Velika noč

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

tema odprta - 2. apr 2006 16:28 | ogledi: 4.041 | odgovori: 9

Kaj po navadi pripravljate za veliko noč? Pozna katera kakšen poseben recept, da ne bi bilo vsako leto enako?

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

2. apr 2006 16:33

Morda poskusiš kor prilogo k šunki ali vratini pripraiti hren po temle receptu - pri nas ga naredimo vsako leto: www.kulinarika.net/baze/recept.asp Lep pozdrav Dušanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. apr 2006 18:32

Mi smo malo hecni, ko gre za praznike. Tradicije se držimo ko pijani plota. Pirhi, hren na dva način - z bučnim oljemin jajcem pa z jabolkaom in smetano, kuhana šunka, kuhane klobasem pinca, potica, pletenica, črn kruh, čaj in vino za pijačo. Letos bom imela pa jaz krasno noviteto: namesti vsega naštetega bom jedla samo črn kruh in beljak od pirhov, pila pa čaj. In to so mi neki prazniki....Mamamia mamamia

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

2. apr 2006 18:56

uboga mamamia......bi ti jaz poslala en čokoladni pirh.....ma vem da ga ne smeš.....

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

2. apr 2006 21:38

Oh mamamia tole se pa slisi zelo zalostno.Upam in zelim ti (ce ze letos zaradi zdravstvenih razlogov ne smes)da bos drugo leto tudi ti lahko aktivno sodelovala pri preizkusanju vseh velikonocnih dobrot. Pri nas se zberemo na velikonocnem zajtrku pri nas (pridejo vsi ker nihce nima kakrsnih koli obicajev pa se dela je veliko pravijo) Vsako leto specem sunko,domace klobase so tudi na mizi,letos bo na mizi tudi zvita prekajena govedina,pirhi hren-narezan in nariban,pripravim tudi ajdove strukljcke,pa potica,domac kruh,pa caj ali vino. Lep pozdrav marmeladka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. apr 2006 21:55

Šjorca, a si lahko ta čokoladni pirh prihranim za leto 2008? Takrat ga bom za veliko noč že lahko pojedla, drugo leto še ne. Čaka menamreč še 14 mesecev stroge diete, potem pa začnemo popuščati vajeti. Izvidi kažejo, da sem pridna in vsaka pridnost mora biti nagrajena, kajne? Bom pa letos razen tega, da pečem tradicionalno pletenico s kandiranim in suhim sadjem, morala tudi barvat pirhe. Svakinja, ki je to vedno počela, gre namreč smučat in se vračajo prav na soboto pred veliko nočjo. Zato sem takopridno prebirala forum o barvanju pirhov in vsi so navdušeni nad najavljenim poskusom z rdečim vinom... A ja, pa tašča k žegnu vedno nese kar celo buteljko vina, nič malo stekleničko z dva dl....takole, za "ziher", da ne bi kdo dehidriral med letom... Pozdravček vsem, dekleta dobre volje, Mamamia mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

3. apr 2006 7:58

Mi bomo letos verjetno poskusili nekaj novega - drugi teden bomo skušali naredit gorenjski želodec in če bo ratal, bo za veliko noč na mizi.. Drugače bo pa klasika. Pri nas nikakor ne sme manjkati pelin - v vinu seveda. Se tolažimo, da je tako bolj zdravo - he,he. Po svetopisemsem izročilu pa pomeni žolč, katerega je moral spiti.. Tina

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. apr 2006 8:15

Pred leti je postopoma moja družina postala vegetarijanska, oz. pretežno vegetarijanska.Pri drugih priložnostih se mi to ni tako zelo poznalo, Velika noč me je pa postavila pred velike izzive. No, pa smo zadevo rešili - zame je tu še vedno kuhana klobasa, pa hren z jajci, namesto šunke si kupim kar malo pršuta, za ostale je pa vse pisano od zelenjave (natur in različnih izdelkov), kremic, sira, namazov.... k sreči pa jajca po malem še jedo. Vse skupaj izgleda drugače, moram pa reči, da je morda za pogledat še veliko lepše kot prej. Lisa

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

3. apr 2006 8:16

Na velikonočni mizi so pri nas naslednje dobrote: šunka, pirhi, hren, suha klobasa, pletenica, kruh in gorenjska prata pečeno v krušni peči. Stankaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti