Sir za peko na žaru

Smukvica  

član od: 23.12.2004

sporočila: 20

tema odprta - 7. mar 2006 7:53 | ogledi: 6.138 | odgovori: 6

Pred kratkim sem brala knjigo o grški kuhinji, kjer sem zasledila pečen sir (ne ocvrt). Sicer je napisano za kateri sir gre (žal se ne spomnim imena), a ga pri nas nisem zasledila. Poskusila sem s feto, pa to ni to.

Če kdo ve kateri sir se lahko peče na žeru in se pri tem ne raztopi preveč pa še kje se ga da kupit, bom zelo vesela informacije.

Hvala in LP, Smukvica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. mar 2006 9:05

Dobi se Olimski sir za žar. Degustirala in kupila sem ga v Sparuv City Parku. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

7. mar 2006 9:18

Ha, podobno smo včasih pekli tako imenovami srbski mladi sir. V primerjavi s feto je bolj suh, morda malce trši oziroma bolj suh. Sem ga videla v Intersparu, oziroma sir podobne strukture, da bi bil primeren za žar. Je pa to res dobra stvar. Imam pa pri sebi knjigo o grški kuhinji in sem našal pečen sir, za katerega sklepam, da ti je "padel v oči". Zraven ne piše, kakšna vrsta sira je, piše le, da gre za en cm debele rezine trdega, polnomastnega sira. V tem primeru torej ne gre za mlad sir ali kaj podobnega feti, pač za že zrel sir. Tako je vsaj videti tudi na fotki zraven sira, kako se peče na žaru - knjigo imam namreč pred seboj. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

7. mar 2006 9:23

Mislim, da se temu siru rece Holumi ali nekaj podobnega Lp, M

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. mar 2006 10:13

Tofu? No, ni enako, pečeš pa ga lahko, kajne? Lep pozdravček, S.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. mar 2006 10:27

temu siru se rece haloumi (halumi). Dobila sem ga na ljubljanski pokriti trznici (v prvi hali, tam, kjer je tudi Pecjak, se mi zdi kaka dva stanta pred Pecjakom). Mislim, da je to ena bohinjska prodajalna. Nimajo ga vedno, a vprasajte po siru, ki je za peko na grilu. Res je imeniten. Sweetie

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. mar 2006 10:55

Ne vem kako se mu reče, kupujem pa ga v pokriti tržnici v BTC-ju ima ga prodajalna GOSENCA. To je zraven pekarne Orehek. Sir je zelo dober. Vedno ga položim na rukolo in malce izboljšam okus z bučnim oljem. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti