Priloga

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 7. feb 2006 19:01 | ogledi: 1.308 | odgovori: 4

Lep večer!

Imam en problem. Pri nas zelo radi jemo razne juhice; korenčkovo, porovo, zelenjavno, krompirjevo... vendar ne vem, kaj naj ponudim zraven. Palačinke ne morem peči 2x na teden, bi bilo preveč. Kaj predlagate vi?

Pa nekaj takega, s čimer ni preveč dela, oz. ne potrebuješ veliko časa.

Hvala!

Moycaa

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. feb 2006 19:04

Hm, naša mama je zraven vseh mineštric vedno naredila še hrenovke in solato. Če je imela dober dan pa za poslastico še ppuding. tjas

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

7. feb 2006 21:43

Pri nas k zelenjavnim juham običajno jemo slivove/marelične cmoke, zdrobove cmoke, štruklje, ajdove krapke s skuto ali pa krompirjeve rogljičke (ocvrto krompirjevo testo), se pa spomnim, da je mama ko sem bila majhna kdaj pa kdaj naredila zraven tudi polžke iz hrenovk (hrenovke narežeš na četrtine in spečeš v vročem olju; ker se pri tem zvijejo, sva jim s sestro dali ime polžki). Slivovi cmoki in rogljički sicer zahtevajo precej časa za pripravo, so pa zeloo dobri. Zdrobovi cmoki so blazno preprosti in tudi dobri. Mi jih delamo po receptu http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2054 ajdove krapke pri nas pripravimo po podobnem receptu kot je tale v bazi http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2652 Skutni štruklji pa imajo to prednost, da jih lahko pripraviš "na zalogo" in zamrzneš, potem jih pa porabiš, kadar ti paše. lp, maja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. feb 2006 22:05

Vodni žličniki in kompot ali solata. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti