Priprava kač ?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. mar 2006 15:23

Zanimivo je, kako imamo predsodke proti določeni hrani. Se spomnite iz knjig, ki so opisovale drugo svetovno vojno, kako so se norčevali iz Italijanov, ki so jedli konje. No žrebiček je danes specialiteta, še 60 let nazaj pa je bilo popolnoma nepredstavljivo, da bi kdo (razen Italijanov) jedel konja. Moji predsodki: omenila sem že žuželke, kobilice in podobno. V normalnih okoliščinah tega ne bi jedla. Tudi polžev ne morem, nič pa nimam proti školjkam. Kot sem prav mirno jedla zgoraj omenjene avstralske specialitete. Mislim, da bi tudi kačo lahko jedla. Nena-morje, ko si omenila pse in mačke, sem se zgrozila. Ne bi šlo. Kot nisem mogla jesti golobov, ki jih je pripravila bratova prijateljica. ni šlo. Zanimivo, kako je (ne)sprejemljiva hrana v bistvu družbeni konstrukt. mimika

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. mar 2006 15:31

Nena , bog ne daj. jade

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

8. mar 2006 18:24

Sem že jedla kačo, panirano..Ima okus kot piščanec, samo veliko kosti (reberc)... TAko da rajši ostanem pri piščancu. Aja, kača je doživela prometno nesrečo (roadkill ...hehehe), ker smo šli ravno mimo, pa smo jo pobrali, tako da ni šla v nič. Drugače pa ne vidim ravno smisla v bolj eksotičnih mrtvih bitjih, tudi mladina od domačih živali je v istem rangu ali pa perjad mini dimenzij (prepelice,ipd) ali pa divjačina (se spomnim obare iz fazana in navodila, da je potrebno paziti na ostanke naboja....če pa divjačina ni uležana -se pravi nekaj dni na hladnem (fuj), je pa trda)... Ker drugače jem meso in ribe (ki jih ubijajo še na bolj krut način kot npr pujse ali govedo...), se mogoče to bere licemerno, ampak pri meni je pač tako... LP juhica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

8. mar 2006 18:40

Jedla sem že polže iz konzerve. Popraženi so bili kot majceni svinjski zreščki. Mislim, po okusu... Pokusila bi tudi kačo, ampak res samo pokusila. Firbec, pač Po svetu me pa nič kaj ne vleče (prazen tošel) in kakšnih eksotičnih variant ne poznam. Se mi pa zdi, da mnogo ljudi uživa v kakšni eksotični hrani zgolj zato, da so nekaj posebnega. Pa da se malo pohvalijo. Zelo rada imam meso, ampak ga težko jem, če je še vedno del telesa (bedrca npr) ali pa da ima oči (ribe). Torej fileji in zmleto.... Situacija pri sinu je popolnoma enaka... Jabolko ne pade daleč od drevesa Pozdravček! Vrana

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

8. mar 2006 18:53

JUHCA A SI TI MAL ČUDNA ???????????????Jedla si crkovino bljak pa še crknjeno kačo za povrh za ves denar tega sveta ne bi jedla ursa40

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

8. mar 2006 22:16

Nena,a ti veš da so včasih iz obmejnih krajev "švercali"muce v Italijo in jih prodajali za zajce(brez repa seveda)?Očitno ne gredo samo poševnookim v slast. Bernarda

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

9. mar 2006 0:24

Terlikar prav imaš. Mucek lepo pripravljen je kot zajček - le po parih kosteh se razlikuje. kuža v golažu je podobeh kot srna, če je le kakšen hrt ali labrador. No teh reči še nisem probal, pa me tud ne vlečejo. je pa seveda vse bek: bikovi prašniki, žabji kraki, polži, ki so v rižoti čisto podobni kokošjim želodčkom!!!!, Na vse zadnje smo pa res eni požeruhi, na furežu iz črev stisnemo drek, jih operemo, nafilamo z rižem krvjo in mesom, pa ham po krvavicah - a te us.. čreve se vam pa ne gravžajo če je v njih mesek lepo prekajen pa posušen. Bolje da neham, da ne bom drugi šum....

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

9. mar 2006 3:08

Joj kaj vse ne jeste... hudo Ja bo že res "100 ljuda, 100 čuda". Ampak po drugi strani pa sem tudi sama že verjetno jedla kaj od tega- seveda ne da bi vedela. V kioskih s hitro prehrano sploh ne jem več, odkar sem slišala, da so marsikaterega zaprli zato, ker je inšpekcija ugotovila, da prodajajo mačje in pasje meso (Zasavci, mogoče kdo kaj ve o tem?). Me je minilo, pa če je kaj res, ali pa ne. In bog si ga vedi, kaj nam turistom dajo na krožnik, ko smo na počitnicah. Najbolj ziher je še doma prašička zaklat, pa z njim v skrinjo Lep dan vam želim

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. mar 2006 17:24

Rožanec, jaz sem Zasavka, pa se mi sanja ne, o čem govoriš! A da bi pri nas v Zasavju jedli mačke in pse? Sicer je res velika brezposelnost in težak finančni položaj, ampak še vedno se veliko psov in mačk sprehaja okoli. Saj imamo zelja in krompirja dosti! LP cervus

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

9. mar 2006 17:34

Uf,bikove prašnike večkrat pripravim,polže sem tudi že jedla,pa kuhala tudi.Ampak ko je bilo potrebno živega jastoga presekati na pol sem pa zbrisala iz kuhinje kolikor hitro se je dalo. Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti