Migrena

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

9. mar 2006 10:09

Tudi jaz sem brez Nalgesina bosa. Vzroki migrene pri meni: stres, PMS, določena hrana (včasih hrenovke, zdaj ne več oziroma sem previdna pri nakupu), kozarček "slabega" vina. Odkar ločujem živila in popijem več vode, imam manj napadov. Obvezno pa moram vzeti tableto ob prvem znaku, sicer sem pečena (za v posteljo). Nekoč sem tako bruhala, da so me iz službe odpeljali v ZD, krivila sem gobe, ki sem jih jedla prejšnji večer, pa ni bilo to, ampak migrena. Aja, pa še to: spomnim se sodelavke, ki je napihnila papirnato vrečko, potem pa ne vem več, kako je šlo naprej. jankica Sporočilo je spremenil(a) jankica dne 09. mar 2006 10:15:05

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. mar 2006 10:15

Kot sem že prej navedla, sem Nalgesin, ki sem ga vselej nosila s sabo, nadomestila s Plivadonom, ki ga raztopim v vodi in imam potem boljši občutek, da se razporedi v več tekočine. Imam izkušnje z Imigranom, po katerem sem tako drogirana, da si ne upam za volan. Najpogostejši sprožilci so čokolada, siri,oreški, alkohol, vendar je iz moje evidence razvidno, da pri meni ne gre za to. Arašidi so največji alergen, poleg tega imajo na sebi glivice, ker jih navajajo pri težavah s kandidiazo. Jaz jih imam zelo rada, vendar sem se jim odpovedala tisti trenutek, ko sem v knjigi Hrana kot zdravilo prebrala, da povzročajo težave pri herpes zostru. Prebolela sem ga leta 1999 in se mi od takrat ponavljajo bolečine ob stresu in po zaužitju arašidov.Zdravljenje herpes zostra z analgetiki Tramal, ki je trajalo 3 mesece me je popeljalo v odvisnost in potem v odvajalni sindrom. Prav zaradi tega sem previdna z analagetiki. Moj b***** zdravnik mi je ob migreni priporočil lekadol. Najbrž bi pomagal le cel karton, če bi me dobro zadel v glavo. Ne razumem, kako lahko nekateri bolečino ob migreni ali drugem tenzijskem glavobolu primerjajo s svojo, ki jo oblaži le lekadol. Tudi minister Bručan je izjavil,da zdravila na recept niso potrebna, saj se migrena zdravi z limono v kavi. Najbrrž ste to njegovo izjavo že pozabili? Po mojem poznavnju zadeve je pitje vode 1l na 25 kg teže pomemben faktor pri počutju, pri PMS pa sploh. Upam,da minister Bručan zdaj ne bo ukinil receptev za tisto simptomatiko, ki jo lahko zdravimo z vodo. Za zdravstvo bo ceneje. frina

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

9. mar 2006 11:13

Ministru Bručanu rade volje dam svojo migreno. Kavo z limono mu pa še jaz skuham stana

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

9. mar 2006 11:23

Leta sem imela težave z migreno. Vsak mesec enkrat ali celo dvakrat. Vedno po dva, tri dni. Pomagal mi je močni Nalgesin, nato mi je zdravnica dala Imigran. Letos, kmalu po novem letu pa sem imela probleme z želodcem (bruhanje, krči). Med tem časom, ko sem si to zdravila, nisem pila kave, ker mi pač ni pasala. Ko sem bila dobra, sem jo enostavno nehala piti. In danes, dobra dva meseca po tem, ko ne pijem kave, še nisem imela migrene. Ne vem, morda ni to to, bomo pač videli. Trenutno je v redu. Mislim, da je bil pri meni vzrok pitje kave. lp Alenka

perica  

član od: 9.3.2006

sporočila: 1

9. mar 2006 12:16

krizanka22 je napisal/a:
Zanima me iz vaših izkušenj, kaj je najbolj učinkovito pri migreni. Nočem več pojesti toliko tablet, ker imam že slab želodec, pa še pomaga mi ne vedno. krizanka22
Tudi sama imam migrene kar nekja časa. Meni se povečini pojavijo zaradi slabe drže. V zgornjem, vratnem delu se mi vse zavozla (mišice otečejo) in to mi potuje po vratu navzgor in takrat že vem, da se gotova 2 dni z migreno. Pojem tableto aspirin migran - obvezno zvečer,ko grem spat, drugače ne prime. Predvsem pa mi pomaga masaža. Hodim pa k fizioterapevtki na MASAŽO enkrat, dvakrat na mesec in je dosti bolje. Sicer kdaj groooozno boli, a raje kot migreno. Prav čutim, kako mi glavobol popušča. Pomaga tudi mir in počitek, a si ga težko privoščim pri dveletnemu otroku. Včasih mi pomaga tudi limona. Se pa strinjam, da ti noben doktor ne more pomagat pri tem, ugotoviti moraš sam, on ti lahko da le kako idejo, na kaj si lahko pozoren. Pa srečno. perica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

9. mar 2006 12:38

Dobrodošla med nami, perica! Zdaj boš veliko časa presedela za računalnikom in na kulslo, zato ti počitka ne bo manjkalo... Pozdravček! Vrana

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

9. mar 2006 13:33

Frina, ne jezi se, saj nimaš samo tib...zdravnika, tudi jaz sem jo imela (že tudi zamenjala). Sem komaj gledala od bolečin, pa mi je rekla, naj grem na svež zrak na sprehod in bo boljše in me tudi vprašala, če imam vedno tako izbuljene oči, porka..., kot, da sem prišla na avdicijo za manekenke. Ko sem baburi po pravici povedala, koliko tablet požerem skoraj vsak dan, pa je v moj kartoh napisala, da kažem vse simptome hipohondrstva. In, ko sem jaz to videla enkrat slučajno, je imela veliko srečo, da "ji nisem vrat pregriznila", ampak sem takoj šla k drugemu zdravniku, mu vse povedala, me je poslal na CT glave, pa hrbtenico, pa zobe, skratka vse poslikat in pregledat, potem sem eno leto vsak dan jedla ene tablete za prekrvavitem (se trenutno ne spomnim imena), zdaj pa imam manjkrat napade. Tudi moja mama je bila reva, zdaj, ko je že pri 65, pa jo malokdaj boli glava. Je pa še vedno revež moj brat in pravijo, da je pri moških to še huje (če sploh lahko je huje). Tudi teta je imela pred meno več težav oz. je vsaj 1 x mesečno bruhala in vse ostalo, kar sodi zraven. Boook Ognjic

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. mar 2006 14:12

Pri menjavi zdravnika je tako, kot je napisal Balševič : "Princip je isti, sve su ostalo nianse!" Moj je gotovo najboljši, saj ima po podatkih iz časopisa kar dva-aviona. Vsi imamo pravico vpogleda v našo zdravstveno dokumentacijo. Včasih tudi jaz pogledam. Na tvojem mestu, Odnjič, bi naredila tak "rusvaj", da bi ne bilo "povedati moč".Pa ta dolge zobe bi dala gor. Sicer sem pa prejšnji teden urejala za sošolko iz srednje šole neke kazenske zadeve in sva potrebovoli zdravniški karton, da se dokaže,da jo je mož mlatil že med zakonom. Sestra je hotela,da prinese pooblastilo za SVOJ karton. frina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. mar 2006 17:15

Mene pa zanima, če ima mogoče katera migreno z auro. To pomeni, da se ti pojavijo svetlobni bliski ali migotanje pred očmi. Jaz imam napade navadne migrene, ko me glava boli, da bi jo najraje stran vrgla. Če ob prvih znakih napada pojem dva Naprosyna, še gre, sicer je pa za znoret. Čudi me pa, ker sem v literaturi brala, da te glava boli tudi, če imaš migrene z auro. Kadar se meni pojavi aura (bleščeč krog pred očmi, ki polagoma raste), me glava nič ne boli, samo vidim skoraj nič. Ali katera pozna kaj podobnega? Sprašujem zato, ker ne vem, kako bi to lahko preprečila, ni pa čisto nič prijetno, če si kakšne pol ure na pol slep. LP cervus

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. mar 2006 19:36

KO prebiram kakšne težave vas mučijo se mi resnično smilite mene je pa mogoče trikrat v življenju bolela glava.Imam pa hčerko staro 14,5 let ki ima napade migrene popolnoma brez sistema (NPR.pms ,stres)Bolečina jo zbudi zgodaj zjutraj in ne pomaga nič drugega kot tema mir in kisovi obkladki.potem ko enkrat ali dvakrat bruha ji pa odleže kot bi jo nekdo sklopil. lp ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti