Steklokeramična plošča

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

tema odprta - 4. apr 2006 12:34 | ogledi: 3.888 | odgovori: 24

Odločam se za nakup nove kuhalne plošče in to steklokeramika pa me zanima kakšni so vaši nasveti.Vem da jo je težko čistiti zanima me funkcionalnost in prav tako za ventilatorsko pečico da ali ne.

LP

mamazeljka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

4. apr 2006 12:43

Klikni na iskanje, pa vpiši, kar iščeš, pa boš našla. Lp Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. apr 2006 12:49

Mamazeljka, glede funkcionalnosti in čiščenja je seveda najboljša takšna, ki nima nobenega gumba na sami plošči. Takšno imam namreč sama in je zlepa ne bi menjala, saj je čiščenje sila preprosto - kaj pa drugega, ko je ravna, gladka površina... Meni je tudi pomembno, da ima tisto ovalno grelno površino, ne le okrogle. Veliko namreč kuham ribe, štruklje in cmoke v prtiču, pa je enakomerna porazdelitev toplote, kot jo omogoča podolgovata grelna površina, toliko bolj dobrodošla. Čistiti je pa sploh ni težko: če se ti kaj zapeče, dobiš zraven tako fino, ostro strgalko, ki ne pušča sledov, odstrani pa vse (govorim ti iz lastnih izkušenj), še tako zapacano ploščo pa z namenskim čistilom in papirnato brisačo očistiš v manj kot minut. Verjemi, ker če v življenju kaj sovražim, je to čiščenje štedilnika in svinjarije, ki se nabira pod gumbi, gorilniki in podobnim. Odkar pa imam steklokeramiko - ena sama pesem, tudi moj štedilnik je nenehno čist. Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. apr 2006 12:51

Imam oboje in sem zelo zadovoljna. Ko bom menjala, bom spremenila le toliko, da bosta dve plošči indukcijski. Steklokeramična plošča se sploh ne čisti težko, obrišem jo le z gobo (in malo Pril-a), potem pa zdrgnem s papirnato brisačo - in to je vse. Enkrat tedensko (recimo), jo namažem s čistilom za steklokeramične plošče, bolj zaradi občutka, kot potrebe. Edino kar je treba paziti je, da jo ne spraskaš, ker potem pa res ni rešitve. Za kakšno zapečeno zadevico (prekipelo mleko ali kaj podobnega) se dobi strgalo (ni drago), s katerim lepo odstraniš svinjarijo. Zadovoljna sem tudi s pečico, saj mi gre z njo vse hitreje. Res da so mnenja okrog vključenega ventilatorja deljena (glej tudi forum), ampak meni se vse speče krasno - tudi rolada..ipd. Lisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. apr 2006 12:51

presneto, kako sva zadnje čase vsklajeni! Lisa

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

4. apr 2006 12:58

Tako kot pravi Lisa - sploh je ni težko čistiti, jaz uporabljam tekoči vim in gobico za steklokeramične štedilnike - malo podrgnem in potem z (dobro vpojno-ko se štedilnik pobriše z njo je skoraj suh) viledino krpo pobrišem in to je to! Strgalo pa mislim da se dobi kar z štedilnikom! LP gordana

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

4. apr 2006 12:59

Mamazeljka, jaz sem z ventilatorsko pečico zelo zadovoljna. Kekse in kruh na primer lahko pečem v dveh pekačih naenkrat, pa se vse lepo enakomerno speče. Nasploh se pri uporabi ventilatorja stvari lepše zapečejo kot prej v stari pečici, kjer je kruh recimo s sprednje strani izgledal še premalo pečen, zadaj pa je bil že kar temen. Seveda vseh stvari ni dobro peči z ventilatorjem, npr. biskvitnega testa, ker bi se preveč izsušilo - za to pač uporabiš navaden način. Za peko pizze je poseben "program", s katerim mi tudi krasno uspe speči dva pekača pizze naenkrat. Sicer so pa v navodilih, ki jih dobiš zraven, tudi nasveti, kakšen način pečenja je najbolje uporabiti za določeno stvar. Jaz ventilatorsko pečico vsekakor priporočam. Blanchy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. apr 2006 13:15

Ma Lisa, res, zadnje čase pa tako rekoč isti trenutek ne le pomisliva, ampak tudi storiva enako... Da ni to kaj v zvezi z zasvojenostjo s KulSlo? Mislim, enaki simptomi in podobno... Ne boste verjeli, ampak jaz grem zdaj lepo počasi domov....Mamamia mamamia

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

4. apr 2006 13:19

Kakšna srečka! Jaz moram pa še dobro uro tukaj v pisarni viset. Blanchy

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. apr 2006 13:47

Meni je tudi steklokeramična plošča zakon!! O čiščenju ste povedale že vse, jaz bi samo nekaj dodala. Včasih imam probleme - npr. z Zepterjevo posodo ali kakšno drugo, ki nima povsem ravnega dna. Takrat se mi zdi, da kuha malo bolj "počasi", kot da nima prave moči, ker ni 100 % oprijema. Če pa vzamem posodo z ravnim dnom, ni nobenega problema. In to mi je zoprno, ker drugače Zepter rada uporabljam. Ima še kdo drug tak problem? jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. apr 2006 14:45

Jasna1, opozorila si še na nekaj, s čemer pa jaz potem, ko sem dala plin proč, tudi nimam več težav -vsa posoda na steklokermaiki ostane ravna, na plinu pa je sčasoma na še tako dobri nastala vdolbina. Me pa preseneča, da se je upognila Zepterjeva posoda. A je to sploh mogoče, pri tako debelem dnu? Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti