Kreuzkümmel in koriandrovo seme

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

22. feb 2006 22:20

Najlepša hvala... še nikoli nisem bila tam, pa me zanima, a je tak obisk lahko zelo škodljiv za mojo denarnico? Naj obrnem drugače....Imajo tam veliko zanimivih reči? LP juhica

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

22. feb 2006 22:26

Kako in kje pa se uporablja limonina trava?

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2006 22:34

Gospa ki jo je tam kupila mi je zagotovila, da je sadika zelo poceni, govorila je o nekih 500,00 tolarjih in baje je čisto nezahtevna rastlina. Jaz tam še nisem bila, sem jim pa danes poslala mail in ko dobim odgovor, sporočim. Limonina trava se uporablja kot začimba. lp Vesna

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. feb 2006 8:02

V enem izmed receptov gospe Marinke sem zasledila, da jo ima v lončku že dolgo časa in da jo tudi sama presaja. Bo treba posadit in preverit. Hvala za info Reca. Mimogrede, naslednji mesec grem v Avstrijo in bom mislila nate, tako da če najdem kreuzkümmel sigurno dobiš. lp, Marija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. feb 2006 9:16

Zmenjeno! lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. feb 2006 9:54

libra je napisal/a:
Kako in kje pa se uporablja limonina trava?
Limonina trava se uporablja v številnih azijskih jedeh, sploh tajskih in burmanskih, v kitajski kuhinji nekoliko manj. Dodajajo jo raznim juham (na primer piščančji s kokosom), pa solatam (mleto meso z rakovimi repki - te se najprej spomnim, ker mi je zelo zelo dobra), mesnim jedem oziroma curryjem.... Če te zanima, ti pošljem kak recept, mi take hrane kar veliko pripravljamo. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. feb 2006 10:23

JUHICA 101, če misliš Trajnice Strgar in si mi vsaj malo podobna, potem je nevarnost za denarnico. Vsaj poleti, oziroma v bolj prijaznem času za rastline, kot je trenutni (če pogledam skozi okno, vidim, da sneži in piha). Samo timijanov (materinih dušic) imajo vsaj kake 10 sort. Rastline, vzgojene pri nas, če pogledaš na spletno stran, vidiš, kaj imajo. Jaz nikoli ne grem od tam praznih rok. Res pa je, da rastline niso vedno "manekenskega" videza, ampak meni to pove, da so normalne in lahko pričakujem, da bodo tudi doma normalno rastle. Limonska trava se pa vsako leto dobi pri različnih prodajalcih, tudi BTC tržnica, doma lepo raste, res pa je, da je občutljiva na mraz. Meni je lepo prezimila kar spuljena v loncu v hlasdni kleti (kot oleandri) in lani veseli rastla naprej. jeseni sem jo prepozno pospravila in bom moralal spomladi kupiti novo. Koriander tudi meni (zeleni del) smrdi po šuštarjih, ima pa očarljive cvetove. ostanite v mislih pri cvetju, čeprav je spet zima. rimljanka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

24. feb 2006 19:29

Maš prav rimljanka, najhujši čas za mojo denarnico, je pomlad. Ki se je tokrat začela dokaj zgodaj z gomoljimi begonijami in paradižnikom....Moram narediti še inventuro pri semenih, ki so ostala od lani....Potem pa....Definitivno Strgar... Sicer z gotovino in brez kartice....Hahaha...Kdaj bo le nehalo snežiti???? LP juhica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. feb 2006 18:47

Juhica, k Strgar je fino iti enkrat junija (okoli 10.), ko imajo v soboto dan odprtih vrat, nekaj zanimivih predstavitev rastlin, hrane, pa še česa, pa srečaš zanimive ljudi, pa.... Na njihovi spletni strani se da najti datum, vsaj kak mesec prej, se mi pa zdi, da se lahko tudi prijaviš, da ti po e-poti pošiljajo vabila. Vsaj meni jih, ampak jaz poznam lastnico Bernardo še iz časov, ko je bila moja dijakinja, tako, da ne vem, kako sem prišla do tega, da mi pošiljajo vabila. Pa še to: poglej si na njihovi spletni strani katalog rastlin, pa boš videla, kaj vse imajo. Sneg bo tudi enkrat pobralo, čeprav ga je zadnje dni vsak dan več! Ampak jutri je Pust, ta bo zimo zanesljivo pregnal. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti