Pečen riž

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 20. jan 2006 21:43 | ogledi: 10.388 | odgovori: 3

Živijo !Rada bi vprašala če je kdo od vas že delal pečen riž .Bežno sem slišala da se da v ognjevarno posodo plast riža zmešanega z zelenjavo vse surovo,zalije z vodo in povrhu naloži meso vse skupaj peče v pečici 1 uro.Če je kdo to delal naj prosim pove postopek .

lp urša 40

ursa40

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jan 2006 19:46

Ursa, niti slučajno se pečen riž ne dela, kot si napisala Oziroma ni to varianta pečenega riža, kot ga delajo vzhodnjaki. Kar seveda ne pomeni, da jed ni dobra, ampak to ni pečen riž v vzhodnjaškem smislu. KItajci in Tajci, mojstri pečenega riža, pravijo takole: riž najprej skuhaš in ga na platneni krpi raztreseš, da se popolnima ohladi. Lahko ga pustiš tudi čez noč. Nalsednji dan ga po obrokih pražiš na maščobi, da lepo počasi vpija, in dodajaša zelenjavo ali že pečeno meso ali jajce ali karkoli že dodajaš. To je potem klasični pečen riž. Če te zanimajo podrobnmosti prirpave, predvsem vrsta riža (najboljši je seveda jsminov), sporoči, pa ti pošljem še kak čisto konkreten recept. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jan 2006 19:49

No, recept od Tjas je podobna varianta tvoji. varianta, kot delam jaz, je kitajski oziroma tajski nači, vsa zelenjava se dodaja sveža, le meso mora biti prej popečeni, pa jajčna omleta tudi, če mu boš dodatal jajce. Zraven sodi še sojina omaka. Sicer pa je najbolje, da poskusiš obe varianti, pa vidioš, katera je tista, ki jo iščeš. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti