Krofi kot žabe- zakaj počijo?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 25. feb 2006 10:33 | ogledi: 3.875 | odgovori: 9

.. tako jih je imenovala že mamamia v enem forumu. To izgleda tako, da je na eni strani lep, na drugi pa poči v vse smeri. Meni to skoraj vedno rata, in ker sem trmasta in jih bom vseeno delala še naprej, me vsaj zanima zakaj pride do tega? Kdo ve?

LP,

Staša

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. feb 2006 13:32

Ali si že poskusila narediti krofe po Recinem receptu iz baze? Veliko nas je zelo zadovoljnih s tem receptom. Pa veliko uspeha pri krofih riba-ribica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. feb 2006 15:41

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4670 Jaz sem jih delala po tem receptu in sem naredila najboljše krofe do zdaj.In bili so celo podobni krofom,mal še moram vadit kroglice delat,da bodo krofi lepo okrogli. Staša,mogoče bi morala bolj opisati,kako jih delaš in bi lažje ugotovili,kaj delaš narobe.Ali jih daš v olje z vzhajano stranjo navzdol? Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. feb 2006 16:49

Tudi če je kateri izven linije ni hudega. Pojdite jih pogledat v BTC v Sitipark. Res smešno kot pust. Vseh sort oblike, pa nenamirno bi rekla. Najbrž so podvojili količino zaradi odjemalcev in niso prav nič lepi. Se splača doma potrudit. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. feb 2006 21:51

Jaz sem danes pekla "banana mandazi", kar je malce podobno našim miškam, a je testo brez kvasa in je dodana banana. Afriški recept. In kako naj pečem krofe, ko nam je danes prijateljica prinesla ŠTIRI kartone še toplih krofov (iz njene pekarne), v vsakem pa 20 slastnih krofov? In jaz jih ne smem jesti, tako da je povprečje v družini na preostale člane še višje???? SMo sinu, ki je šel namaskiran ven, dali en karton s sabo, naj razdeli v lokalu...Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. feb 2006 6:54

Meni pa je prav fino, da je sedaj čas krofov in zame jih nikoli ni preveč- skrbno jih zapakiram in zamrznem in tako jih imam na zalogi še vsaj do velike noči, ko se peka ponovno začne. Mamamia, ti pa samo malo še čakaj na svoj čas- bo takrat užitek še toliko večji, ker boš znala spoštovati okus prave hrane (ne pa mi, ki "bašemo" krofe in podobne kalorične bombe do onemoglosti in še ne pomislimo na to, da si po eni strani delamo slabo). Lep dan vam želim

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

26. feb 2006 20:34

Mamamia, se priporočam za banana mandazi recept, če seveda niso vanj vključene one banane za kuho...A jih pečeš v olju? LP juhica

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

27. feb 2006 9:53

Pozdrav! Mogoče vam lahko posredujem nekaj svojih izkušenj pri peki krofov. Vsako leto jih ogromno prepečem po razno raznih receptih, vendar je le redko kdaj kakšen ,,iznakažen,,. - iz testa vedno oblikujem kroglice, kater polagam na pomokano površino jih pustim 15 min, da kipnejo, nato jih obrnem in pustim še 15 min. - ko jih polagam v olje obrnem krof trako, da je zgornja površina vedno prva v olju in posodo takoj pokrijem. Pokrito pustim tako dolgo, da je krof na eni strani pečen. Seveda vmes malo pogledam kako kaj zgleda in takoj nazaj pokrijem. - ko jih obrnem posodo pustim ODKRTITO. Zelo genjallen je recept za izdelavo testa v kruhomatu. Nomenega dela, nič umazane posode, krofi pa čudoviti!! Hvala za takšne pogruntavščine. Lep pozdrav! j04

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. feb 2006 11:04

Mamamia lepo prosim za recept za bananine krofe. Jih bomo kar poslovenili! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

27. feb 2006 18:53

Hvala za nasvete! Sem jih poizkusila po Recinem receptu in so NJAMI. In krasni so ratali s takim lepim obročkom, kot da bi ga narisala gor. Tipi topi res. Hvala Reci! Zdaj grem ocenit recept z eno petko. NIČ VEČ ŽAB!!! Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti