Pahljačastolistni rdeči javor

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

21. mar 2006 18:01

jaz imam na vrtu rdečelisti javor. ni preveč zahteven, samo senco mora imeti, ker ga sicer skuri sonce in dobi rjave robove listov in zbledi (ni več lepe temno rdeče barve). pozimi mu listje odpade, spomladi in jeseni je najlepši. svetujem ti, da ga posadiš v kakšen miren kotiček vrta, popoldne senčen, paše mu jutranje sonce. glede obrezovanja pa mislim, da ni potrebno, ker so ponavadi grmički že oblikovani. veliko uspeha pri vrtnarjenju, pozdravljena pppp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

21. mar 2006 18:14

AKSI, veliko uspeha pri vrtnicah, njim pa želim še dolgo in cvetja polno življenje. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 21. mar 2006 19:48:22

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. mar 2006 20:44

vrana, jaz nimam na vrtu rdečelisti javor imam pa nekaj zapisanega o javorjih. Piše da z izjemo velikih javorjev kot so rdeči, sladkorni, srebrni in norveški, ki se uporabljajo kot drevesa za senco, večina javorjev ima raje rahlo senco0. Obilno zastiranje in senčenje koreninskega območja je tudi prednost. Večina javorjev zahteva kislo prst in enakomerno vlažnost ampak dobro odcejeno ( čeprav rdeči javor in box elder..........( iz knjige "all-new encyclopedia of organic gardening" Če znaš angleško, pošlji mi na zasebno sporočilo številko faxa na katerega ti pošljem par strani, morda ti bodo od koristi. lp ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti