Grelnik vode

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

17. jan 2006 21:41

Tudi jaz grelnik vsakodnevno uporabljam, čeprav sem bila prej tudi sama mnenja, da je povsem nepotreben. Naš je navaden, segreje vodo do vrelišča in se izključi, v Merkurju je pa ravno sedaj v akciji grelnik, ki ima termostat in torej možnost segreti vodo do določene temperature, kar je za prave čajčkarje zelo pomembno. Zadeva je uporabna celo bolj kot si človek predstavlja; pri mojem frizerju so prav z grelnikom rešili zadrego, ko se jim je nenadoma pokvaril bojler. ddarinka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2006 9:09

Pa res glej na to, da ima spiralo skrito oziroma gladko dno. Mi ga imamo (ne istega, seveda, ta prvi je bil še na spiralo, ker drugačnih na začetku ni bilo) že 14 let. Pa še en namig, če ti slučajno v navodilih piše, da moraš kupiti za odstranjevanje vodnega kamna ne vem kakšno znanost v paketku, se najbolje obnese kar kis za vlaganje. Loni Makaroni

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

18. jan 2006 9:18

No, ja. Moj ima spiralo vidno in se res na njej nabira malo kamna. Sicer pa za 1.500,00 SIT, drugega tudi ne moreš pričakovat. Sem ga pa zadnjič pustila vključenega celo noč in še vedno dela. Kako mi je to uspelo, saj se izklopi sam? o, uspe, uspe. Posodo sem snela preden se je uspel sam izključit, pozneje pa ga odložila na podstavek praznega. Celo noč je v kuhinji nekaj škljocalo. Obsodila sem mačke, skontrolirali smo žleb pred kuhinjskim oknom, a šele zjutraj je mož odkril, da škljoca grelnik. Kamen na spirali je bil lepo zapečen, sicer pa veselo greje naprej. Suzana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. jan 2006 9:51

Glede gretja: ko si delam kavo, grelca ne napolnim do vrha; tačas, kod am v skodelico sladkor in kavo, je voda že tako vroča, da lahko takoj prelijem kavo. Bo to, Nikita, dovolj za orientacijo? Poleg tega grelec uporabljam tudi pri kuhanju, na primer testenin. V lonec dam samo malo vode, in tačas, ko ta zavre naštedilniku, je vrela tudi večja količina v grelcu, iz tega prelijem v lonec naštedilniku in nekajlitrov vide za špagete že vre...Menda bo nekaj na tem, da se tudi tako varčuje z energijo. Čiščenje pa je preprosto: dva dela kisa z enim delom vode v grelniku zavrem in pustim čez noč, naslednje jutro odlijem, vlijem v grelnik samo vodo in še enkrat zavrem, odlijem, in cev je očiščena kamna (navodilo za čiščenje sem prebrala v garancijski knjižici, moj aparat je Alaska). Skratka, grelec vode je vedno na pultu in nenehno v uporabi. Mamamia mamamia

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

18. jan 2006 10:26

Grelnik je res super zadeva. Sedaj ga imam samo v službi, a ga moram nujno nabavit tudi za doma. Kolegica mi je svetovala, naj vodni kamen čistim namesto s kisom raje z citronsko kislino. dam kake 3-4 žličke(tiste žličke ki je v škatlici od citronske kisline) in dolijem toliko vode da je spirala dobro pokrita, pustim čez noč potem pa samo še prevrem in je kot novo. Kis mi vedno smrdi in mi draži dihala, citronska kislina pa ne in zato meni bolj odgovarja.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. jan 2006 11:03

Sem se zmotila v prejšnjem postu. Moj grelnik ima kapaciteto 1,2 l. Sem pa zdajle gledala na uro, ko sem grela vodo. Do vretja rabi 3 minute. Res brzina. lp Julija

paradiz  

član od: 23.11.2005

sporočila: 15

18. jan 2006 11:21

Super stvarca! Dosti v uporabi, za čiščenje vodnega kamna pa kar limonin koncentrat v garnulah z malo vode! Paradiz paradiz

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

18. jan 2006 13:00

Ja tudi jaz se lahko sedaj pohvalim, da se mi je novoletni nakup splačal. Mi zjutraj prav udobno in hitro segreje vodo za čaj ali kavico ipd... Pa ko pridem domov, če so za skuhati testenine, vodo zavrem kar v tem vrču, da je hitreje kosilo, ker se vedno mudi, nato pa nadaljujem v klasični posodi. LP McNena

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

18. jan 2006 13:32

Ej ljudje ta aparat je pa zakon. Jaz sem ga dobila za rojstni dan misleč da ga ne bom rabila, nesla na kaščo, vendar sem ga šla iskat že po enem tednu in je od takrat stalno v uporabi tudi za kakšno pašto, riž, juhco... kažotk

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

18. jan 2006 13:47

Hvala Julya!! Nikita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti