaliv ali kraj? lp ZLATA

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. maj 2006 14:48

Mi prisegamo na avtodom. Hiška na kolesih. Vedno pripravljena postelja za otroke (in utrujenega voznika), malica je vedno pri roki, hladna pijača tudi. V prtljažniku kolesa, rolerji...Parkiramo lahko povsod, še najmanj radi v avtokampih. Letos aprila smo se na morju bali, da nam bo plima zalila kolesa, tako blizu morja smo bili. In to sami. Sem tip človeka, ki ne vzdrži dolgo na enem mestu. Zato je idealno, da lahko spimo vsak dan v drugem kraju, pa četudi samo nekaj kilometrov oddaljenem od prejšnjega. Z možem imava takšno delo, da lahko kot butlja delava nekaj dni, potem smo pa lahko nekaj dni fraj. Edina ovira je šola tavečje hčere. In tako imamo letos v načrtu prevandrati Slovenijo, mogoče Bosno, ki je sploh ne poznamo, pa Italijo (Toscano), mene zelo mika tudi Portugalska... S hoteli smo opravili, ker tudi mene zelo utesnjuje določena ura, pa tudi otroci niso bili nikoli lačni takrat, ko smo bili za mizo. V glavnem, polomija... Različni smo, mene pač najbolj "odpočije" tak dopust. Samo ne za dolgo! jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. maj 2006 14:55

Migla, ne pozabi na žlikrofe... Mi smo ravno danes rezervirali apartma v Rabcu, dobili smo zadnjega. Hotel ne pride v poštev, ker Nejc ne sme praktično ničesar jesti in nas bo manj živcev stalo, če z njegovo mamico sami kuhava. drugače grem pa jaz potem še malce na mali Lošinj, pa Bovec me čaka. In bicikel ter domači hribi za kak podaljšani vikend. In če bo prijateljica še vedno v Toskani, jo bova s sestro odkurili še tja. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. maj 2006 14:59

Zlata, na Dugem otoku imaš v Telaščici, to je v večjem zalivu na skrajnem jugu otoka, ob prvem Kornatu, več majhnih zalivčkov, v katerih so urejena sidrišča oziroma privezi za čolne. Seveda, če boste s plovilom. Je pa tudi nekaj hiš tam, medtem ko za sam otok, razen Salija, ne vem, kako je z apartmaji oziroma hišami za oddajo. Kajpa iskanje po internetu, takole zgolj za informacijo? Mamamia mamamia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. maj 2006 6:14

Loni nisem pozabila. Ko me spomniš na žlikrofe se vedno nasmejem. Pa še tisti krompir moram videti. Enkrat bom prišla (na kratko), morda letos, drugo leto..Tudi to bo dopust! Migla

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

10. maj 2006 11:58

mamamia hvala za namig. bom tudi malo po netu pobrskla. Kakšno priporočilo oziroma izkušnje pa so zelo dobrodošle. lp ZLATA

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

10. maj 2006 12:12

http://www.lopud.nl/lopud/basis-cr.htm Poglejte še ta link. Mi smo bili lani na Lopudu. Avto pustiš v Dubrovniku in z barko cca 45min. vožnje in si tam. Nam je bilolo všeč. Pa lep dpust kjerkoli že boste.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti