Kam na dopust?

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

8. apr 2006 13:04

Tudi meni je mesto Korčula všeč, plaže in vse ostalo tam naokoli pa ne. Bolj mi je všeč Vela Luka, ki sicer sama po sebi tudi nima kakih plaž (le pred hotelom Pozejdon in Adrio), je pa lepo se peljati s čolnom do otočka Proizda. Tam pa je lepo, lep bel pesek, prod, gladke bele skale in veliko miru... Meni je všeč Milna na otoku Hvaru; če se želiš le malo sprehoditi prideš do lepih zalivov, kjer si skorajda sam (sploh junija in konec avgusta in septembra), plaže pa prodnate, v vodi nič ježev, morje čisto... Pa tudi to mi je všeč, da je blizu mesto Hvar (6 km) in če si zaželiš turizma na veliko, se pač podaš tja. Lp moja

PERO  

član od: 22.8.2004

sporočila: 7

8. apr 2006 14:14

Letos imam namen iti v Grčijo. Se strinjam da na Hrvaško ni za it. Se priporočam za kakšne nasvete glede Grčije. peter(pero)Tamše....aka....LORD

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. apr 2006 14:48

Midva ponovni v Rabac ,nama je tan še najbolj všeč.Lepe plaže čisto morje,sobe v hotelu lepo urejene in čiste ,hrane več kot dovolj pa še drago ni.Nimava še nič rezervirano ,ponavadi dobiva na last minute v cenejši varianti. lp goga

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2006 14:50

Pero, zelo pametno. Hrvaška je samo za kmetuzle. Usmeri se na otoke, ne bo ti žal. nola

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. apr 2006 15:22

Oho nova slovenska beseda KMETUZLI, še prevod prosim nola. jade

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

8. apr 2006 15:32

Mi smo lani bili na Korčuli. Otok zelo lep, zelen, plaže pa žal večinoma kamnite, strme. Mi smo najeli apartma ob prodnati plaži, v kraju Prižba, blizu Vele Luke. Domačini zelo prijazni, okolica čista, prodnata plaža. Letos si gremo ogledat Hvar lp, Robida

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

8. apr 2006 15:38

Ker sem že odprla temo moram povedati da mi hodimo na hrvaško.Lani smo bili na krku v mali vasici šilo.Bilo je zelo lepo cene niso bile zasoljene do obale smo imeli le 80 metrov skratka bilo je le lepo.Glede cen pa mislim sledeče veliko ljudi primerja cene morja in tam ko živi in zato se mu zdi predrago na morju.Na slovenski obali pa računajo vse kar je možno od plaže pa do stranišča. LP vikend mamazeljka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. apr 2006 15:39

Jade,po moje da ne ve ,edino če ni ena izmed njih lp goga

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

8. apr 2006 15:40

Nimam nič proti dopustu pri naših sosedih...priznam pa, da pri njih nise bila že nekaj let. Zakaj? Ker se mi zdi, da so v primerjavi z drugimi destinacijami v Evropi zeloooo dragi. Če pogledaš, da daš za pol penzion od 50 tisočakov (za hotel 2*) naprej. S tem, da ob tem plačaš tudi prevoz, cestnine, kar na koncu malo kdo všteje v ceno. Ok, saj se je potrebno pripeljati tudi do letališča, vendar pa sedaj veliko agencij ponuja tudi brezplačen prevoz do letališča in nazaj! Da ne omenjam tega, da na Hrvaškem večinoma cel teden ležimo na soncu in ne delamo/vidimo praktično ničesar ali pa smo povsod že bili in videli... Na drugi strani pa če se odločiš za dopust v kateri drugi Evropski državi, vidiš in doživiš veliko več. Mislim, da se dopust na Hrvaškem "splača" še samo v primeru, da imaš možnost najema kakšne ga poceni apartmaja, ki ga oddaja kakšna firma. Pa še v tem primeru je potem potrebno kupiti hrano...in smo zopet tam! Pero, a že imate ožji izbor destinacij? Sicer pa, če je možno, priporočam last minute varijanto dopusta. maychi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. apr 2006 15:59

Nola, hvala za tele kmetuzle. Sem prepotovala lep del sveta in marsikaj videla, še zdaleč ne prisegam na Hrvaško, ker je tudi kje drugje morje lepo in obala prav tako, cene pa ugodnejše. O tem sploh ni nobenega dvoma. Toda meni dopust pomeni predvsem sprostitev in v naši hiši v Istri najdem, kar potrebujem, vožnja s čolnom po otokih pa je samo še dodatna sprostitev. In če sem zato kmetuzl, ker pač lepoto narave najdem TUDI na Hrvaškem, tudi prav, sem pač kmetuzl. In to zelo zadovljen. Imeti za seboj lep del sveta in ob tem meniti, da pri sosedih vse le ni slabo, pa biti v očeh nekoga kmetuzl - če tako meniš, tudi prav. Svert je velik, vska država je pos voje lepa, vsak lnajde kaj zase in za vse nas je dovolj prostora, brez da se zbadamo in žalimo samo zaradi tega, ker nekdo pač rad gre nekam, kjer bi bilo komu biti ispod časti. Vsak ptič svojo pesem poje, kajne? Pa lep pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti