Migrena

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

tema odprta - 8. mar 2006 13:30 | ogledi: 20.985 | odgovori: 49

Zanima me iz vaših izkušenj, kaj je najbolj učinkovito pri migreni. Nočem več pojesti toliko tablet, ker imam že slab želodec, pa še pomaga mi ne vedno.

krizanka22

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

8. mar 2006 13:38

Moji sestri pomaga, če si v skodelico prave kave ožme pol limone. Sama nisem probala, ker nimam težav z migreno, le tu in tam kak glavobol. Verjamem pa, da je zadeva neokusna. pozdrav Alenka alenka5

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

8. mar 2006 13:47

Tudi mene je mučila migrena kar vrsto let in to tako močno,da so mi dajali injekcije,ker tablete niso pomagale.Sem bruhala tudi po dva dni skupaj,skratka mučno.Potem pa sem se vzela v roke in se začela opazovati kdaj se napadi sprožijo.Meni so se tam okrog menstruacije -lahko kakšen dan prej ali pa tudi po koncu še po dveh dneh.Opazila sem nenavadno močno željo po določeni hrani npr:arašidi,čokolada,sir ementaler in se kar nisem mogla zadržat,da se kaj od naštetega ne bi najedla. Potem sem začela pazit in se teh stvari izogibat in počasi so napadi minili.Zdaj že kakšni dve leti nisem potrebovala zdravniške pomoči,saj ne rečem,da me ne boli glava,ampak to ni čisto nič proti temu kar sem prestajala.Zdaj imam vedno aspirin Migran na zalogi in mi res pomaga,prej pa navadnega aspirina sploh nisem smela vzeti,ker sem samo še bolj bruhala.Ko se bližajo dnevi,ki me ogrožajo vedno poskrbim,da sem veliko na svežem zraku in predvsem pazim kaj pojem. Je pa tudi migrene več vrst,meni je k sreči uspelo ugotoviti kaj jo sproži. Želim ti čim manj bolečin! jesen

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. mar 2006 14:03

Pozdravljeni, tudi jaz sem včasih "doživela" kakšen napad migrene, vendar nikoli ni bilo tako hudo, da bi rabila zdravniško pomoč. Me pa je v mladih letih (srednja šola) zelooo bolela glava. Tudi po 14 dni skupaj in takrat se mi je zdelo, da je edino tableta tista, ki mi lahko pomaga, oziroma mi je samo blažila. Ampak taka, res huda tableta! Sedaj bolj skrbim za alternativo in moram priznati, da so glavoboli in migrene postali prava redkost. Vem, da se to ne da primerjati, da ni enako, niti ni enakega izvora. Pri migreni je najpomembnejše, da se jo "prepreči" takoj, ko začutite prve znake, ponavadi slabost, boleče roke, meglen vid, meni je ponavadi tudi vse smrdelo, še posebej kava, ki mi pri navadnem glavobolu včasih pomaga. Takrat se ponavadi še da ukrepat, kasneje zelo težko. Meni je pomagalo, da sem se zaprla v temen, tih prostor, na glavo sem si dala mrzel obkladek (zmočila sem brisačo in nanjo nakapala metino olje), potem pa sem se ulegla na posteljo tako, da mi je glava visela čez rob. Tako sem ležala dokler mi ni začela kri "butati" v glavo. Nato sem zaspala za par ur in se zbudila kot nova. Drugače pa - izogibajte se prašnim, zakajenim prostorom (jaz pač ne hodim več v nočne lokale), poskusite ugotoviti, katera hrana vam škodi, ukvarjajte se z jogo ali avtogenim treningom, veliko se gibajte na svežem zraku, pazite na prehrano. Ni rečeno, da vse našteto pomaga, sigurno pa omili in pri hudih napadih, ko bi dali vse, samo da mine, je tudi to dosežek! Lep pozdravček, S.

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

8. mar 2006 14:08

Jaz imam hude glavobole (glede na simptome bi rekla tudi malo migrene, ampak zdravniku se ni dalo me poslati naprej, jaz nisem vztrajala - pač mladost, saj nisi upal reči, pa bolniško....) okoli menstruacijo obvezno 1 do 2 dni. Ali je pred , med ali po. Ampak obvezno 1 do 2 dni. Pomaga mi samo Nalgesin S in sicer vzaem eno, če čez kakšno uro ni bolje še eno in še tretjo. Več jih ni treba. Glavobol mine, prej sem vzela tablet pa čim dalj ne drugega. Tako da me je v bistvu glava bolela cel dan skupaj. Po tem načinu je dobro. Tudi jaz imam pred glavobolom napade lakote. Pri tem pomaga mrzel zatemnjen prostor, hladen vzglavnik ali mogoče mokra cunja. Pravijo, da pomaga svež zrak - sprehod , samo meni ne. LP smrkolina

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

8. mar 2006 14:21

jaz imam glavobole že več kot 10.let.Boli me vsak vikend-zdravniki pravijo da je to psihičnega izvora.Meni čiszto nič ne koristi,če vejo zakaj nastopi,mene glava boli še vedno Uzamem močan tablet,in počakam,da napad mine.Grozno.Gibam se bolj konec tedna,med tednom kar ni časa.Stresu pa se je v službi težko ogniti-kar nemogoče.Akuponktura mi ni koristila,kaditi sem tudi prenehala.Glavoboli pa me kar čakajo vsak teden. Bernarda

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. mar 2006 14:40

Moja teta je imela hude probleme z migreno. Odkar vsake toliko popije šilce Kapljic (zeliščni liker: cimet, klinčki, janež, rozine, ingver) in poje tanko rezinico svežega ingverja, o migreni ne duha ne sluha. ingver je baje super reč proti migreni. mimika

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

8. mar 2006 14:54

kje se pa dobi ta liker.z ingverjem pa bom poskuila,koliko pa se ga zaužije? Bernarda

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

8. mar 2006 15:12

Če imaš težave z želodcem ti zdravnik lahko predpiše zdravilo v obliki nosnega pršila,moji hčeri edino to pomaga in kar hitro popusti,pa ima zelo močne migrene sploh pred menstruacijo ali psihičnem pritisku/pred kakšnim težjim izpitom/.Kolegici pa pomaga edino Naprosyn 375mg, pa še za želodec ni tako zelo nevaren,ker je obložen. Pomaga pa tudi Zomig 2.5 mg. LP Jelcy jelcy

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

8. mar 2006 15:12

No pozabila sem povedat,pa me je mimika spomnila,da sem enkrat imela napad na morju.Soseda v sosednjem apartmaju mi je prinesla,ko so ji otroci povedali kaj je z mano,za en prst wiskija in je vztrajala,da sem ga popila.Čez kakšne pol ure sem že prišla iz sobe,potem mi je rekla,da alkohol razširi žile,ki se ob migreni skrčijo in zato so take bolečine. Ne delam propagande za alkohol,ker sem takrat prvič v svojem življenju pri 35 poizkusila žgano pijačo. Kdaj pa kdaj sem tudi doma probala,ko so se pokazali prvi simptomi ampak vedno ni pomagalo. jesen

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. mar 2006 15:25

Bernarda, če se bom spomnila, bom zvečer, ko bom imela doma pri roki recept za Kapljice (ki je v bistvu zrasel na mojem zelniku), le-tega tudi napisala. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti