Pecivo ''na suho''

neznan uporabnik
tema odprta - 30. okt 2001 15:16 | ogledi: 6.806 | odgovori: 17

Pošiljam vam recept za pecivo ki je tako enostaven, da bi ga zmogel vsak začetnik v kuhinji.Okus pa ima skoraj tak kot gibanica.Probajte in ne bo vam žal.

Torej potrebujete:

- 2 jogurtova lončka moke

- 1 pecilni

- 1 jogurtov lonček sladkorja

- 1 vanili sladkor

- margarino za pekač

Za nadev:

- 4 velika naribana jabolka

- 1/2kg skute

- 1/4 l mleka

- 1/4 l sladke smetane

- 3 jajca

- po želji pest mletih orehov

Moko, pecilni sladkor in vanili zmešaj in razdeli v tri jogurtove lončke.Pekač dobro namaži z margarino. Po dnu pekača potresi vsebino prvega lončka, nanj potresi polovico naribanih jabolk in polovico skute (po želji tudi polovico orehov), po tem posuj naslednji jogurtov lonček in ponovi jabolka, skuta (orehi), ter na koncu potresi z zadnjim jogurtovim lončkom.V posodi dobro zmešaj jajca, mleko in sladko smetano ter polij po pecivu.Malo počakaj da se vse prepoji potem pa daj pekač v ogreto pečico (180 0C) ter speci. Pecivo je izredno sočno.

neznan uporabnik

30. okt 2001 20:56

To pa je res zanimiv recept. Bom poskusila ob prvi priložnosti. Hvala, da ste se spomnili in nam ga posredovali! Beti

neznan uporabnik

31. okt 2001 9:04

Pozabila sem vas vprašati, v kakšnem pekaču pečete to pecivo? Mislim na velikost pekača. Hvala! Beti

neznan uporabnik

2. nov 2001 9:43

Uporabila sem pekač ki ima približno 30 X 24 cm

neznan uporabnik

5. nov 2001 8:05

Pecivo sem naredila. Bilo je enkratno!! Imela sem samo dva manjsa problemcka: zmanjkalo mi je prostora v pekacu, da bi vanj zlila vso mesanico jajc, mleka in smetane (uporabila sem tako velik pekac, kot ste tu omenili); tekocina ni hotela "potoniti" v vsebino pekaca-pomagala sem si s prebadanjem z vilicami....vsekakor-bilo je zelo okusno. Hvala za recept! Marta

neznan uporabnik

6. nov 2001 7:31

Tudi jaz sem vceraj preizkusila recept.Božansko,hitro in enostavno.Polovica pekača je šla,kot bi mignil, druga polovica nas se caka.Super!Še en predlog:Rene,ker je recept res enkraten te prosim, da ga zapišeš v bazo receptov na KulSlo, tako ga bo lahko preizkusilo še več ljudi...in ob preizkušanju uživalo Spremenil(a) - hali dne 06 nov 2001 09:26:04

neznan uporabnik

6. nov 2001 9:47

Me zelo veseli da vam je pecivo teknilo.Žal pa nimam pojma kako naj recept napišem v bazo receptov, zato vas prosim za pomoč. LP rene

neznan uporabnik

6. nov 2001 10:13

Naj ti malo pomagam. Gres na portal KulSlo: http://www.kulinarika.net/portal.asp Na zacetni strani (desna stran) je rubrika Zadnjih 5 receptov, kjer lahko izberes tudi Posljite svoj recept. Vendar, ce zelis recept poslati, moras biti prijavljen-a tudi na KulSlo. (mislim) Upam, da sem pomagala. Lp Spremenil(a) - hana dne 06 nov 2001 10:54:16

neznan uporabnik

6. nov 2001 13:38

Pozdrav Res je, najprej se prijavite v KulSlo (na portalu zgoraj levo kliknite na NOV ČLAN) in izpolnite prijavnico, potem pa izberite v portalu, da želite poslati nov recept. Lahko ga natipkate, še bolje pa je, da ga kar copy/paste iz Worda oziroma od tam, kjer ga imate (lahko tudi iz te strani na forumu). Pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

7. nov 2001 13:44

Odlična stvar! Deluje tudi s polnozrnato moko in rjavim sladkorjem (pa še malo manj sem ga dala). Prepikanje na koncu pomaga. Ta recept mora res iti na KulSlo, pa mu bomo takoj dali pet klobas...

neznan uporabnik

7. nov 2001 13:54

Še ena pohvala.Deluje tudi z brezglutensko moko.Superca!!! kaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti