Ikea

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

6. avg 2007 11:44

Po Avstriji bodo nove kataloge pošiljali naslednji teden (13. - 17. 8.). Pri nas so bili lani v nekaterih revijah objavljeni kuponi, ki si jih lahko poslal in tako prejel katalog po pošti. Simona84 - če še vedno želiš stari katalog in ti Krško ni predaleč, se oglasi. Nena

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

6. avg 2007 11:47

Ja, če nisi preveč dlakocepski je Ikea zakon. Iz Ikee imamo  postelje, eno leseno, no iz iverice, drugo kovinsko,  vložke iz letvic, nočne omarice, pa še en predalnik. To res ni Alples, ampak če postaviš in pustiš pri miru, se boš tega pohištva prej naveličal. Sem pa videla tudi eno masivno mizo, ki mislim, da bo v prihodnosti moja. Razne drobnarije te pa tako ali tako res potegnejo. Hčerka kupuje tam tudi posteljno perilo. Paziti pa moraš, ker so dimenzije sploh za blazine drugačne kot pri nas.

Gobica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. avg 2007 13:10

Nena je napisal/a:
Simona84 - če še vedno želiš stari katalog in ti Krško ni predaleč, se oglasi. Nena

 

Nena hvala, ampak Krško mi je pa sploh malo od rok. Mogoče bi priletela, če se javiš še za pivo Hecam se, ampak vseeno hvala za ponudbo

Lep dan in veliko se smejte

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

6. avg 2007 14:16

Saj večino izdelkov iz novega kataloga že imajo tudi na avstrijski spletni strani. Poglejte pod Neuhieten. Je pa res, da so stvari v katalogu bolj realistično prikazane...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. avg 2007 15:17

A smem nekaj vprašati? Pa res ni provokacija. Res me zanima! Ker se tudi nam bliža nova kuhinja seveda ne morem spregledati te teme, ki je tukaj. Ikea, Ikea in Ikea. Kdaj kdo gre, skeniranje novih katalogov ipd. Zveni tako, če hočem kuhinjo grem v Ikeo. Kolega mi je tudi prinesel obešalnike in roko na srce, res so dobri, doživljenjski in poceni. Verjamem, da je lepa izbira tudi drugih kuhinjskih in še kakšnih stvari. Ampak kupovanje KUHINJE? Cele kuhinje? Najprej preberem, da Ikea sploh pri nas nima trgovine, torej naj se peljem 200km daleč, da si samo ogledam stvari. Ok, imajo katalog, samo ne vem... z ženo si ne predstavljava, če ne vidiva. In potem, kdo bo pripeljal. Če bodo oni, je menda zelo drago. Če pa jaz pa... rabim ustrezen avto, ki ga nimam. Kdo bo sestavil? Ok, jaz. In če bo kje kaj zmanjkalo? Ne mislim le v viakih, kaj če je potem kakšna lunja par cm. Se zgodi, kriva stena, kaj veš. Ne znam dobro nemško in mi je jezik tudi ovira. Pa je bil vedno enak odgovor: V Ikei imaš vse, si lepo sestaviš, ni treba kompleta kupiti. To verjetno odtehta, zato ker imava tak prostor za kuhinjo da ni ne miš ne tič. Kaj postavljenega gotovo ne bo šlo notri. Pa sem šel malo v Gorenje, pa v Lesnino. Če ni ravno razstavni model, se da vse po omaricah kupiti, v Gorenju sem se bolj zanimal, še deske odrežejo, zožijo omarice, če je treba. Montaža je v ceni in če gre kaj narobe se element prilagodi. Dostava na dom. Reklamacija pa pri njih (5 km stran). Ok, ne vem zdaj cen v Ikei in ne vem kvalitete, to so bistveni faktorji. Ampak vsi ki kupujete, v čem je glavni hakeljc, da vas tako vleče tja? Je to ugodna cena, odlična kvaliteta? Ker kot sva zdaj gledala izrise dobiš tudi drugod (včasih tega ni bilo). Zakaj bi se torej vozil v eno trgovino, ki ji ni, da pride k nam (kot vsakemu dobro usmerjenemu tržnemu podjetju, ki ima toliko reklame kot jo ima Ikea le na teh straneh), govoril v tujem jeziku, plačeval drag prevoz in užival v tem, da mi pri sestavljanju kaj zmanjka, reklamacija je pa precej daleč, če lahko (vsaj kar jaz vidim) vse to dobim tudi pri nas, iz naših tovarn z našimi delavci (pa ni poudarek zdaj samo in ravno na podpiranju slovenske delavke). Res me zanima, odločila se še nisva, ampak ker toliko ljudi kupi Ikea kuhinje, me res zanima. Kolega pravi, da je Gorenje vsaj 10% dražje, ampak >10% bom porabil le na prevozu in dostavi... Pa brez zamere... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

6. avg 2007 15:31

Jernej, nič se ne opravičuj - brez zamere... Jaz sem enakega mnenja. O.K. v Ikejo tudi sama hodim in sem navdušena nad ponudbo. Ampak KUHINJA... to je taka življenjska naložba, da ne moreš it v trgovino in rečt to omarico, to omarico in to omarico. Edino, če imaš kuhinjo cca 2 metra in konec.

Sodelovala sem pri izrisu in nakupu treh kuhinj, pa sva zadnjič s hčero sedeli v Gorenju kar 2 uri pri izrisu, pa še zadnje usklajevanje dobro uro, s tem, da je vedela, kaj hoče. Moraš vedeti kje imaš elektro inštalacijo, kje je voda, kje so odtoki; kam se katera vrata odpirajo, katero luknjo nadomestiti z masko... da ne naštevam vsega.

Ko so - 3 mesece nazaj - kuhinjo pripeljali, je bil tovornjak poln zabojev, škatel, desk, lajšt, pultov... Ne predstavljam si, kako bi vse to na broju pripeljali iz Ikeje??? 

 

Pozdravček!

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

6. avg 2007 15:34

Stvari ti dostavijo oni, brez stroškov. Vsaj tako sem pred nekaj dnevi prebrala. Mislim, da je zastonj dostava pri nakupu nad določenim zneskom (okoli 1500€?), ampak, če kupuješ kuhinjo, boš toliko sigurno dal. Po tem, kaj sem slišala, so tudi zelo točni pri dostavi (dostavijo celo prej, kot je rok). Tudi to je velik plus, še posebej če imaš vse zmenjeno v naprej. Glede kvalitete pa ne vem no...sama vem, ko bom opremljala stanovanje, da bom največ dala prav za kuhinjo in tu ne bom gledala (toliko) na ceno. Mora biti uporabna in predvsem kvalitetna, ne pa da jo lahko samo od daleč gledaš . Druga stvar so spalnice, dnevne... Lp, Maja Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 06. avg 2007 15:37:14

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. avg 2007 15:38

Jernej, moja sestra ima Ikeino kuhinjo in jaz jo bom verjetno tudi tam kupila. Dostavili so jo za manj kot 100 €, pa še spalnico, pa... Sestavila sta sama, nič ni falilo, nič ni manjkalo ali bilo preveč. Kuhinjo ali kaj drugega zastonj! izrišejo, po želji. Itak najdeš prodajalca, ki govori hrvaško, če je treba. Stvari imajo na zalogi, tko da se zne zgodit, da kuhinjo samo odpelješ. Se je sestri to zgodilo, ni bila pripravljena, pa je pol rekla, naj kar pripeljejo sem v Slo oni. Pohištvo ni en klump, tko kot pri nas, ko sestaviš, pa je vse na hojladri... Gor je kupila še pipo, umivalnik... Vodila una za predale, da ne butajo, so 5 € po kosu. Dokupuješ vse kar hočeš, police, izvlečne obešalnike za hlače, kravate... Jogi, ki je 3x cenejši kot pri nas... Posteljnjino tudi jaz gor kupujem, ker ne maram božjastnih barv, kot so pri nas na izbiro... Police za v klet, za v shrambo so meni super všeč. Pa ne mislim dat premoženja zanje.

Spalnica pa... Tudi 3x cenejša kot pri nas.

(Pol se že splača. Pa če toliko ljudi tam kupuje, je že nekaj na tem, a? Da ne govorim o razmerju kvaliteta/cena).

Jaz grem rada v Gradec. Vzamem frej soboto in šibava gor. Potem se ustaviva še v enem centru, pa tam vse prefirbcava, potem pa domov.

Je pa res, da sama v Ikei ne bi celega stanovanja opremila. Ker mi vse ni všeč. In vse tudi ni tako kvaliteno.

 

Jernej, en dan narediš izlet, pa je...

lidka

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

6. avg 2007 15:42

Hehe, Jernej, ti si pa res skeptičen. Tudi midva sva v podobni situaciji, kupujeva kuhinjo in ta vikend sva bila v Ikei. Jaz prvič, on je bil že pred par leti. Jaz sem vedno listala njihove kataloge in vzdihovala nad krasnim skandinavskih design-om. In sem mislila da, ko bom pa enkrat tam, mi bo pa ta idealna podoba Ikee sigurno zbledela. Pa mi ni, prav nasprotno, navdušena sem bila in sigurno bova kupila kuhinjo tam. Le še odločiti se morava katero. In ne samo kuhinjo, tudi večino drugega pohištva. Ker nama odtehta design, cena, enostavnost sestavljanja in kvaliteta, ki sicer ni Rolf Benz, je pa takšna, da nama bo držala nekaj let in pa to, da ni nek design, ki je trenutno v modi in se ga čez noč naveličaš. Na splošno so ljudje z Ikeo zadovoljni, ravno nasprotno sem slišala npr. za Rutarja., da o cenah v Harvey Norman-u ne govorim. Ko vse skupaj sešteješ, je tisti prevoz in izlet do Ikee le še kaplja v morje. Za naju sigurno, kako se bosta pa vidva odločila je pa na vama, a priporočam, da si vzameta en dan in se zapeljeta v Graz, ker samo katalog vama ne bo dal prave predstave. Lp pina colada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti