Krofi-pomoč

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 20. feb 2006 15:04 | ogledi: 7.587 | odgovori: 41

Prosim a mi lahko katera pove, zakaj so moji krofi okrogli kot kake žogice? Joj, sem jezna. Vsako leto sem pekla krofe, ki so bili lepi za oko in dobri za pojest. Letos pa polomija. Danes sem se odločila, da bom probala speči probne pustne krofe. In kaj sem naredila narobe, ne vem. Imam preizkušen recept, po katerem so mi vedno ful ful uspeli- res so bili lepi. Letos pa:.....

Pekla sem jih v fritezi- brez mreže, na eni strani pokrite, na drugi ne. Na vsaki 4 minute. kaj sem naredila narobe? In še to: koliko krofov dobite ve iz ene kile moke?

Hvala za mnenja in nasvete

čao

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

20. feb 2006 17:21

Krofe delam po Recinem ali Tanjinem receptu. Ko naredim kroglico, jo odložim na pomokan prtič in jo malo stisnem navzdol, da dobi obliko krofa. Potem pustim vzhajat. Iz kg moke dobim cca. 24 krofov. Galja

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

20. feb 2006 21:18

Uf, dobra tema! Ajta, žal ti ne znam pomagati, ker imam tudi sama težave in sicer s "krancelčki". Moji krofi imajo obroč na eni strani zelo širok, na drugi strani pa ga skoraj nimajo. Zakaj tako??? Pa še nekaj - mehurji so se jim naredili. Prosim za kakšen nasvet, kaj naj delam drugače! (Delala sem po Recinem receptu, s katerim pa žal nisem zadovoljna. Okusni niso preveč, pa še zelo hitro so postali suhi, ampak po moje to na obročke in mehurje res ne vpliva.) sara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. feb 2006 22:01

Ko krof oblikuješ mora biti enakomerno visok po vsej površini in ravno prav vzhajan. V posodi v kateri jih cvreš se krofi med seboj ne smejo tiščat. Krof je sladica ki je najboljša sveža, zame še malce mlačna. Če jih ne pojeste se seveda hitro posušijo. Zakaj imaš pa mehurje se mi pa niti ne sanja. Mogoče je vzrok tudi v previsoki temperaturi olja. lp Vesna

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

21. feb 2006 8:05

Jaz sem imela kroglice, ker je testo bilo preveč vzhajano. so se tudi v olju obračali, da je bilo groza, sem jih kar z vilicami držala, da so se še po drugi strani spekli. Mogoče je tudi pri tebi tak vzrok LP smrkolina

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

21. feb 2006 8:38

Reca, hvala za odgovor! Tisti "ravno prav vzhajan" bi znal biti problem pri meni. Posoda za cvrenje je bila dovolj velika, tiščali se niso, so pa res še v olju kar rasli, tako da je prav možno, da sem jih premalo vzhajala. Oblikovala sem jih (tako vsaj jaz mislim) lepo, sem se zelo potrudila s kroglicami. Ampak vzhajanje, šment, to bi lahko bilo! sara

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

21. feb 2006 16:05

Vzhajanje je zelo pomembno pri peki krofov. Mehurji se ponavadi delajo pri preveč vzhajanih krofih. Tudi žogice oz. obračanje krofov v maščobi je posledica preveč vzhajanih krofov. Če delaš po Recinem receptu - se ga striktno držiš je testo bolj mokro. Krofi počasi in enakomerno vzhajajo. Imajo lepe enakomerne venčke. Venčki postrani - mehanska poškodba krofa, ko ga spuščaš v olje. Jaz lahko samo pohvalin Recin recept. Krofi so tudi naslednji dan zelo lepi in sočni. Seveda pa je pomembno, kako jih shranimo. Jaz testo gnetem v kruhomatu. Verjetno je zelo pomembno tudi gnetenje testa. Premalo oz. preveč vtepenega zraka. LP, PACKA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. feb 2006 17:42

Moji kfrofi so bili enrkat kot žabe. Ko sem jih dala v fritezo, so se namreč tako "lepo" razprli, da so bili na eno strani skupaj, na drugi pa so zevali kot žabe. Nasmejali smo se do solz, pojedli sicer vse, i n od takrat mi jih domov nosi prijateljica, ki ima lastno pekarno. Ker ko sem čez leto dni popravljala žabjo napako, so prišle potem ven kroglice, da bi te ubila, če bi jo kdo dobil v glavo. Zato vas občudujem vse, ki vam uspevajo rahli in sočni krofi, z venčkom ali brez njega, jaz sem svojo krofovskokariero zaključila. Za kazen, ker i ne uspevajo, pa jih zdaj še jesti ne smem, čeprav sem se še kako znalabasati s še toplimi... mamamia

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

21. feb 2006 19:18

Mi zaupate prosim Recin recept za krofe? Jaz bi jih tudi probala naredit, pa da vidim kakšni bojo meni ratali. Hvala

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. jan 2007 8:54

Spet se bliža februar in meni so že zadišali krofi. Rada bi jih naredila eno probno serijo, mogoče še za v skrinjo, pa se ne upam niti lotit - že dve leti zapored se mi znotraj niso spekli, kljub vsem nasvetom. Delam jih ponavadi iz hit mix moke in v prvo so mi ratali božanski, res da sem jih delala v kmečki kuhinji na špargetu na drva, toda naslednje leto so zgledali božanski - znotraj pa surovi Ali mogoče kakšna izkušena kuharica ve, kaj naredim narobe? Hvala in lp. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti